BRAVO ADRIANA - Delfinasi de iul-aug 2010 (46)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Sorina, indata faci morfofetala de sem I, taaaare curioasa sunt cate inimioare se aud

Fetele, multe din voi ati vazut pe FB, albumul pt Bea a avut un succes rasunator cu efectul scontat. Azi spalam vase si ea statea la masuta si-l rasfoia si o auzeam vorbind singurica "nana, tata, mama"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

La multi ani fericiti, mami mycya, sa ai parte numai de impliniri si de bucurii . multumim de tratatie, iau si eu cate ceva dulce ca... prea am slabit in ultima vreme

la noi azi a fost cel mai frig din ultimii doi ani , la ora 8-9 erau 4º!!! dar ieri am lucrat doar o ora, am fentat, asa ca azi, vrand-nevrand, am lucrat pana la amiaza. sincer, pana la 11 am crezut ca-mi pica degetele dar, in rest, am fost bine "blindata"

eu as mai raspunde si as mai comenta pe la postarile voastre dar, cum citesc acum si apuc sa postez catre miezul noptii, uit destul cat sa nu vreau sa omit ceva si mai bine tac , eventual imi amintesc hahaaa, cand e mult prea tarziu...

am facut progrese cu somnul fetelor, Maria e mai bine cu raceala, eu doar am crezut c-o iau dar am scapat cu totii . nu mai stiu cat si cum am povestit de gradinita aici, cert e ca ne-am hotarat pentru asta care e mai aproape de casa si imi place mie mult, plus ca directoarea e foarte amabila si ne-a sunat de cateva ori sa ne dea lamuriri si sa mai negocieze pretul care mie, no, mi s-a parut cam piperat... chestia e ca activitati au doar dimineata, pana la ora siestei, asa ca dupa ora 14 eu as cam plati doar somnul Isei (astea sunt platite ca ore extra, deci la tarif...). asa ca am luat in calcul ipoteza de a o lua Maria pe Isa de la gradi si sa o culce, numai bine pana se trezeste ajungem noi acasa. si acum suntem in probe, sa vedem daca vrea Isa sa doarma cu Maria . joi a fost fiasco, in 15 minute doar a sarit pe ea, a pupat-o, a ras, a coborat din pat de o suta de ori, pana cand mama a considerat ca tre sa intervina . ieri insa eram si noi acasa, au plecat fetele amandoua in camera, Maria i-a explicat Isei care e partea cu dormitul (hihi), vreo 2 minute am auzit chicoteli, apoi liniste! rezultatul: somn lin si pufos pentru amandoua, timp de 2 ore jumate . azi a dormit Isa insa doar o ora, e si acum maraita ca ne-a auzit cand am intrat in casa si a vrut la... mama! ca mereu cand aude usa de la intrare striga MAMA si fuge sa ma caute, e jale daca vine doar tati si eu mai raman la mici cumparaturi, ma cauta si in geanta lui tati

crissy, ma intrebai pe fb daca a diparut pata Isei . sunt zile cand nu se vede nimic, dar si zile in care sunt rosii tare, ca acum sunt doua , de ambele parti ale guritei...

paula, ramona, vad ca sunteti la sanius ce fain!!!

eladea, pai la voi nu se mai termina cu problemele , pupici multi si... rabdare, ca nu stiu ce sa te sfatuiesc eu

histamina, pai starea ta e zombi zilnic, m-as mira sa zici o data: azi sunt plina de chef de viata, orice s-ar intampla nu-mi pasa, sunt fericita! ia incearca! nu inteleg de ce zilnic faci nu stiu cate feluri de slanina si carne si altele la care le-am pierdut sirul, fa o data mai mult si in rest profita si tu. uite eu, de ex, daca pic de oboseala, pai nici nu intru pe net, ma trantesc intr-un pat si, chiar daca nu dorm, ma odihnesc

crispro, am uitat sa va felicit pentru dantura completa , noi tot la 8 dintisori -adica Isa. in schimb, Mariei ii ies 2 canini si 2 masele, definitive

revin, cred...


Isa = parfum de fericire - ianuarie 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

Fetele, multe din voi ati vazut pe FB, albumul pt Bea a avut un succes rasunator cu efectul scontat. Azi spalam vase si ea statea la masuta si-l rasfoia si o auzeam vorbind singurica "nana, tata, mama"


eu n-am vazut pe fb , dar . bravo Beatrice, bravo mami!!!


Isa = parfum de fericire - ianuarie 2012 (19 iunie 2010)
Maria, printesita mamei (26 iunie 2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

Racusor ms de intrebare,cu DA la fel de naspa!

si eu am comandat de pe driedfruits.ro,f prompti,produsele bune,preturi ok. Si am avut vreo 12 kg de tot felul de chestii,dar picii mai nou refuza tot,imi vine sa ma impusc

MYCYA la multi ani!!!!!!!!



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

denisa, si ai mei super mofturosi...bine, le dau circumstante atenuante, sunt bolnaviori...dar ma temina cu zile...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Mycya, La multi si fericiti ani! Sa ai sanatate si o viata frumoasa, alaturi de cei dragi tie!

Of Eladea, cand povestesti tu de zilele pe care le ai acum, ma vad pe mine acu 3 saptamani. Acum la noi e mai bine, lui Albert i-am facut in seara asta ultimii aerosoli si ii dau numai tinctura de coacaz negru si septilin- pentru imunitate. Sper sa fie sanatos, ca prea am tinut-o lant. Si eu eram terminata si plina de spume, aveam si niste vecini care renovau exact cand adormea albert, asa ca s-a dus sotu la ei la usa. S-a facut mai liniste dupa. Va doresc multa sanatate si tie odihna si putere si iesi tu si din perioada asta!

Acum sunt total dezorientata, dimineata, cat eram bolnavi toti 3- 2 bucati copii si o mama ramolita, toata dimineata trecea facand tratamente. Acum ca nu mai facem tratamente nu stiu ce sa fac, sunt ion deriva, ma invart prin casa si nu stiu de ce sa ma apuc.

Roxana Theo, sigur baiatul tau e bine, sunt multi copii la varsta asta care nu vorbesc mare lucru. Si oricum, toti copiii sunt diferiti, fac achizitii in diferite planuri atunci cand sunt pregatiti. Eu zic ca-I devreme sa te gandesti la logoped. Noi eram obisnuiti cu teo care a vorbit foarte devreme si foarte corect, la 2 ani stia poezii, vorbea cam tot. Ei bine albert zice mama tata caca pipi birrr biir si au. Asta-I tot. o sa vorbeasca el la un moment dat. Si lui teo nu-I facea nimeni capul mare cum e acum la noi cand teo vorbeste tooot timpul, deci albert ar avea de la cine invata, dar inca nu e momentul lui.

Pufescu, am facut chiftelute din okara, am pus si legume, au iesit delicioase. Am mancat pana n-am mai putut. Data viitoare sper sa mananc mai putine. Multumesc ca ne spui si noua ce stii tu si ne dai idei.

Crissy, ai mei beau amandoi multa apa, adica lichide, albert bea cam 1 l de lichide pe zi, teo a baut mai mult intotdeauna, la un moment dat ma gandeam sa nu aiba diabet.

sii... m-am facut roscata, bine ca e frig si tre sa port ceva pe cap, bine ca e frig si nu pot iesi in lume prea mult, ma uit la mine si nu ma cunosc. Si Rody, am avut eu o presimtire ca ar fi bine sa ascult de voi, dar am vrut senzatii tari, na, acum le am.

Noapte buna tuturor!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

Am gasit un centralizator bun cu nutrienti, alimentele in care se gasesc si proportiile :). E asa de bun ca deja m-a apucat paranoia calculatului =)) .
Doar ca e in engleza :) .
http://www.whfoods.com/nutrientstoc.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Mycya la multi ani!!!

cristina(crispro) asa de putina apa,pai fii-mea ca si Bea tot timpul cu sticla dupa ea(bea in jur de un litru jumate,dar si pipi pe masura)

cristina (crissy) ma bucur sa aud ca Bea face progrese mereu.

pana la urma am botezat vineri,a ajuns sotul.am pus cateva poze pe FB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Fetelor multumim pentru incurajari. Ne dorim asa de mult sa-l auzim ca ne spune ce vrea ....dar sper sa aveti dreptate voi - fiecare copil la timpul lui.

Noi ne-am aventurat in cele din urma in carrefour dupa cumparaturi dar mai ales sa-l mai plimb pe pitic. Era asa de bucuros cand i-am spus ca mergem afara si ne plimbam cu masina, incat a uitat sa planga la imbracat. Iar in masina, ce sa spun, sta asa batos si priveste peste tot. Mi-e asa de drag de el caci stiu cat de mult isi doreste sa stea afara. Insa in zona asta in care ne-am mutat noi sunt putine constructii asa ca vantul este in patria lui si matura totul in jur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Am vazut poze frumoase cu Isa si Filip. Ma uitat ce simpatici sunt ei cand papa (Isa plina de iaurt, iar Filip papa rosii cu furculita).

Mergi la inceput