Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(122)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Hai Andra la somnic, lasa-l pe tati!

Am pus si eu poze noi!

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

delia, hai ca retinusem eu ceva...imi dadusei link la o reteta de tarta de pe Dc ..am gasit-o salvata la semne de carte. Mai caut...

fetele, ce bine ca anul trecut pe vremea asta nu erau gerurile si ninsorile de acum. Ce nasol tb sa fie pt mamicile care nasc acum sa mearga la spital si apoi sa iasa cu nou-nascutul la -13 grd afara...off



xsau sa fi gravi pe vremea asta, sa i burta mare....
da-mi si mie link-ul alainapoi...

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

aici http://www.desprecopii.com/info.asp?id=2685

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am mai citit, catank se gandea sa ceara dr-itei ceza ca avea burta prea mare , iar Iasmina a lui Lavi vazuse poza cu Cristi d ela nastere si intreba daca i s-a ript buricul si daca are 2 putze

..cred ca e timpul sa las cititul si sa ma bag la somn

Noapte buna fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

sa va spun ca s-a trezit? si urla.... asta dupa cea si lp si calgel...., si dupa ce s-a suparat al meu pe mine ca-i dau ceai copilului, nu lapte ca dc o tin cu capul in jos cand ii dau sa pape, desi el o luase din patutz si o pusese in patul mare, ce ma enerveaza... era f suparat pe mine, ca deh se uitase la tv si acum se pusese sa se culce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


neatza!(bine s-a mai trezit odata la 5 acum m-am trezit ca pleaca ceilalti la scoala si serviciu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele
nu va mai dau si eu cafea ca vad ca ai dat tu, ailed si prea multa cofeina nu face bine

madutza si tu mai citestin de anul trecut? si eu, asa-mi place. numai ca eu am incput cu inceputul. bine, mai pe sarite asa....
dar nu inteleg de ce faci tu curatenie asa temeinica si luna acum inainte de mot. eu stii cum fac inainte de un eveniment din asta cu musafiri si deranj? fac curat peste tot dar asa cu sters praf, spalat pe jos si ordine atat. iar dupa fac luna in toata casa, amanuntit, spalat peste tot....nu are rost sa muncesti de 2 ori. oricum si dupa iar trebuie sa faci ca iti dai seama ca se face vraiste si trebuie oricum. eu sunt obsedata cu wc-urile dupa ce am musafuiri....le frec pana se duce albulde pe ele

irinuca daaa, Anastasia asa este in obnrajori, trandafirie, rosioara mai mereu
nu cred sa-si fi facut efectul asa repede ce i-ai dat, cred ca era obosita.
ce dulce este Daria, ce tare ai fost cu 'meniu de criza' si cu meniul zilei, si ce scumpa este cum a adormit cu funduletul in sus
eu n-am mai baut Cola de la Craciun noi cumparam sucuri din astea doar de sarbatori asa sa fie acolo in caz de musafiri, mai ne facem si noi pofta, in rest nu. apa este de baza.

ailed la ora aia scriai pe forum? lasa, nu mai baga de seama ca s-a suparat al tau...ii trece lui, de ce s-a uitat pana la ora aia la tv in loc sa doarma? tu care te trezesti atata noaptea...tot tu esti de vina? eeeee...ca acum vin cu batul

merg sa aerisesc si sa vad ce mai fac, sa pap in primul rand.

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata si de la mine!!

delia multumim de cafea
La noi daca e mai agitata Cata si se mai trezeste..pana sa ne culcam si noi..facem pe rand ture la ea

roxy, trebuie sa fac si curatenie si organizare...mutat tooooate jucariile la cristi in camera, sters mobila din buc ca e numai manute, manute si o sa se stea mult si in buc, aspirat cu mutat de canapele dat covorul la o parte ca o sa le mut/scot sa pun masa, spalatul in baie, mai tb frecat si cuptorul..oglinzile din casa sunt tot asa manute, manute Mai vreau sa pun lumanarele decor prin buc si living...sa iau tot ce ar putea sa tenteze copii veniti si sa le inghesui pe undeva si apoi aspiratul si spalatul pe jos...dureaza destul de mult..

irinuca, super pozele !!!


Cu regimul iar am intrat in perioada aia de slabit incet 100-200 de gr pe zi. Nu-mi place asa, vreau repede, repede, repede sau tot dintr-o data Of si tot tb sa ma apuc de abdomene, si tot nu-mi vine deeeeloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

copiloi am vazut poze cu buburuza ta frumoasa ce citeste ea in carticica, este o dulceata mica

madutza oaaa ce dezordine era la tine...dezordine, deranj, harababura...bine zis Cristi zici ca o tine pe Cata sa nu sara pe sticle tare scumpi sunt, ai doua comori

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neataaaa

delia draguta am intrat pt tine
eu stiu ca negii trec cu rostopasca
este o planta galbena
care creste in romania oriunde
peste tot
are o seva neagra in ea
se da pe buba
si negul dispare de la sine
acolo nu este?????
sau nu mai ai rabdare pana in primavara?
il agata?
se joaca la el?
sotul meu a avut multi
si toti au murit asa
si nici nu au mai reaparut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

MAdutza Tu cand ii dai cereale: dimineata sau seara? Eu am auzit ambele variante si nu stiu cum sa procedez.

AlexinaA foarte frumos explicat. Sigur se gasesc si aici cereale doar ca acesta e dezavantajul cand traiesti la tara fiindca noi stam intr-un sat. Dar in weekend mergem intr-un supermarket mai mare si o sa caut acolo daca tot m-am lamurit cum sta treaba. O sa caut cereale cu lapte praf.

Miha bine ai venit! Si eu sunt noua pe aici dar fetele m-au primit cu mare drag

Mergi la inceput