Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (111)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Multumim fetele pt aprecieri.Strumpy am dar afara zapada din curte ce ai vazut in poze e doar de ieri.

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!!!


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanales

salutare
Si noi dam de baut ca am facut 10 lunite






la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Somleac, sunteti o familie tare frumoasa si implinita ! Ma bucur ca ai mai pus poze cu voi, era si timpul la cat ne-ai tot lasat sa asteptam...dar, s-au meritat asteptarile. Mi-a placut la MAXIM costumasul traditional al Ilincai , de unde il are?

Alexina
, multa sanatate Teei si sa se faca repede bine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Alehiam alias Mad, ai o printesica tare frumoasa! Imi place tare mult poza cand se intindea !

Madutz, unde esti?

Scrish, cum a fost la munte cu Luca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Ionales, la multe lunite pentru Ioan! Multa sanatate si fericire!

Strumpitz, ce dieta urmezi?Regim?...Doamne ce crunta mi se pare infometarea de seara...bag eu la greu fructe/apa dar imi etse foame nu gluma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioanales

salutare
Si noi dam de baut ca am facut 10 lunite


ne dau dintisorii ca suntem maraici.... iar eu sunt cam ametita
am si eu o rugaminte puteti sa mai scrieti ce scaune de masina 9-18 ati recomandat, va rog mult ca nu mai gasesc linku
voi ati luat cu isofix?

multumesc

Mami de Ioan



la multi ani

eu am luat, dupa multe cercetari si studii online www.mothercare.com/Maxi-Cosi-Priorifix-Isofix-Car-Seat/dp/B004H26P7E?ie=UTF8&ref=sr_1_2&nodeId=44454031&sr=1-2&qid=1327337886&pf_rd_r=0F9YTXWST8G2J5GDR04S&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=101&pf_rd_i=44454031&pf_rd_p=231490867&pf_rd_s=related-tab-3-5" target="_blank"> scaunul asta si sunt foarte multumita de el , isi merita banii piscoata e super incantata, sta lejer , se uita pe geam afara, cand ii e somnic adoarme, ii trag scaunul in pozitia de nani si e foarte bine husa se poate spala... deci dupa cate se vede am inceput sa ii fac reclama

va urez sa faceti alegerea potrivita pentru puiul vostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Delia, tu ai slabit la sarcinile trecute cele 25 kg prin dieta disociata? Stiu ca a zis ca este foarte buna dar, as vrea ca ziua numai cu lactate sa o inlocuiesc cu altceva. deci ziua 1 legume, ziua 2 carne, ziua 3 fructe, ziua 4 cartofi fierti/copti dar ziua 5 ? apa,paie si bataie???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

hello

Ne-am intors de la doc. Avem o usoara enteroviroza,cum a spus Cami.
Scaunele f dese sunt si din cauza dintilor dare au detereminat scaderea ph-ului din gurita si are limba cu ciupercuta, ciupercuta ce a coborat si in stomacel....asta explicatie mi-a dat.
Cert este ca ne-a trecut pe lapte fara lactoza si pe regim si fiimea azi nu a mancat mai nimic. Acum seara am vrut sa-i dau compot de mere si chiar nu a mancat nimic.nici branzica e vaci.nema
daca ma apropii de ea cu mancare sau lingurita sau biberon face ca toate alea.


ne-a dat asa: sumetrolim 5ml/2ori pe zi; hidrasec- daca il accepta 2 pliculete pe zi; Tobradex picaturi oftalmologice dar pe care le punem in nas-asta pe langa vibrocil la nevoie

in rest a zis ca ne prezentam ca un copil de 1 an: 9150g, 73cm si 8 dintoci la 9 luni si o sapt

ma duc la ale mele! mai e si soacramea pe capul meu ca a zis sa nu ma lase singura si sta pana vine sotul dar e mai rau decat daca as fi singura...nu pot sa ma desfasor eu in apele mele aici.........damn!



Multumim tuturor pt aprecieri

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Ionales, eu nu ma pricep sa pun link aici , dar iti spun ce model avem noi si suntem foarte multumiti de el. Scaun Chicco Key 1 X-Plus de la 12 luni+ si este de 9-18 kg. Eduard pare a fi multumit si nu riporsteaza niciodata. Sta cumintel in el si la fel ca si cel al Sophiei...cand doarme ii dam scaunul cu 1-2 treapta pe spate sa doarma mai confortabil (nu fix in pozitia de stat in fundulet ci mai inclinat sper spate).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Nu mai stiu ce sa ii fac , ce si cum sa ii spun piscoatei sa nu ma mai muste azi m-a innbenuit cu muscatul asta, amandoua sfarcurile sunt varza, mi-e si teama sa ii mai dau cand tre` sa ii dau tzata mi-e teama sa ma apropii de ea ca stiu ca isi infinge coltii si eu urlu pur si simplu azi si-a facut de cap, m-a innebunit cu muscatul, urlatul, saritul in toate directiile, o clipita nu sta, zici ca i-a bagat careva vitamine in fund nu stiu de unde ca mancare nu mananca cand o pun la nani nu vrea, suge 2 guri, mamusca si apoi sare si direct in fund o vezi si alearga in capatul celalalt de pat , se duce pune manutele sus pe pereti si salta in sus, mai da cu capul, nu zice nimic, apoi tippand se duce la jucarii si le ia si le arunca , le smotoceste, le invarte .... mi-s chiauna nu gluma

Ally, nu tin un regim/dieta ca la carte, am mai spus, nu dulce, nu paine/fainoase, nu mancat seara tarziu, am mai redus din cantitate/portia de mancare si bag multa miscare, ies in fiecare zi si ma plimb in pas rapid cu piscoata cu carutul, cam 7-8 km zilnic

Ioana ce faci mami de esti asa busy ? sau ai spus si nu am citit eu tot, ca am citit cam din 2 in 2 nu a nins deloc pe la voi, nu ai scos-o pe gogo putin cu nasul afara in zapada ?

Ma duc sa incerc sa o pun la nani dar mi-e frica sa nu ma muste iar

Mergi la inceput