BRAVO ADRIANA - Delfinasi de iul-aug 2010 (46)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

la multia ani mycya! sa fii iubita,sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii!

strumf si-a bagat boticul in castronul unde aveam burta de vita taiata,fiarta,evident si cartilagiile d ela copita de vita.omul si-a luat un usturoi si a gatat cca 100 de gr de cartilagii.scandal sa incerc sa ii iau castronul din mana.a papat iar toata noaptea!

sunt zombie,dar cred ca asta e starea mea naturala.
am niste dureri mari,cum ma culc.tot abdomenul,care se contracta spasmotic.de cateva zile.
apendice nu mai am.nu stiu ce o fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:


La multi ani Bianca!!!!


Hai Adriana!!!
Nastere usoara!!!

Mami de Bogdan-Andrei(13.07.2010) si +11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Sorina Histamina Eladea Baby Racusor va multumesc mult de urari!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

La multi ani Mycya. Sa fii sanatoasa si sa-ti implinesti toate visurile.

Eu nu am o dispozitie prea buna azi. La noi bate vantul ca-n Siberia. Chiar daca sunt doar -2 nu-l pot scoate pe Theo afara din casa.

In plus incepand de azi pana sambata viitoare suntem acasa doar cu bunica caci sotul este plecat in Martinica intr-o chestiune legata de serviciu (ceva gen team-building). Mi-ar fi placut sa merg si eu caci vremea asta imi pune capac.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Eladea, am retrimis pe delfinasi acel mail, cu meniul atasat. selectezi de acolo ce vrei sa mancati si il trimiti lui Ochidut.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Poze

Sa-l ajutam pe Alex


mersi draguta...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Racusor daca vrei sa mai achizitionezi jucarii pana vine Babyexpo te poti uita pe site-urile magazinulpiticilor si boribon. Au jucarii interesante, puzzle-uri.

Ma voi uita si eu de tel acela de care spui tu de la Fischer price caci noi avem unul de la Leapfrog care are meniul in engleza si nu-l ajuta cu mare lucru.

Noi suntem tot deficitari la capitolul vorbit. Nu stiu daca mai e vreo mamica in situati mea. Ca sa fiu mai exacta: spune mama (rar, cand are chef) papa, baba, chi (=ochi) si ca (=sticla). Insa toate astea le spune rar, dupa chef.

Ce stie (arata cu degetul adica): partile corpului, cifrele pana la 10, primele 4 litere ale alfabetului, o multime de animale; arata ca are un an, cum se spala pe maini si pe fata; aduce o multime de lucruri din casa pe care i le solicitam.

Eu sunt destul de ingrijorata si ma gandesc sa caut un logoped pentru a face un control si o evaluare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

of Nicole, biata de tine...te admir, sincer...rezisti eroic la toate cele...eu as fi clacat demult... ti-am admirat strumful..si ochii aia mari si curiosi...e mortal...astept sa-l cunosc in persoana,...

chiar acum, nu sunt departe de o stare oribiloasa, is plina de nervi si simt ca nu mai pot... ca-mi vine sa musc din toata lumea...sper sa-mi treaca... la noapte ma bag in vecinii astia nesimtiti de sus, care iar ne-au facut noapte alba...ii decapitez...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Roxana multumesc de site-uri o sa ma uit. eu zic sa nu te ingrijorezi cu vorbitul, sunt multi copilasi care incep sa vorbeasca dupa 2 anisori, si copilul nasilor e la fel...eu ce am observat in anturaj, copiii care sunt foarte activi nu ziceau prea multe cand erau mici...andrei nu intra in categoria celor foarte activi

Eladea sanatate multa multa sa scapati de virusi

Ochidut bine ati revenit pe taramuri friguroase...am citit postul tau, deci e bine ca am renuntat la ideea unei vacante cu andrei acolo...

Oana multa sanatate bunicului tau!! sper ca e mai bine acum!!

multumesc ca ai amintit de hotelul din turcia, trebuie sa ne planificam si noi vacanta, dar nu prea suntem decisi ce sa facem...dar oare cum e mai bine, 7 sau 10 nopti?

voi la ce va ganditi anul asta?

Paula am vazut ca esti la sanius, sper ca esti mai bine

Bumbleblee

Maurice sper ca sunteti si voi bine acum saracutele de voi, prin ce ati trecut

Cris nasica frumoasa!!

si pe Ilinca sa o , alta nasica exceptionala!!!

Rubia imi pare tare rau sper sa gasesti puterea sa te mobilizezi sa faci ce iti doresti!!

Otilia cu fetele tale cucuiete si frumoase!!

Denisa cum mai esti cu DA?

offf....ce mai voiam sa zic, ca am citit zilele astea din urma....

aa, Pufescule esti minunata cum ne imparti tu din cunostintele tale si Crissy ce bine ca pui si reteta pe "blogul" tau, poate incerc si eu ceva...

fug, ca a facut piticania ochisori si tati doarme

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Mysya, multi ani fericiti si sanatosi alaturi de cei dragi!!! Petrecere frumoasa!!!

Adriana,


Pupici!


de Solnushka Natali - 13.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

crispro, ms de raspuns legat de apa. B ar bea toata ziua, cat e treaza sta cu sticla in mana, uneori si-o baga sub brat si se plimba prin casa asa cu ea, parca-i un betivan cu pretioasa sticla in brate

saddie, eladea, ms, am vazut si eu ca scrie mic-mic ca preturile sunt fara TVA. Deci sunt seriosi.

Roxana, mai sunt copii care vorbesc putin. Pt linistea ta, du-l sa-l vada si un logoped.

michelle, mugurii de pin contin si alcool, am citit pe drierfruits. Oare e bine sa le dam copiilor?

Mergi la inceput