Piersicute de iulie-august 2012 (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

michelle1981-intreb asa de curiozitate si la fetita ii dai tot vegetarian?.suna foarte interesant ce papi tu acolo dar eu una nu cred ca as sti sa fac mancare fara carne

17+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iul_aug_2012 spune:

Carmen_80, ai carut roz.
Cu ocazia asta s-a egalat scorul 7-7 fete vs.baieti!
Sa vedem de acuma cu ce vesti vin de la eco Daconst si celelalte.
Pupici, ne citim maine.
Fleurdelise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Yupi, azi mi-am lut o zi libera ca la mine toata casa eintoarsa si chiar nu am avut pofta sa ma duc. Mai aveam si niste zile de concediu de anul trecut, asa ca am profitat Da, Michelle m-ai dat gata cumeniul tau. Vadau cafeaua azi. O sa fac curat, o sa spal, si trebuie sa gatesc. Voi face o musaca dar cartofii nu-i tai ci ii fac piure.Va pup si o zi buna.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Neata, dau cafea.
Fetelor interesant ce spuneti voi de papa..eu nu mananc asa diversificat.
Ieri:
07: 2 felii vinete si un crenwust
11: 4 eugenii micute cu crema de frisca (micute adica un sfert cat cele normale)
13: Piure si piftelute
19: Supa de legume si o omleta din 2 oua cu salam (omleta din care am reusit sa mananc jumatate.
21: Un sfert mar ca nu prea mi-a placut. La acest meniu la felurile principale adaug multaaaa paine, (imi place tare mult)manac cam jumatate paine feliata pe zi, si bineinteles apa cat cuprinde beau pana nu mai pot respira.
Eu mi-am planificat sa imi dau baiatu (daca nu se schimba in fata) la fotbal, tenis si inot iar el sa aleaga cu ce ramane. Mi-ar mai placea si sah dar sa il vad eu acu maricel ca stabilim noi.
Va pop




Beatrice 15 + , viitoare mamica de print

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

buna dimineata, fetelor. multumim, ada, de cafea. a fost super aseara la circ, mi-a placut foarte tare spectacolul, pacat ca a fost foarte ingramadit in sala si nu prea confortabil. abia astept sa ii mai vad. nu prea m-am putut bucura si pentru ca am avut o durere de cap absolut ingrozitoare, iar cand am iesit de acolo nici nu puteam tine ochii deschisi de durere. acum vad ca a trecut, sper sa nu ma mai apuce ca nu stiu ce sa fac cu ea.
ma duc sa ma pregatesc de serviciu, sa aveti o zi usoara, iar fetele care stau acasa sa se odihneasca si pentru celelalte

13+ Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Neata burtici!

NU sunt vegetariana, as vrea sa fiu dar nu cred ca pot. Am studiat un pic problema si incerc sa adopt cat mai multe meniuri vegetariene pt a substitui carnea din comert plina de hormoni si aditivi.
Am realizat ca mancam prea multe produse animale si am zis ca trebuie sa fac ceva in sensul asta, si sa mai echilibrez balanta.
Probabil as putea deveni vegetariana/ vegana daca nu as avea prieteni sau rude sau daca as avea toata viata timp sa gatesc, sa nu imi dau copiii la gradinita sau sa le trimit mancare de acasa
Da, gatesc pentru toata familia, toti mancam la fel.
Pentru retete ma inspir in mare de pe blogul Cristelei Georgescu, vegana.


*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010) si www.pregnancy-duedate.com/tickers/rinqxxxvmaz2dwoj.png" target="_blank">14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Va pup fetele! buna dimineata si multumesc pt cafea. pana acum (de vre-o jumate de ora) nu am facut decat:
Multumim Carmen pt informatiile foarte necesare
eu am primit ieri raportul med. de medicina muncii in care scrie clar ca NU recoamnda CRM, ca postul meu de lucru reprezinta risc mic pt sarcina, risc ce se combate cu: pauze de 5-10 min la fiecare ora, scaun ergonomic, si toate sfaturile se securitate si sanatate in munca (logice, de altfel). ma rog....
am uitat sa va spun ca de marti am intrat la program de 6 ore (plus 1 ora pauza de masa) asa ca pe la 3 plec spre casa
Multumesc celei care mi-a pus carucior (scuze ca nu mai stiu cine)
BBul meu este foarte agitat, sa spun. nu stiu daca misca sau ce face el pe acolo, dar imi da o stare de rau........
Iuli, fiind o experta in dureri de cap , iti recomand PARACETAMOL simplu isi face efectul in max. 5 min (la modul serios)

va si ne auzim mai incolo!

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata si mersi de cafea. Reincepe sa imi placa si mie din nou.
La ultimul control mie mi-a zis dr. ca am colul de 3.9 si ca e foarte bine pentru ca trebuie sa fie 4 sau sub 4.
Meniurile voastra ma inspira. Imi place mult ce papa Michelle, dar nu cred ca as avea rabdare sa gatesc atat, mai ales ca mi-ar lua timp si sa ma documentez pentru retete. Intr-adevar ar fi super sa nu mai mananc carne din comert, dar din pacate nici cu fructele si legumele nu mi-e rusine. Sunt convinsa ca si alea sunt pline de chimicale.
Iuli, te invidiez sincer. Atat de mult mi-as fi dorit sa ajung la circ. Eu sunt fascinata, dar in pacate in sibiu nu vin decat circuri mici si relativ penibile din punctul meu de vedere. Inainte sa aflu de bebe si de celelalte probleme din familia mea (va spuneam eu o data ca am fost super stresata cu saptamanile si inca mai sunt cat de cat) am crezut ca reusim sa ajungem la Bucuresti. Acum si cu vremea....
O zi usoare. Ne citim mai tarziu.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocsanica80 spune:

buna,
ma mai primiti si pe mine , nu sunt foarte activa din cauza ca inca nu am reusit sa stabilesc un program cu job-ul, bebele de acasa si treburile din week-end;
vroiam sa spun, intreba cineva dar nu mai stiu cine, scuze, ca eu am inceput serviciul pe 16 ianuarie, Sofiuta mea a facut un an pe 26 ianuarie si am depus dosarul de stimulent; acum astept sa vad daca se aproba (banii, am fost anuntata ca ii voi primi peste 3 luni); iar la reintoarcerea la job este necesar sa anunti angajatorul in scris printr-o cerere cu o luna inainte de reinceperea activitatii (copia dupa cerere se va depune si la dosarul de stimulent);
in alta ordine de idei ma omorati cu bunataturile pe care le faceti, zilnic stau si mor de pofta;
aaaaaaa si ca sa echilibram balanta puneti si la mine, va rog, un carucior ;
o zi buna la toata lumea;

Roxana mami de Maria-Sofia si 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna dimi.multumim ada de cafea.e tare buna si musaca suna bine

michelle-e super ca reusiti sa mancati asa toata casa.felicitari!!!eu daca le as da la ai mei sa manance asa ceva(adica fara carne) ar zice ca imi bat joc de ei.

carmina-doctorii astia zici ca sunt batuti in cap.cu ce il afectezi pe el daca stai acasa?iti da el banii sau ce?ii da salar mai mic?probabil ca asteapta sa ii duci ceva ca sa iti dea ca asa sunt obisnuiti majoritatea.bine ca ai reusit macar sa iti reduci programu.



17+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput