Bv. lalitzuza!Hai anagel,silvi,ursulet!(56)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Kraluca-scumpa, iubita mea....nu esti depresiva, doar bulversata..te inteleg!!!N-ai grija...o vei iubi, te vei indragosti de ea!Nu pe ea ai purtat-o tu in pantece noua luni?Conteaza ca in loc de penis are putza?Crezi ca va mai conta, cand se va uita la tine cu ochisorii, cand se va agata de pieptul tau...cand ii vei simti rasuflarea si mirosul...cand vei vedea cata nevoie are de tine?

Nu fi prostutza, normal ca o vei iubi, si inca cat!!!!!!!!



37+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

kraluca, la prima sarcina, cand mi-au spus ca e fetita - dupa ce initial a fost baiat; tare imi doream un baiat! - am plans 3 zile in hohote. Eram neconsolata. Si eu am crezut ca nu o sa-mi iubesc fetita, pentru ca eu imi doream tare un baietel. Dar uite ca am nascut-o, am crescut-o si iti jur ca nu as da fetita mea nici pentru 100 de baietei.


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010 si
37+ cu hihi... se apropie de marele moment...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

neata'

am dormit si eu cat de cat....mancarimile astea mi-au facut nervii praf, nu stiu ce Dumnezeu nu mai trec...

ghiulten sa dai un semn ca nu ai nascut

chiar puiuta?...esti ok?

kraluca stai linistita...la inceput nici nu te prinzi ce e...sunt atat de scumpi si cu mirosul lor te pun in cap instant ...

aerilian eu am luat si prima si acum la fel cadita normala in care daca vrei poti sa atasezi cat e micut un suport cu forma corpului lui bb...pe urma il scoti si are loc piticul calumea....ma rog asa am avut la rares dar el nu a vrut de nici un fel in cadita asa ca dupa ce i-a cazut buricul i-am facut baie direct in cada...taica-su facea dus se aseza cu fundul pe cada si il tinea asa pe picioare pe un prosop...si pe urma il spalam cu dusul...era asa de inantat ca ne0am crucit...si aucm e la fel...ii plac fantanile sa stea sub ele eventual

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si 34+ cu Filip Andrei

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

fetelor, imi dau seama ca aveti mare dreptate. acum m-am mai linistit si mi-e ciuda ca nu m-am bucurat de faptul ca e maricica, sanatoasa si... paroasa . mi-e atat de frica de momentul intalnirii si de felul in care voi reactiona incat as amana nasterea cu inca o luna. nu ma simt pregatita, iar vestea de ieri m-a bulversat complet... ma uitam la burta si incepeam sa plang.
bineinteles ca m-am gandit si la faptul ca daca dr a gresit sexul, daca a gresit si la alte chestii care le-a vazut/masurat aiurea (mai ales ca eu sunt cu trombofilie). of, doamne, nu credeam ca va fi atat de greu in ultimele saptamani...

36+

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

kraluca stiu ca orice ti-am spune noi tu trebuie sa te "ajuti" singura ...si eu sunt disperata sa stii...dar nu recunosc ...cu rares am avut probleme pe care le-am descoperit tarziu (hemipareza stanga)...si nu s-a vazut nimic nimic...iti dai seama ca si aucm sunt panicata toata de cum va f bb...apoi la rares la 1 an jumate am descoperit dintr-o greseala ca el nu vedea decat lumini si umbre...are o hipermetropie extrema 8.75 la ambii ochisori, acum vede mai bine ca mine cu ochelarei...e drept ca greu am acceptat ce e cu el dar asta vreau sa spun: sa Deie Domnul sa fie sanatoasa/sanatos restul chiar nu conteaza [hug]

bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan (19.07.2006 - 9:37) si 34+ cu Filip Andrei

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kraluca spune:

cata dreptate ai, bulinutza! ma gandeam acum si la beatrix si la toni, prin cate trec ele si eu ma plang de faptul ca baiatul mau e fata... trebuie sa fim recunoscatori pentru ceea ce avem si pentru minunea care se petrece acum cu noi.
oricum, medicina va prograsa foarte mult si se vor gasi solutii pentru multe dintre problemele la care acum nu avem rezolvare. de ex, mama mea are boala autoimuna si daca se declansa acum 10 ani nu cred ca am fi avut o evolutie buna, asa cum are acum, datorita descoperirilor din sfera farmaceutica si medicala.
tot mi-e frica de nastere si de felul in care voi reactiona cand o voi vedea, insa cred ca ma voi lasa la mana hazardului.

36+

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

M-a sunat Ligia!!!Naste astazi, acum. O pregateau de cezariana...E foarte emotionata, imi da de veste imediat ce se intampla!!!Doamne ajuta, Ligia!



37+
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

kraluca, de nastere si de intalnirea cu copilul ma tem si eu...ingrozitor de tare! Probabil sunt firesti temerile, mai ales la prima nastere. Legat de problema cu sexul...o vei adora, o sa fie minunea voastra. Iar taticul...va fi topit!

37+
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Buna dimineata!

Suzieq, sunt aici... daca nasteam aveai mesaj de la mine
Si Lali cred ca se pregateste pt maine, ziua cea mare...

Ca tot vorbeati de varsatori, de maine incepe zodia Varsatorului?

Uau, Ligia, nastere usoara... ziceai tu de niste contractii noptile trecute... pai daca bebe e asa de mare, sa vina!

Ghiulten, numai bucata aceea de dop fara contractii sau usoare dureri nu cred ca inseamna mare lucru, orice culoare ar avea. Dar... fii pe faza, stii ca se spune ca la a doua nastere totul decurge mult mai repede. Am prietene care au nascut al doilea copil in 2 ore de la prima contractie mai serioasa.

Raluca, desi am trecut prin "lupte" serioase pt acest bebe al doilea si imi spuneam mereu ca sexul sau e ultima chestie care m-ar interesa, te inteleg perfect. Dar vad ca intre timp te-ai mai linistit. Si da, taticii care asteaptau initial baietei s-ar putea sa fie un pic (mai mult) dezamagiti cand afla ca de fapt e o fetita, ce sa-i faci, tot noi suntem cele puternice.
O sa zambesti in curand in timp ce o sa iti tii in brate fetita si iti vei aminti de nelinistea de acum (daca iti vei mai aminti ).

Ileana... Iti e frica de nastere, ok (si mie mi-e), dar de intalnirea cu bebe n-ai motive... o sa vezi, va fi euforie, nu teama. Nu mai stiu daca vei naste la privat sau la un spital public, dar chiar si asa eu am gasit persoane deschise care mi-au raspuns la intrebari si acomodarea cu bebe a venit de la sine, iar eu sunt o "agitata" si o panicara peste medie...

Mami de Andra (18.02.2006) si 37+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Bafta Ligia!!!!!
Ileana ti-a zis de ce s-a schimbat planul?


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si 35+ Toma
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/

Mergi la inceput