Fluturasi LMA Alexandru, David Alexandru !(116)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

fetelor, stiti cum au iesit cartofii dulci la cuptor ? cu unt in mijloc ? o delicatesa imi vine sa ma infig in ei au gustul dovleacului copt putin crocant..o bunatate..
deja ma gandesc la o placinta cu foi si cartofi dulci la mijloc, un fel de strudel/.. o exista ?




Daca nu, poti obtine un brevet de inventie!

Eu nu stiu cum sunt cartofii dulci nici nu am vazut...de mancat..logic, nici atat...
Sunt de la noi sau ???

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







nu, evident ca sunt de import..au mijlocul portocaliu, la fel ca dovleacul/morcovul nostru..multa lume nu-i agreaza, merge bine in bucatariile care obisnuiesc garnituri dulci la carnuri..dar il gasim si in american pie
ca si calitati, se spune ca e mult mai bogat in vit ca al nostru, aduce cu morcovul si e de 3 o ri mai puternic antioxidant decat afinele..acum singura chestie ramasa e cat e de natural
eu tineam de mult sa iau insa abia acum mi-au picat in mana prin supermarket

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

madutzama gandeam la tortul C ptr mot...As da si eu comanda de unu in genu...dar invitatii nostrii nu au copii mici sa se bucure, I nu va intelege mare lucru..deci trebuie sa ma orientez sa placa celor care sunt invitati...

E fain la voi se va bucura Cristi, ...copii nasilor, etc...dar la mine??? Imi pun inspiratia la treaba si cred ca tot eu voi executa un tort ...

Aaa si legat de idei ptr aperitiv... Eu de sf Ion am flosit ardei gras rosu, galbe si verde....taiati pe juma dar zimtati....si am pus in ei salata de icre, salata de vinete cu maioneza si salata de telina, morcov, mar cu maioneza...apoi ornate frumos..cu crengute de patrunjel, sau...moate din masline...depinde de salate... Au fost de mare efect... Si linga branzeturi, sunci presate de toate felurile..etc, am facut chiftelute mici-mici date prin susan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

fetele, am trimis pe mail-ul comun cartea de care ziceam. Catank tie ti-am trimis deja pe mail-ul tau.

Legat de implicarea sotului, si eu am asa...un of al meu. El m-a ajutat din prima zi la toate treburile pracxtice sa zic..baita, schimbat, facut lapte mai tarziu, zilnic facem baita impreuna de cand s-au nascut copii, dar momentele de intimitate dintre el si copii cam lipsesc,,sau daca sunt, sunt pt ca-l imping eu de la spate. Nu zice si el asa..hai imbraca copii sa-i scot afara..sau lasa ca-i dau eu sa manance, sau hai tati afara sa dam zapada..sau hai tati sa facem un puzzle... La lucrurile astea tb sa vin eu cu ideea sa faca. cred ca nu stie cum sa se apropie mai mult de copii..sio asta din vina socrei care este ff distanta din pct asta de vedere..nu-i imbratiseaza niciodata (pe el si pe fra-su), nu-i incurajeaza niciodata sa faca ceva..le zice doar "sa aiba grija ce fac "
acum ca a mai crescut cristi il mai ia sa-l gadile, sa se alerge..dar sa-l apropie in dif activitati doar la impulsul meu.
Si daca tot s-a deschis sub asta..ma mai deranjeaza ceva la el..i-am spus dar nu reactioneaza..nu vorbeste mai deloc cu copii..daca suntem toti acasa si eu am ceva treaba pe sus, iar el ramane jos cu ei nu aud niciodata nici un fel de discutie..doar nu ai voie acolo sau dincolo De multe ori ma gandesc ca poate si intarzierea in vorbire a lui cristi se trage si de aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally le bag mai tarziu...acum sunt prea plina mami sta pana prin vara probabil. upsss.......eu nu suport dulcegariile astea din partea socrei....asa sunt eu mai dificila in relatia cu ea. si am noroc ca nici sotul meu nu este mamos deloc, deloc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

miki, bb_yasmi am inteles care e treaba cu cartoful!

Nu stiu ce sa zic?!Asa ar trebui sa ne punem problema si a bananelor, porto...avocado..etc...toate fructele si legumele primesc substante impotriva bolilor si daunatorilor. Asa ca...
Voi lua odata asa de sanchi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

eu cu serviciul n-o sa am timp deloc sa bucataresc pt motul andrei..asa ca mai bine nu ma mai gandesc si nici nu-mi fac planuri..ce-o fi o fi, o sa facem acasa cu familia, prietenii..n-avem nici unul timp de organizari si vrem ceva mai intim si pt nasii nostri care sunt fratele meu si cumnata..parca nu prea le-ar pica bine petreceri mari, lume multa dupa toate prin cate au trecut..
asa ca sunt sigura ca ne va salva un gratar si ceva specialitati pregatite de ai mei parinti..sunt sigura ca nu ma vor lasa la greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Micki, eu acum am vazut pozele cu Andra...nu stiu cum de mi-au scapat. Este tare frumoasa si ochisorii parca nu ii mai are verzi, sau mi se pare? Cum ai facut acei cartofi la cuptor?...ai gaurit cartoful si ai bagat untul...se poate mai detaliat? ca vreau sa fac si eu daca tot zici ca sunt buni. Te rog frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns djlaura01 spune:

poze cu mn nuuuuuuuu ca am ramas grasa si ma urascccc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

fetele, am trimis pe mail-ul comun cartea de care ziceam. Catank tie ti-am trimis deja pe mail-ul tau.

Legat de implicarea sotului, si eu am asa...un of al meu. El m-a ajutat din prima zi la toate treburile pracxtice sa zic..baita, schimbat, facut lapte mai tarziu, zilnic facem baita impreuna de cand s-au nascut copii, dar momentele de intimitate dintre el si copii cam lipsesc,,sau daca sunt, sunt pt ca-l imping eu de la spate. Nu zice si el asa..hai imbraca copii sa-i scot afara..sau lasa ca-i dau eu sa manance, sau hai tati afara sa dam zapada..sau hai tati sa facem un puzzle... La lucrurile astea tb sa vin eu cu ideea sa faca. cred ca nu stie cum sa se apropie mai mult de copii..sio asta din vina socrei care este ff distanta din pct asta de vedere..nu-i imbratiseaza niciodata (pe el si pe fra-su), nu-i incurajeaza niciodata sa faca ceva..le zice doar "sa aiba grija ce fac "
acum ca a mai crescut cristi il mai ia sa-l gadile, sa se alerge..dar sa-l apropie in dif activitati doar la impulsul meu.
Si daca tot s-a deschis sub asta..ma mai deranjeaza ceva la el..i-am spus dar nu reactioneaza..nu vorbeste mai deloc cu copii..daca suntem toti acasa si eu am ceva treaba pe sus, iar el ramane jos cu ei nu aud niciodata nici un fel de discutie..doar nu ai voie acolo sau dincolo De multe ori ma gandesc ca poate si intarzierea in vorbire a lui cristi se trage si de aici

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


madutza, dar e vorbaret din fire ? ca unii oameni asa sunt, mai ne-comunicativi
sa stii ca sotul meu cand are treaba apeleaza la siretlicuri salvatoare, il lasa la mickeymouse pe laptop si a scapat de el pt n..ore noroc ca sunt eu prin preajma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki, uite ca tot vroiam sA TE INTREB: cum se simte nepotica??
eu si daca as tine acasa cu siguranta nu as gati nimic. ori as comanda de la o firma de catering ori as comanda pizza.

Mergi la inceput