BRAVO ADRIANA - Delfinasi de iul-aug 2010 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Mycya, la multi ani sanatosi si fericiti alaturi de Andruta si de sotul tau si inca un bebe cand va doriti voi! Te pupam dulce si eu si Raducu!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Adriana, nu scot motatele, ca stiu ca vrei sa astepti pana luni! Dar ma rog sa ai o nastere cu epidurala, asa cum iti doresti, fara dureri deloc si o bebelina sanatoasa si papacioasa! Si o Rebe mai intelegatoare cu mami ei!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

Mycya, la multi ani sanatosi si fericiti alaturi de Andruta si de sotul tau si inca un bebe cand va doriti voi! Te pupam dulce si eu si Raducu!





ms mult mamica draga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Fetele care ati comandat pe driedfruits, v-a ajuns comanda? Sunteti multumite? Astept feedback sa pot comanda si eu (mi-a luat S susan, pe o punga de 250 g a dat cat pe 1 kg comandat pe site).

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


da, am comandat...f ok si promptyi...acu astept a doua comanda...ai grija ca preturile trecute pe site nu contin TVA!!!! scrie de fapt si pe pagina de inceput...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

LA MULTI ANI BIANCA!!!! SANATATE, MULTE BUCURII SI IMPLINIRI ALATURI DE FAMILIA TA!!!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

La multi ani Bianca!!!

incerc de aseara sa va scriu....deci nu suntem singurii cu mofturi la masa, Andrei a inceput sa tipe, nu ca nu i-ar fi foame, ci pur si simplu nu vrea sa guste, dupa ce pune gura pe mancare, nu se mai opreste...i-a facut mama vreo 2 seri ceva ce nu i-a placut, apoi i-a dat altceva, si acum zice direct NU NU...greu cu copiii astia

de fapt la noi cuvantul de ordine e RABDAREA!! pentru ca seara nu vrea sa se culce, desi pica de oboseala, si incepe sa tipe daca indraznesc sa il duc la el in camera, sta cuminte numai cat spunem rugaciunea. doua seri l-am lasat, o zi s-a culcat la 12 asa ca aseara toti 3 la 10 jumate eram in pat, adica eu cu tati in pat, andrei pe langa tipand sa ne sculam, sa nu facem nana...dupa jumate de ora de tipete l-am convins sa vina in pat sa facem nani....

deci tipam!!! azi am iesit la sanius, a stat afara aproape o ora, asa ca la 1 somnic,fara scandal, fara nimic. oricum eu cred ca de vina e si faptul ca nu prea a mai iesit afara. sau daca a iesit , foarte putin.el nu vrea sa mearga prin zapada, bona nu mai poate sa il care in brate, seara cand venim noi e mult prea frig sa iesim, asa ca a stat mai mult in casa. abia astept sa se mai incalzeasca macar putin, sa putem si noi sa iesim mai mult pe afara!!

cu mancarea..stam prost, nu accepta nici un aliment nou, la pranz mananca doar ciorba sau orez, cand trecem de faza de tipete, incerc sa il mai pacalesc sa pape si altceva, dar greu de tot, nu vrea.

el ar sta toata ziua sa coloreze cu "oanele", pe tablita magnetica, sa mestereasca si sa tot ii aduca mama "atele" adica alte si alte cutii in care sa isi bage nasucul...doar ca mami nu mai are ce nascoci

astept un baby expo sa ii mai iau ceva jucarii, dar nu stiu cand e...aaa, acum de mare interes e un telefon Fisher Price, care e in romana si tot zice "pa pa", "te iubesc", "cine e?", numerele, cifrele si e foarte incantat de el!! de fapt abia acum intelege si el ce zic jucariile astea vorbitoare si e foarte fericit cand le punem sa cante...dar numai de asta in romana, alea in engleza nu il pasioneaza

va

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


La Multi Ani, Mycya! Sa fi sanatoasa, iubita si sa ai parte de tot ce iti doresti!


Iuliana mami fericita de minune Tudor
11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

FETE, HELP! nu gasesc meniul trimis de ochidut pt MI ...pe delfinasi era, parca...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Eladea, am retrimis pe delfinasi acel mail, cu meniul atasat. selectezi de acolo ce vrei sa mancati si il trimiti lui Ochidut.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare...

am adormit maimuta mica...azi noapte a avut ceva febra, i-am dat niste panadol...ceva muci...enervanti... tzitzi fara numar...rezulta: mama terminata, nervoasa si fara chef de nimic...

Eric e ok...dar continuam tratamentul...e miorlait, mofturos, smiorcait... ma dispera cum zice el NU la toate: ca e vorba de luat medicamente, picaturi, mancare, etc. marti mergem la control, sper ca urechile sa-i arate bine pana atunci...

n-au iesit din casa de o sapt...ma impusc!!

no, cam astea de la noi...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput