Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(122)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Doamne, fetelor, cand vad cum sunt de cumintei puii vostri, ma intreb daca gresesc eu cu ceva in cresterea lui Luca...
Yasmi, pai al tau baiat a dormit azi mai mult decat doarme al meu in 3 zile. Luca a dormit azi in doua reprize a cate 35-40 de minute. Mai are zile cand doarme o data o ora jumate, de obicei pe la 11, si apoi inca 35-40 de minute pe la 15.30.

Roxy, tu povestesti de buburuza ca sta si se joaca in patut si tu te probezi cu haine... Eu il iau cu mine si in baie .
Stau si ma joc cu el pe paturica, sa zicem 10 minute si ma ridic sa ma duc la bucatarie, adica la 4 m distanta, cu usile deschise sa ma vada. Ma duc si eu sa spal un vas, ceva... Nu trec 2 minute, ca se uita dupa mine si vine in 4 labe ca un catel si se agata de picioarele mele, de nu pot sa mai fac nimic.

Nu stiu... oare am gresit eu cu ceva? Poate trebuia sa-l las mai mult singurel cand era mai mic?

Asta e, astept sa se faca mai mare.


Alina acelasi lucru patesc si eu cu Daria. In plus, am invatat-o sa doarma cu noi in pat De asta sunt convinsa ca eu am stricat copilul...
In afara de dormitul cu noi, unde stiu ca am gresit (dar ne place), nu cred ca daca o lasam mai mult singura rezolvam ceva. Nu puteam sa o las ca urla. Cred ca asa sunt ei, unii mai atasati se mame (a se citi "maimutici"), altii independenti de mici.
Eu cand am citit ca Luchi de Yasmi adoarme singur... am simtit o mare invidie
Se fac ei mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Noapte buna fetelor, sunt in cap de oboseala.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alina, si eu am avut perioade din astea cu Cristi cand era micut, dormea de 2 ori pe zi cate o jumate de ora fix..asta dupa ce se fataia si plangea prin tot patul...la pranz il luam si dormeam impreuna in pat, Cand adormea intr-un final ei zici ca eram telecomanda, adormeam instant langa el, pt ca stiam ca am putin timp de dormit..si se scula tot in plans, la fel cum se culcase. Dupa ce am inceput sa-l invat sa adoarma seara singurel..pe la 8 luni, si-a revenit si a inceput sa adoarma singurel si la parnz si pentru mai mult timp dar doar un somn pe zi.
Baietel ca al lui Yasmi sa doarma atat de mult nu am mai auzit

delia, am inteles. Tu nu faceai tarta cu fructe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

MAi irinuk, barbatii astia, tie ce ti-a adus?



Mie mi-a adus un mare... nimic.
Intr-adevar eu ii spusesem ca nu vreau nimic; parfumuri am, dulciuri nu vreau... Si se dusese in interes de serviciu, nu a avut timp de shopping. El m-a intrebat ce vreau, dar nu am vrut sa-l supun la chinuri
Dar ii facusem lista mare pt Daria: cereale, lp, biscuiti. Si el a venit doar cu un medicament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

citesc la odisee..viss spunea ca statea nemancata si pana la ora 20, dar fara suc nu putea, Delia ii spunea ca si prichindeilor o sa le placa sucul..si mi-a venit in minte poza in care se bat ei pe sticla de pepsi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

nu mada, iubia, ca eu anul trecut pe vremea asta faceam foameaaa!
aluatul de tarta nu mi-a iesit niciodata ca lumeaaa, stiu ca se face cu un pachet de unt, un galbenus, apa rece, rece, cat intra in coaja oului si faina...cat cuprinde.Se face aluatul , se lasa la rece, se pune in tava si la copt se inteapa cu furculitza si se aseaza peste hartie de copt si boabe de fasole ca sa nu creasca neuniform. atat stiu, daca afli reteta buna sa-mi zici,ca "faina cat cuprinde"
Andra se invarte acum in 4 labe in jurul lui taica-su care sta in picioare in sufra.Eu vroiam sa o culc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

citesc la odisee..viss spunea ca statea nemancata si pana la ora 20, dar fara suc nu putea, Delia ii spunea ca si prichindeilor o sa le placa sucul..si mi-a venit in minte poza in care se bat ei pe sticla de pepsi

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

delia, hai ca retinusem eu ceva...imi dadusei link la o reteta de tarta de pe Dc ..am gasit-o salvata la semne de carte. Mai caut...

fetele, ce bine ca anul trecut pe vremea asta nu erau gerurile si ninsorile de acum. Ce nasol tb sa fie pt mamicile care nasc acum sa mearga la spital si apoi sa iasa cu nou-nascutul la -13 grd afara...off

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

delia, hai ca retinusem eu ceva...imi dadusei link la o reteta de tarta de pe Dc ..am gasit-o salvata la semne de carte. Mai caut...

fetele, ce bine ca anul trecut pe vremea asta nu erau gerurile si ninsorile de acum. Ce nasol tb sa fie pt mamicile care nasc acum sa mearga la spital si apoi sa iasa cu nou-nascutul la -13 grd afara...off

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

xsau sa fi gravi pe vremea asta, sa i burta mare....
da-mi si mie link-ul alainapoi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ma duc sa verific pitica si poate am noroc sa fac un dus si sa vad cand ma trezeste

Mergi la inceput