Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(122)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

miki pai inseamna ca nu ti-a cerut nimeni niciodata sa fii nasa
si sa nu agreezi neaparat perechea sau sa nu o cunosti
da sa vrei sa faci acest lucru
si in timp sa te intelegi super cu ei
deci noi am avut si astfel de cazuri
noi de obicei nu refuzam astfel de cereri
noi nu cununam sau botezam doar prietenii cei mai buni
ci si cazuri sociale sau pur si simplu oameni simpli pe care nu ii cunoastem
poate la inceput o facem din obligatia morala de a nu refuza
dar apoi devenim prieteni f buni
eu din acest punct de vedere ma refeream la obligatii
avem 7 perechi de fini cununati
si nu suntem bogati deloc
dar uneori mai ai si obligatii
mai ales morale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

oana eu dau cereale cu lapte seara sau la ora 16 in loc de iaurt
mie o perioada mare nu mi-0a vrut iaurtul deloc deloc

roxy, mada neataaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

-buna dimineata!
- madutza- misto faza cu sucurile, uite si uitasemeu as vrea cand am mai mult timp- deci niciodatasa copii fragmente scrise de mine, sa fac un folder separat pe calculator cu gandurile mele de atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza!
ha ha daca va zic ca in casuta de logare am scris neatza si imi aparea ca-i ceva gresit
dar stot pe graba sunt..am lasat sotul cu mandra-n camera si eu am facut o mini cafea si ii fierb un ou..i-l dau pe tot ,sa vad ce-o iesi..daca face bube am Ca..sper sa nu faca...ca sincer nu mai stiu cu ce s-o servesc dimi....

mada sa te uiti azi la pm uri ca iti trimit eu reteta de tarta...nu am incercat-o eu ,dar am vazut-o la o tipa si a facut-o prietena mea..si cica-i super....e tarta de la mol ...deci fitoasa

ma duc la oualele mele....
pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

bluenight, eu initial am dat cereale doar in alptele de seara, acum ii dau si dimineata si seara. cereale simple, adica facute asa budinca nu am dat niciodata..nu stiu de ce..

cami, si noi am cununat a doua pereche de fini mai de obligatie..si din dorinta sotului. Este un var de al lui..nu se ma vazusera de mult timp..ne-au cerut noua sa fim nasi pt ca eram singurii veri casatoriti ...ei stau acum in Cipru..vorbim rar la tel...relatiile nu sunt asa cum ne-am fi dorit... Sper ca daca se vor intoarce in tara..peste cativa ani...sa se refaca relatia, pt ca chiar daca nu am vrut la inceput, apoi i-am cununat cu drag.

Fetele, tot nu scapam de ninsori si ger , matusa mea, cea "nebuna" imi tot spune de muult timp ca suntem deja in Apocalipsa mama de asta vara imi povestea ca in nu stiu care ocean au scapat de sub control o pompa de titei si tot a ajuns in apa..au incercat sa o inchida, sa toarne beton peste ea ca sa nu mai curga si nu au reusit. Zice ca din cauza ei, curentii nu mai circula asa cum trebuie si de atunci au spus ca vom avea o iarna fff grea
Nu stiu ce ma fac cu ai mei..mai au lemne pt doar o saptamana..si nu au de unde sa cumpere ca nu mai vin masini cu lemne de la munte Au cumparat acum 1 luna lemne care credeau ca ii tin pana la primavara, dar cu frigul asta intr-o sapt se termina. Si stau in casa infofoliti sa faca economie la lemne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

deea, astept PM , nu mi-ai raspuns cu regimul..cum ramane?
si eu am dat intr-o zi catalinei oul fiert intreg, cu tot cu albus si nu a avut nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui viss

-buna dimineata!
- madutza- misto faza cu sucurile, uite si uitasemeu as vrea cand am mai mult timp- deci niciodatasa copii fragmente scrise de mine, sa fac un folder separat pe calculator cu gandurile mele de atunci

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)



mai bine faci un folder cu gandurile de dupa nastere, cu bucuria pe care ti-au adus-o gemeneii , in timpul sarcinii ai fost tare pesimista

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele si eu i-am dat Andrei cand am ami fost pe ici pe colo praji si sigur aveau si albus, dar o sa incerc si eu sa-i dau ou intreg, acu doua seri i-a dat sotzul miere pe limbutza , dar am zis ca face mizerie , am si eu un fix, dar acu face anul...
Mada, spala cuptorul doar pe afara si il cureti dupa inauntru, ca nu se vede
Cami, il are la prima falanga de la aratatorul drept si mai baga degetul in gura....imi e frica...sa nu-l rupa, oricum mi-as lua un ghiveci cu rostopasca la vara, ca e buna la multe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

buna dimi!

la multi ani sonia si sergiu de viss!sa cresteti mari si sanatosi! am vazut si pozici noi

la multi ani Christina de Stefyapost

la multi ani Cristian de Spiridusha



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

vreau si eu reteta de tartaaaaa!pls

Mergi la inceput