Bv. lalitzuza!Hai anagel,silvi,ursulet!(56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

Citat:
citat din mesajul lui mar_ysa_28

Happymummy dr mi-a explicat ca e importanta culoarea...daca e galbui, portocaliu sau cu firisoare de sange in 2 ore-10 zile nasti. Daca e transparent sau alb se reface si nu e semn de nastere.
Pupici!
Eu maine seara astept raspuns de la dr cu programarea cezarienei ca Prof Peltecu a fost cateva zile plecat...sa vedem ce o mai fi.
Pana atunci duminica mergem cu familia la balet la Hansel si Gretel...Fiimea e in extaz!



Denisa, super mami de Leyre Alexandra 08.11.08
si 36 saptamani cu Kariss Yasmin
*********************************************
www.facebook.com/media/set/?set=a.302436926450695.86746.100000531695793&type=3" target="_blank">Leyre 3 anisori!!!


www.flickr.com/photos/32020823@N08/" target="_blank">Fotografii vechi cu bombonica mea

Povestea nasterii
*********************************************


parca nu era de acord cu cezariana dn dr Peltecu?bag de seama ca si-a schimbat parerea in ce priveste treab asta...
am vazut pe aici pe forum ca era impotriva operatiei de cezariana.
distractie placuta la balet :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danezza spune:

Happy - ai PM cu nr meu de tel

in 36+ de fetita cu fundita
Doamne ajuta!
MTHFR C677 Homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Merci din suflet .

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 37+ cu alta minune de
AMR 6 ZILE !!!
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ica7 spune:

Ileana, eu am luat cadita de la carrefour cu suport de pus pe cada mare si cu forma in care il asez. e f fericit cand intra in apa. bine, pana atunci e tot un haos, dar cand il asez in cadita si simte apa calda e fericire si uimire maxima
pt ca am vazut ca discutati si de masaj. masajul il fac inainte de baie cu ulei de masline amestecat cu vit a. si nu-i dau sa manance inainte de masaj/baie pt ca vomita.
dupa baita nu-l mai dau cu creme sau alte prostii. decat la fundulet, in rest nu.ii las pielea sa respire.


Mami de strumf Robert Stefan ( 31.12.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzieq spune:

Imi place ca mamicile deja au timp sa ne dea detalii despre bulgarasi.

Anessi a scris pe facebook ca maine va veni pe lume bulgarasul Sebastian, nu se stie inca daca ii provoaca nasterea sau cezariana.

Lady? foarte tacuta ai fost astazi.

Lalitzuza, Adc sper ca nu ati nascut si nu ziceti nimic .

MTHFR C677T Homozigot
+36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Vreau si eu cu Leyre la balet !
Tocmai am gasit povestea mea preferata a tuturor timpurilor. Muream dupa ea. Nu ma miscam cu orele de langa pick-up: Printesa Turandot.
Eu va dau linkul. Merita sa o ascultati cu printesele voastre: http://teatrale.nobody.ro/2011/09/25/carlo-gozzi-printesa-turandot/
Ica asa mi-am propus si eu; uleiul inainte de baita, iar dupa baita punem crema numai la fundulet. Mamma mia! Ce o sa ne mai balacim si noi!
Ghiulten draga, dar daca nasti la noapte nu mai e fetita dragon si ce ne facem atunci Sa ne anunti daca se grabeste printesa

34+ cu pisicutza Iris
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrg spune:

Si eu sunt de aceeasi parere cu Adriana....nu trebuie sa exageram cu dezinfectatul pt ca s-ar putea sa fc mai mult rau decat bine...nici mamele noastre nu exagerau si slava Domnului ca nu am facut nimic,nici boli de piele nici iritatii...
Azi am fost la control si dr a zis ca suntem bine si eu si bebe...si ca ne vedem peste 2 sapt iar cand vrea sa fc si testul non stres...
M-am mai cantarit si eu putin...am luat in total 18 kg...asta este,sa fim sanatosi!!!
pup!

34+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Puiutza? sau ma lasa neuronu'? A fost pe aici si am uitat?

34+ cu pisicutza Iris
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Mihaelaradu,nu numai ca nu mai iese fetita lui Ghiulten dragon de apa, dar ma lasa pe mine singura pe 25.01. Si nu ma parasesc emotiile, mi-e atat de frica...
Ghiulten,te rog mult sa stai cuminte si sa astepti sa mergem "de manuta" la spital.
Ica, inca un pont foarte bun de la tine si iti multumesc. O sa merg la carrefour sa ma uit de cadita. Nu a spus nimeni la ce magazin si la ce raion gasim igienol. La produse de curatenie?
Matza, de cand nu ti-am mai spus cat imi esti de draga? Cum stii tu sa scrii despre toate lamentarile mele...

37+
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

neatza fetelor! chiar daca intru mai rar sa vb cu voi acum am mare nevoie de ajutorul vostru si stiu ca doar ma puteti intelege:
la ultimul eco facut ieri inainte de nastere dr a constatat ca baietelul nostru este, de fapt, fetita. stiu ca nu este un capat de lume si ca sanatatea este cea mai importanta insa eu intru intr-o depresie profunda, cu 2 saptamani inainte de nastere si nu stiu ce sa fac. mi-e frica ca nu o sa-mi iubesc bebelina si plang mereu... sotul meu rade de mine si spune ca sunt bleaga, ca nu trebuie sa ma gandesc la asa ceva, insa hormonii mei nu-l pot asculta. bineinteles ca si el a participat la aceasta situatie fiind foarte bucuros de mandru de tata de baietel, insa acum eu sunt cea neconsolata. si culmea este ca eu eram cea care voiam fata si spuneam ce frumos este sa ai fata... acum ce fac? stau si plang cand bebelina misca si nu ma gandesc decat la faptul ca acusi ne vom intalni si nu stiu cum voi reactiona. daca ar mai sta cateva saptamani in burta m-as invata cu gandul... insa mi-e atat de frica sa nu cad in depresie dupa nastere si multe alte ganduri care-mi trec prin cap... le felicit pe fetele care au nascut, insa nu ma pot bucura cum ar trebui de aceste momente. va rog... un sfat ca sa nu o iau razna

36+

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput