Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(122)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

mada- acum au dat la stiri ca maine gradinitele si scolile SUNT DESCHBISE! asta in Bucuresti

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


da, si sotul meu incepe maine gradinita..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IONY_82 spune:


"LA MULTI ANI!" sarbatoritilor de astazi
Yasmi, multumim ca ne-ai spus de sarcina Paulei, ce ma bucur o sa intru si eu sa o felicit
Bine ai venit Miha
Ioanna uneori e bine sa te descarci de ceea ce ai pe suflet
Bluenight este foarte buna ricota eu ii dau Sarei nu e chiar ca branza noastra,dar e buna
Bravoo Madutza asa ca nu-i bun pespsi???bleah..
Delia, off mama lui de neg lasa ca trece scumpa Dodo -si cu cealalta problema care e solutia trebuie sa consume mai multe lichide???
Miki, ce mai Vladut? ati mai fost la tratament? si Andrei
Ally

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

mada- acum au dat la stiri ca maine gradinitele si scolile SUNT DESCHBISE! asta in Bucuresti

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

yuhuu, deci maine merg pana la urma la coafor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

iony, ba da e tare bun Pepsi dar pt ca sunt la regim i-am dat ignore inconstient
Oricum de ziua Catalinei voi papa si eu de toate..nu ca haplea, dar voi papa..ca doar nu ma obosesc atat cu pregatirile si eu nici macar sa nu le gust

Apropos fetele..acum 1 an si ceva tot faceam noi pe aici tarte cu fructe si puneam poze pe picasa Mai aveti reteta ?plss

delia, cum se manifesta chestia asta care zici ca o are Andra? ..nu i-am retinut denumirea. Catalinei i-a aparut din nou dermatita in aceleasi locuri ca si data trecuta..dar exact aceleasi plus putin pe langa coate..chiar nu stiu de la ce este

deea, te mai trag de maneca cu regimul? sau lasi pt dupa Paste ?

deci, am de bagat la spalat, mai am de spalat gratarul de la aragaz..astea in seara asta. Maine am de facut curatenie temeinica in toata casa pana la ora 11:30, sper din tot sufletul sa reusesc. La ora 12 sunt programata la salon si imi fac si manechiura pe care va tb s ao pastrez pana sambata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

miki- ce tare cu sotul tau! a avut si el snow days?

vreau sa zic ca in SUA daca se anunta doar cod galben de ninsori astia inchid tot dar mai ales scoli/gradinite etc. La noi tb sa nu poti sa iesi efectiv din casa/bloc sa se anute ca se inchid scolile. Nu mai spun ca la sate sut copii care merg si 3-4 km pana ajug la scoala.

mada- bafta maie la coafor. cica a aparut oja permanenta care tine si 2 luni vezi poate au

noapte buna!


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

alexina, serios, 2 luni? pai ce stopeaza si creterea unghiei ?

am pus poze cu nazdravanii de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Doamne, fetelor, cand vad cum sunt de cumintei puii vostri, ma intreb daca gresesc eu cu ceva in cresterea lui Luca...
Yasmi, pai al tau baiat a dormit azi mai mult decat doarme al meu in 3 zile. Luca a dormit azi in doua reprize a cate 35-40 de minute. Mai are zile cand doarme o data o ora jumate, de obicei pe la 11, si apoi inca 35-40 de minute pe la 15.30.

Roxy, tu povestesti de buburuza ca sta si se joaca in patut si tu te probezi cu haine... Eu il iau cu mine si in baie .
Stau si ma joc cu el pe paturica, sa zicem 10 minute si ma ridic sa ma duc la bucatarie, adica la 4 m distanta, cu usile deschise sa ma vada. Ma duc si eu sa spal un vas, ceva... Nu trec 2 minute, ca se uita dupa mine si vine in 4 labe ca un catel si se agata de picioarele mele, de nu pot sa mai fac nimic.

Nu stiu... oare am gresit eu cu ceva? Poate trebuia sa-l las mai mult singurel cand era mai mic?

Asta e, astept sa se faca mai mare.

Delia, ii tin pumnii lui Dodo, sa scape repede de belele

N-am ajuns sa vad si eu pozele noi . Acum mi-e somn, nu mai stau. Va pup! Noapte buna!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 15+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

am intrat si eu pe seara...

Madutza, oja aia de tine 2 luni e de fapt un gel ca de unghii false, doar ca mai subtire. se da jos cu freza sau pila, nu cu acetona. Dar unghia tot creste, in schimb oja rezista, rezista, rezista
Aspirator care se plimba singur prin casa l-am vazut azi dimi la I like IT pe Protv. Costa cam 1000 ron, dar nu prea merita. Era demonstratia in direct in studio, unde aspiratorul s-a blocat de un cablu, nu mai putea trece de el. prezentatorul spunea ca daca n-ai fi acasa sa ajuti aspiratorul sa treaca de obstacole, ar sta blocat pe langa vreun cablu toata ziua.

Roxy am vazut o printesa frumoasa cu bujori in obrajori. mereu am impresia ca e tocmai venita de afara, dar de fapt Anastasia e mereu trandafirie in obrajori, nu?

A fost sotul in Germania si i-am zis sa ne ia Camilia. Nu a gasit, dar a luat Osanit. Asta seara aveam o fetita foarte maraita si am zis sa incerc granulele homeopate. In 10 min a adormit. E posibil sa actioneze atat de repede? Eu cred ca obosise deja
Bineinteles ca altceva nu a luat din Germania. EDu ii spusesem de lp Humana, dar el a zis ca nu a intrat in supermarket, iar in farmacie nu s-a gandit ca poate gasi. Imi venea sa-i fac asa cand am auzit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

dr asta la care am fost se pare ca e un tip ff apreciat la ei, e profesor, mi-a zis ca e o forma usoara de ihitioza adica uscarea () de sebum)excesiva a pielii din care cauza nu se mai elimina stratul de celule moarte , de ex pe gambe, de obicei e genetica, si eu am avut asta cand eram mica, si apare doar la frig, din cauza bailor prelungite si fierbinti, calduriii din aprtamente, in concluzie apare iarna.A zis sa nu ma sperii ca nu e boala, dar tb sa-i dau diminetza si seara si apoi doar dimi cu o crema.Nu are leg cu apa bauta si cu pierderea "grasimii" de pe piele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

MAi irinuk, barbatii astia, tie ce ti-a adus?
alina, daca te ajuta cu ceva, Maria mea a fost ca Luchi si ca Anastasia, dormea mult, era cuminte, in schimb Andra imi educa rabdarea, azi a fost, si la baie o iau cu mine si stau cu piciorul pe gratrul de la sifon(care e pasiunea ei) si cu mana pe masina de spalat , daca e in functiune ca tare ar roboti ea pe acolo, as ca nu-ti ramane decat sa speri ca va fi bobitza cuminte, somnic pufos!

Mergi la inceput