Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (111)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Strumpitz, ! Ce mi-a placut cum a povestit....auzi tu la ea...ii este teama sa nu o muste iarasi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?
am culcat bebelina obosita ca de cateva zile numai un somnic pe zi are si ala de maxim o ora. nu stiu de ce nu doarme mai mult. ai vostrii cum mai dorm?

catank am uitat sa-ti zic ceva eu daca eram in locul tau cred ca mai faceam vreo 2 teste sa fiu sigura

alexina sanatate puiutei mici si bravo pentru masuratorile bune

ionales La multi ani! puiului scump. sa creasca mare si sanatos in lista apare ca maine este ziua lui, este gresit?


ioanna cum n-a ajung bulgarele ala? ca eu l-am trimis, sa stii cred ca l-a furat strumphitza

strumphitza daca te musca, inseamna ca nu ii este prea foame ca daca ii era baga sub nas fara sa mai faca altceva. ori se scarpina la dinti spune-i sa nu mai muste ca altfel o tai de la portie. vad ca Anastasia nu mai musca ca si ea facea asa

ally tu ai zis ca ai 50 kg, nu? ce mai vrei sa slabesti? daca vrei sa dai burta jos si in rest sa ramai cum esti fa abdomene zi de zi, seara de seara

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

helloo mamici

multumesc tutror celor care s-au gandit la noi pentru cele 10 luni ale lui luca!! va dau cu intarziere o felie de tort (sau mai multe)

noi am fost la munte, a fost superb am prins viscol, totul alb in jur, sublim nu alta luca a fost chiar prea cuminte, i-a priit si lui excursia. singurul meu of e ca nu am ajuns la partie, dar o rezolv rapid cum i-a trecut lui tata raceala, miercuri dupamasa il lasam pe luca la ai mei si plecam direct spre munte, joi ma duc sa imi aranjez mana

azi am fost cu luca la doctor, i-a facut a doua doza de synflorix, l-a ascultat la plamani si nu mai are nici urma de wheezing, i-a trecut complet bronsiolita. asa de tare ce m-am bucurat!!! luna asta mi-a spus ca pot sa incep sa ii dau mamaliguta cu branza si galbenus de ou si chiftelute! am facut ochii mari cand am auzit de chiftele dar cred ca reteta ei e super buna se fac si pui sau manzat, tocam carnea, si amestecam cu ceapa, morcov, marar si putin cartof, se dau cu putin ulei deasupra si se baga la cuptor. se pot face si la gratar, nu in forma de chiftea ci mai pleostita, ca hamburgerul. se servesc cu piure de cartofi. de abia astept sa ii fac sapt viitoare si o sa fac si pt noi, trebuie sa fie foarte bune

dupamasa am dat o tura prin mall, am mai cumparat cate ceva si acum acasa...

fug sa ii fac bibe si revin maine, k maine vine fata la curatenie si sunt mai libera!

va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor, ne uitam acum pe pozele si filmuletele de ieri. v-am pus un filmulet facut din masina sa vedeti ce ningea si ce frumos era
adevarul este ca de mult n-a mai fost asa zapada si ninsoare, incepem sa-i ducem dorul cu seceta asta, ca tare putin a nins in comparatie cu anii trecuti.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

scrish eu am vazut partia
sa scrii retetele ca pe mine ma intereseaza, eu am mai luat retete de la tine. ma bucur ca este bine Luca.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ally, strumpf, pe aici sunt..v-am citit toata ziua, am vazut si pozici dar nu am avut chef de vorba

maine promit sa fiu in toane mai bune

ally, eu cred ca tu nu a chef de regim, l-ai cerut si pe al meu, acum de interesezi de disociat..te sfatuiesc sa renunti pt moment si sa te apuci de regim atunci cand te vei simti in stare sa-l ti. Cred ca in mom asta te chiui degeaba daca nu ai dispozitie pt asa ceva sper sa nu te superi ca ti-am zis si eu am renuntat la regim si m-am reapucat atunci cand m-am simtit in stare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

ally, strumpf, pe aici sunt..v-am citit toata ziua, am vazut si pozici dar nu am avut chef de vorba

maine promit sa fiu in toane mai bune

ally, eu cred ca tu nu a chef de regim, l-ai cerut si pe al meu, acum de interesezi de disociat..te sfatuiesc sa renunti pt moment si sa te apuci de regim atunci cand te vei simti in stare sa-l ti. Cred ca in mom asta te chiui degeaba daca nu ai dispozitie pt asa ceva sper sa nu te superi ca ti-am zis si eu am renuntat la regim si m-am reapucat atunci cand m-am simtit in stare



Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!
Madutz, nu este vorba de chef dar, sunt anumite alimente pe care eu nu le consum (cum ar fi 90% din lactate) si de aia caut dieta-regimul adecvat mie. Nu pot sa ma apuc de ceva fara sa si termin....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Gata m-am hotarat sa tin si eu ( din nou) dieta de la Mada. Singura mea problema e branza de dimineata. Aia nu se poate inlocui cu altceva? Eu daca mananc atata branza de vaci cred ca o sa devin antipatica.

Am uitat sa o felicit pe Andra pentru pasi.

Na ma bag sa caut tobe pentru Alex. Cred ca nu sunt normala, sigur nu sunt normala.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZIIIIIIIIIIIIIII

FETELE am pus poze noiiiiiiiiiiiiii
e drept ca s-au amestecat printre cele cateva ramase
ca am sters multeeeeeee
sa vedeti si lebedeleeeeeeeeeeee de la mareeeeeee

am vazut bebei de mada, alexina, yasmi, persi
draguti foc
ii pupam dulce pe toti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Gata m-am hotarat sa tin si eu ( din nou) dieta de la Mada. Singura mea problema e branza de dimineata. Aia nu se poate inlocui cu altceva? Eu daca mananc atata branza de vaci cred ca o sa devin antipatica.

Am uitat sa o felicit pe Andra pentru pasi.

Na ma bag sa caut tobe pentru Alex. Cred ca nu sunt normala, sigur nu sunt normala.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011


da, la al doilea regim am avut 50 gr mozzarella. primul regim l-am luat la 2 luni dupa nastere cezariana si a luat in considerare si treaba asta

Mergi la inceput