Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(123)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

DA ROXI DEPINDE DE PERSOANA DAR O BUNA METODA E CAND VINE CINEVA SA VORBESTI CU EA SA NU II FIE FRICA.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna ziua mamici frumosase si copilasi scumpi!

am venit la condicuta, sa nu ma dati absenta

de dimi am prestat niste curatenie, spalat rufe si acum imi trag nitelus sufletul

miha - sanatate lui dragos! sa se faca bine repede.da, din cate stiu eu se poate deranja la burtica de la medicamente

scrish - pupicei pentru luca cel marait si mami somnoroasa

mada- pupici si tie sa nu mai fii supi ca te-ai certat cu mama ta

yasmi - distractie placuta azi

stumph - hai la apel!unde ai disparut??? nu vrei sa mai vorbesti cu noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza la pranz!!!
sunt singura cu picea ..ea doarme eu am facut ceva ordine pe aici..v-am citit si pe voi cat m-am odihnit...acum vreau sa serg praful in birou ca m-a anuntat meditatoarea lui S ca incearca sa ajunga dupa 15....si sa execut niste snitele cu o garnitura de legume mexicane....cred ca merge combinatia ca altceva nu mai am in casa

as fi avut raspunsuri pt mai multe mamici ,dar sper sa revin
vreau doar pt Miha sa ii zic sa dea la bb banana, orez. ceiut de menta....mai de regim sa nu-l ia diareea rau..si da se poate de la suspensie..mai ales panadol

pt restul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele, copii mie mi se par ca niste tampoane emotionale cateodata simt oamenii care sunt incarcati negativ suparati, nervosi, etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mary, dai ceiutz de menta, pe langa ce ti-a zis Deea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua!

Delia, pentru Nesquick!

Madutza, spor la treaba astazi si sa termini repede tot ceea ce ti-ai propus sa faci. Da, eu am perdele de schimb....dar, doar pt camera lui Eduard.

Fug sa termin de pus masa....pe mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ina.click bine ia revenit!!! numai atat ne-ai scris??




Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ina lume noua, ce faceti? n-ai mai scris. poate de acum te vedem mai des



Pai ce sa zic : ) vroiamsa felicit proaspetele gravidute, am inteles ca sunt vreo 3? Mi-as dori nespus sa fiu in locul lor; eu am ca "target" 3 copii si daca e sa ma iau dupa sotul meu ma prinde menopauza :))) Voi astepta si eu vreo 2 ani si gata, urmatorul si la mine, sa speram :)

Alexandru face 1 an pe 1, e vioi, vesel, galagios si foarte capricios cu mine insa evident nemaipomenit de cuminte sik dulce cu oricine altcineva. Zice cateva cuvinte insa nu stiu daca le asociaza persoanelor neaparat; cand il apuca pe el zice mamama, tatata, papapapa, apapapa etc

S-a ridicat de pe la 7 luni in picioare insa nu da semne ca si-ar dori sa se desprinda de mana noastra prea curand; merge tinandu-se cu atentie ori de noi ori de marginea canapelei si daca nu mai are sprijin prefera in 4 labe. E ok, noi nu ne grabim nicaieri :)
A mancat groaznic de putin pana acum 1 saptamana cand eu am reinceput serviciul. Probabil a fost si vina mea; ca sa nu mai planga nu am mai insistat cu mancarea si l-am lasat sa manance numai san aproape....si el s-a obisnuit asa si efectiv refuza sa inghita ceva solid. Daca ii placea gustul mesteca si apoi scuipa.

A venit insa soacra si in cateva ore copilul meu a mancat de toate...de foame evident. Apoi a dat de gust si a mancat si de placere :) Acum nu mai alaptez decat dimineata si seara....si tot datorita soacrei nu se mai trezeste noaptea. Doarme cu ea de 1 sapt si dupa ce a opbservat ca oricat ar scanci bunica tot nu da lapte, din a doua noapte a dormit tun.
Acum am mari emotii, soacra pleaca miercuri si mie imi e teama sa nu regresam inapoi la scancit non stop, la refuzat mancare, la numai in brate, trezit noaptea etc. Uf.

As pune niste poze dar recunosc ca nu mai stiu care cum unde ce album ce parola ce username aveam :)

Ma bucur sa va regasesc, multa sanatate tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ina.click bine ia revenit!!! numai atat ne-ai scris??




Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ina lume noua, ce faceti? n-ai mai scris. poate de acum te vedem mai des



Pai ce sa zic : ) vroiamsa felicit proaspetele gravidute, am inteles ca sunt vreo 3? Mi-as dori nespus sa fiu in locul lor; eu am ca "target" 3 copii si daca e sa ma iau dupa sotul meu ma prinde menopauza :))) Voi astepta si eu vreo 2 ani si gata, urmatorul si la mine, sa speram :)

Alexandru face 1 an pe 1, e vioi, vesel, galagios si foarte capricios cu mine insa evident nemaipomenit de cuminte sik dulce cu oricine altcineva. Zice cateva cuvinte insa nu stiu daca le asociaza persoanelor neaparat; cand il apuca pe el zice mamama, tatata, papapapa, apapapa etc

S-a ridicat de pe la 7 luni in picioare insa nu da semne ca si-ar dori sa se desprinda de mana noastra prea curand; merge tinandu-se cu atentie ori de noi ori de marginea canapelei si daca nu mai are sprijin prefera in 4 labe. E ok, noi nu ne grabim nicaieri :)
A mancat groaznic de putin pana acum 1 saptamana cand eu am reinceput serviciul. Probabil a fost si vina mea; ca sa nu mai planga nu am mai insistat cu mancarea si l-am lasat sa manance numai san aproape....si el s-a obisnuit asa si efectiv refuza sa inghita ceva solid. Daca ii placea gustul mesteca si apoi scuipa.

A venit insa soacra si in cateva ore copilul meu a mancat de toate...de foame evident. Apoi a dat de gust si a mancat si de placere :) Acum nu mai alaptez decat dimineata si seara....si tot datorita soacrei nu se mai trezeste noaptea. Doarme cu ea de 1 sapt si dupa ce a opbservat ca oricat ar scanci bunica tot nu da lapte, din a doua noapte a dormit tun.
Acum am mari emotii, soacra pleaca miercuri si mie imi e teama sa nu regresam inapoi la scancit non stop, la refuzat mancare, la numai in brate, trezit noaptea etc. Uf.

As pune niste poze dar recunosc ca nu mai stiu care cum unde ce album ce parola ce username aveam :)

Ma bucur sa va regasesc, multa sanatate tuturor.



ina bine ai revenit
daca pleaca soacra, cu cine il vei lasa pe alexandru ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ina si zici ca daca n-a primit lapte nu s-a mai trezit...?
ca ma bate gandul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

ina si zici ca daca n-a primit lapte nu s-a mai trezit...?
ca ma bate gandul....

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


cred ca era vorba ca n-a mai cerut tata pt ca n-a mai simtit-o langa el si buni nu avea

Mergi la inceput