Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(122)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui MarApr2011

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

yasmi- nu am ce arata mami,decat zapada de 2m in curte si in casa gol:)

zi-mi dc tb sau dau ambroxol la max 18???

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


Pentru ca fluidifica secretiile si se ineaca cu ele peste noapte. De aici si recomandarea cu multe lichide, ca sa fluidifice.

ce colorata esti, yasmi Vrei sa te bagi la facut capitole?




yasmi, nu erai tu colorata, era alehiam . Si eu care credeam ca te bagi la facut capitole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Dodo felictari pt mers!!!si imi pare tare rau de neg..am citit duminica ,cand de-altfel scrisesem si un mesaj lunggg dar uitasem sa ma logez
daca e de cauterizat eu zic sa il cauterizezi ,Ailed . mie numai asa mi-au disparut ....primul il facusem pe degetul mare de la stanga si apoi tot se lua si pe celalalte degete desi ma dadeam cu o alifie din farmacise si alte nebunii babesti..parca cu o planta care ma ingalbenea ,rostopasca.dar pana nu le-am atacat radacina nu am scapat de ei..cica s-ar face si intr-un teren slab imunizat???!!!!!!!1
A are o alinitza cat o gamalie de ac pe un ghenunchi....+pata din nastere....de pata nu zic nimic ca seamna aproape perfect cu cea pe care o am eu si a mea seamna cu a sotului..intelegeti voi e o chestie....S nu a avut nici un semn la nastere pana pe la 2 ani si ceva ..apoi ,desi are tenul inchis si o protejam de soare m-am trezit cu ea ca se umple de alinite....asa m-am ofticat caci unule parca cresc o data cu pielea ei....
ca si negii se zice ca apar intr-un sistem imunitar slab..puii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-ioana- multiptr voi.am citit cate aventuri ati avut cu nasii si finii, asa ca- m-ai luat, deci ma simt mai binema bucur ca am detaliat subiectul, ptr ca uite si tu ti-ai descarcat sufletul..
- madutza--ai vb tare la obiect si elegant-cu "medicina" mea vai, nici nu mi-am dat seama ca ziua catalinei se apropie..si a multor altora, am verificat si eu lista.simt furnici in stomac, ca inainte de botez
-

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



viss, mi-am adus aminte acum ca te-am citit cu nasii, referitor la mesajul tau anterior..
de ce nu incercati voi sa nu mai fiti asa protocolari ? discutati deschis fara ocolisuri..
eu una n-as fi rezistat sa tac si sa inghit pt ca "asa trebuie"..bine, eu nimic n-am facut in viata pentru ca "asa trebuie"..m-am certat si cu ai mei ca n-am vrut nunta cand au vrut ei, nu vroiam sa o fac doar de dragul de a o face, ca asa trebuie..am facut-o cand am simtit si cum am vrut, fara obiceiuri, fara pretentii, cu nasi persoanele cele mai dragi noua chiar daca n-au posibilitati, fara multe chestii facute de impresii..eu nu consider ca ei "trebuie" sa faca ceva material pentru noi..noi am ales biserica, am platit preotii, corul si multe chestii care "trebuie" facute de nasi..si pot sa-ti spun ca am facut totul pe datorie cu puterile noastre si n-am regretat o secunda, n-am considerat ca are cineva o obligatie fata de noi, fie ei nasi, parinti, bunici, rude sau mai stiu eu ce....pt mine nu exista cuvantul asta...vreau doar sa fie acolo pt noi si noi pt ei, sa fie primul nr de telefon pe care-l apeleaza cand au probleme si noi la fel..restul nu conteaza, cadouri, atentii, etc.. nu inseamna ca nu ne facem, ne facem,...si cu ocazii si fara..doar pt ca asa simt intr-o buna zi ..
deci pt ca m-am pierdut in detalii..revin si spun..discutati deschis, uneori face cat o mie de gesturi..spuneti ce va deranjeaza, ce asteptari aveti voi de la ei, etc o viata avem si trebuie sa o traim asa cum ne dorim, asa cum trebuie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

multumesc de primire
aha asa am sa fac nu stiam de ce imi apar asa de tarziu mesajele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

nu prea am timp sa citesc din urama sa va cunosc mai bine,dar iau din mers...ma obisnuiesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

am vazut ca vorbiti de ceva poze unde va pot vedea si eu princhideii,sa pun si eu poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha02 spune:

ies ma duc la bujorelu meu,sper ca sa pot trimite mesajele in timp real

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

mada- acum au dat la stiri ca maine gradinitele si scolile SUNT DESCHBISE! asta in Bucuresti

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Alexina, dragutza, de cand vroiam sa-ti trimit un pupic maaare!
miki
deea , pai asta o sa facem, il cauterizam, singurul lucru bun e ca pata din nastere de pe picior, s-a diminuat de nici nu se vede apropape nici la becul dr, se pare ca a fost pata mongoloida si
daca nu esti logata copiezi mesajul si te loghezi dupa si ii da paste si e salvat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

ailed- si noi te pupam tare

Teea deja maraie de somn

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput