Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(123)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Ailed sigur o sa-ti iasa, eu am facut dupa reteta asta http://www.bucatareasa.ro/ro/salata-de-icre-de-hering-r1728.html (eu nu puneam apa minerala la ele si de data asta au iesit asa pufoase!)

Madutza de unde ai luat paine integrala de secara? Ma bate gandul sa o fac in casa, dar nu stiu daca o sa-mi iasa... Apropo, Miki, Alehiam ati facut vreodata paine de secara, stiti vreo reteta OK?







eu am facut si numai din secara si nu mi-a iesit,.,nu-ti spun ce aventura c framantatul ca e toata ca un clei greu greu de nu o poti clinti
singura varianta in care a iesit este juma juma cu faina neagra/alba..si ti-as mai recomanda o faina super, grania integrala.. e cu tarate de grau si iese o paine faina..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

ally din pacate am stat 2 zile fara vara-mea
luni si marti
si mi-a fost rau seara
ma obosesc prea tare
desi nu fac nimic altceva decaty sa staiu cu ele cat sunt singura
offfffffff
ma gandesc cu groaza la ziua de luni
cand m-oi vedea iar singura

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)


Uofff mai Cami ce rau imi pare ca ramai fara ajutor! Oare chiar nu mai ai la cine sa apelezi?...mama ta unde sta?...Nu poate venii dansa o perioada pana sa iti mai revii si tu putin?...macar o saptamana...Face mult si daca sta cu una din fete sau treburile gospodaresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Ailed sigur o sa-ti iasa, eu am facut dupa reteta asta http://www.bucatareasa.ro/ro/salata-de-icre-de-hering-r1728.html (eu nu puneam apa minerala la ele si de data asta au iesit asa pufoase!)

Madutza de unde ai luat paine integrala de secara? Ma bate gandul sa o fac in casa, dar nu stiu daca o sa-mi iasa... Apropo, Miki, Alehiam ati facut vreodata paine de secara, stiti vreo reteta OK?







eu am facut si numai din secara si nu mi-a iesit,.,nu-ti spun ce aventura c framantatul ca e toata ca un clei greu greu de nu o poti clinti
singura varianta in care a iesit este juma juma cu faina neagra/alba..si ti-as mai recomanda o faina super, grania integrala.. e cu tarate de grau si iese o paine faina..

mami de 2 prichindei



Mersi, Miki
O sa fac initial cu faina combinata, dar de unde sa iau faina de secara? De la Plafar sau exista si la supermarket?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

ailed, si eu vreau sa fac praji cu ness si foi de bezea cu nuca ( asta o pasez lui mama )..e un deliciu si o praji cu caramel si nuca, parca asta o facuse catank..sau am gasit una cu crema de frisca..niste fursecuri..si tort cu reteta de praji kinder si mai bag eu un strat cu fructe intre si inca unul de crema..
mancare- friptura/gratar cu garnitura ceva cartofi/ciuperci la gratar( de asta se ocupa sotul)..si aperitive tot ce-mi pica in mana: branzica cu ceapa/marar..cruditati de toate felurile..ceva peste..salata aceea cu scrumbie care ne-a dat-o parca dinora..o salata de cruditati..niste bruschete cu mozarela/rosii cherry..poatee oua umplute ca e mai simplu decat salata beof..si vad eu ce idei mai vin pe parcurs..ficatei in bacon....sper sa reusesc sa-mi iau concediu pe 1 de ziua andrei ca pica vineri si asa pot si pregati si sa stau cu ea si de serbat, sambata vom avea invitati..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Mersi, Miki
O sa fac initial cu faina combinata, dar de unde sa iau faina de secara? De la Plafar sau exista si la supermarket?





eu din supermarket am luat..insa sigur gasesti si la plafar, numai ca eu nu am pe aproape..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ally of mi-as dori sa vina mama
dar ea e in galati
mai are ore
si pe langa astea i=au iesit si analizele f prost
abia si le-a facut
are grad ridicat de accident vascular
cum a fost si tata
ceea ce ma inspaimanta
asa ca mai bine o las linistitaaaaaaa la ea acasa
de aia e bine sa facem copii de tiuneriiiiiii
sa ne poata ajuta parintii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

ca vorbeati de copialsi cuminti, trebuie sa-mi laud si eu pitica.. am un copil cuminte foc, are 2-3 somnuri pe zi, adoarme singurica, nu plange daca o las in patut singura, nu plange cand se trezeste ci mai sta si o juma de ora daca o las si ea gangure pe acolo cu ce-si gaseste de lucru - aparatoarea de la patut, cearseaful, paturica nu e mofturoasa la mancare..ce sa mai, nici nu credeam ca se poate astfel de copil..mai mare dragul..stiti , e o vorba, creste singur

mami de 2 prichindei


Asa Miki, pune si tu sare pe rana mea!
Pup o Andra cumintica foc!

Eu am avut azi o zi plina, Am terminat cu vanzarea garsonierei. A cumparat-o o baba nebuna care mi-a tocat creierii. Am stat la notar 5 ore, desi credeam ca terminam totul in 30min. Pe Daria am lasat-o acasa cu o verisoara si cu sotul. Dupa vreo 3 ore m-a sunat sotul ca nu stie ce sa-i mai faca, ca e maraita, ca nu vrea sa manance etc. i-am spus descurcati-va ca sunteti 2. Soacra-mea era la o inmormantare, am sunat-o si i-a salvat ea!
E clar. L-am menajat mult prea mult pe sot. La inceput era implicat total, apoi eu l-am menajat, ca am zis ca e obosit cu serviciul!
Daca imi place sa mi-o fac cu mana mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Simonelu, Lavinia, Dorina ...unde sunteti mami? Ati ramas inzapezite?


Eduard Andrei 02.04.2011




esti singura care ne-a dus dorul astazi!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hello
astazi am avut zi de shoping

roxy am inceput sa pun in aplicare ce ti-am scris pe pm primul pas am achizitionat o sticla de vin super cu mesaj "pt cel mai bun sot" acum tre sa rezolv si partea a doua asta ca sa ii raspund la intrebarea pusa de spiridusha

mada, ce amintiri frumoase si eu mai citesc cand imi este dor de acele vremuri...

imi cer scuze..am citit total pe diagonala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

n-a fost singura care a dus dorul, yasmy, dar ai zis ieri ca azi si maine ai treaba!
apropo de dor, happy, ati ajuns bine mami?
Strumppppph, ce faaaci?
Simo, azi cand prajeam peste cu bb in bratze ma gandeam la tine
irinuk, asa e noi gresim, ca-i rasfatam...., dar sti ce se zice tot invatzul are si dezvatz

Mergi la inceput