Bv. lalitzuza!Hai anagel,silvi,ursulet!(56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Citat:
Minunat, scrie ca va fi un bun negociator...EXACT CE NU-MI TREBUIE!
Sa ma faca din vorbe, sa se uite la mine cu ochii aia mari si dupa pana sa-mi dau seama sa fie departe cu prietenii ca eu l-am lasat la munte cu ultimii bani din salariu????? NO THANK YOU!

Hahaha! Asta va paste mamicilor de varsatori :D
Eu incepusem sa o dau din colt in colt cand am vazut ca voi dezinfectati cadita. Habar n-aveam! Nu mi-am pus problema asta niciodata. M-am panicat toata pe aici si ma gandeam deja sa intreb si eu daca Domestos nu-i de treaba. Pana la urma o sa o spal bine si trag speranta ca nu va pati nimic bebelul.
Am primit si eu 2 sticlute (plastic) de la Avent si mai vreau sa iau 2 dar de sticla. Mie mi-e o greata profunda de la vesela din plastic si nu mi se pare igienica deloc. O sa completez colectia de stclute daca si numai daca nu ne descurcam cu sanul.
Ieri la cursuri ne-a spus moasa ca nu e necesar sa ii aspiram in nasuc pana pe la 3 luni (exceptie cazul in care sunt raciti). Curatirea cu betisoare si ser fiziologic e suficienta. Eu am o pompita de la Chicco si imi aduce mami "batista"; am sa decid la momentul respectiv cu care intru in actiune.
Ica chiar azi am luat si eu un set de cearsafuri impermeabile si un set de "paturici" pt schimbat bebe, tot impermeabile.
Iaura nu fi rea cu pitica! Nu de alta dar sa nu-si schimbe naravul si sa-ti demonstreze cine-i sefu'
Anda grija mare
Alina sa te bucuri de copilasii tai
Faith sunteti 2 papusi
Beatrix sa va dea Dumnezeu sanatate si sa treceti cu bine toate testele
Cati sa aiba tati vostru drum bun si sa va bucurati de cadouri

Fetele Annesi, Lexi, Silvi, Ursulet ma gandesc la voi si va doresc din suflet sa aveti nasteri usoare si sa aduceti pe lume bebei sanatosi si voinicei!


34+ cu pisicutza Iris
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

Alina, te inteleg perfect si ma bucur din tot sufletul ca totul merge struna!Sa dea Dumnezeu ca asa sa-ti fie tot restul vietii!
Ica, multumesc din suflet pentru sfaturi, tare dragi si utile imi sunt!Cu pompa...m-am grabit. Am luat deja manuala de pe net, am gasit un pret foarte bun si am luat-o. Sper sa ma descurc, ce sa fac...
Mi-am dat seama ca singurul lucru pe care nu l-am cumparat inca este cadita si nu stiu care e mai buna. Sunt ok cele cu forme anatomice, cu antiderapare sau cele...covata, pur si simplu?

37+
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Doar ce m-am intors de la cumparaturi, si surpriza, cind am fost la baie, am vazut ca am pierdut din dopul gelatinos, cam cit sa incapa in causul palmei. Ar trebui sa ma alarmez? Sau pot sa stau linistita?

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 37+ cu alta minune de
AMR 6 ZILE !!!
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_G spune:

Buna burtici, mamici si bulgarasi,

Felicitari faith si geanina!
agit si eu motatele pentru fetele care urmeaza Annesi, Lexi, Silvi, Ursulet.



La multi ani si multa sanatate pentru maine pentru ellenii!

Carina recuperez putin cate putin din capitolele mai vechi!

Am primit rezultatul analizelor pentru cultura col si spre fericirea noastra sunt absenti vizitatorii.

Ma alatur in clubul fetelor care nu prea dorm noaptea. Nu am avut nici o problema pana saptamana asta. Ma trezesc cam la 2 ore, amortesc si in plus sunt foarte obosita in fiecare zi.
Mai am o saptamana de mers la serviciu dupa care ma voi bucura de concediu.


Alexa +34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

[quote]citat din mesajul lui happymumy

Ar trebui sa ma alarmez? Sau pot sa stau linistita?

Nu am retinut cum o sa nasti tu, dar cred ca daca e natural trebuie sa astepti pana apar si contractiile, daca e cezariana programata cred ca ar fi bine sa-l suni pe medic sa-i spui!

Uite si niste motzate pt tine ! Sa ne spui dca trebuie sa scoatem mai multe! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicineata spune:

Ghiulten,

Daca nu are firisoare de sange nu cred ca trebuie sa te alarmezi, eu elimin din cand in cand din dop cam de la Craciun si nu am nascut nici pana acum.
Data trecuta la Daria, in ziua cand am vazut firisoare de sange in dop mi s-a rupt apa.
Asta a fost in cazul meu, dar nu cred ca exista 2 sacini identice.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Cezariana, beatrix, dar am vb cu doctorita si mi-a zis sa stau deocamdata linistita, daca apar contractii regulate si dureroase sa o tai catre spital, pin atunci sa stau linistita in pat.
Ma gindeam acum ca eu nu am nr nimanui, daca ma apuca ceva peste noapte.
Poate torusi mai sta pina miercuri. Sau e chestie de citeva ore??

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 37+ cu alta minune de
AMR 6 ZILE !!!
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Nu, cicineata, am fost atenta, fara firisoare de singe.

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 37+ cu alta minune de
AMR 6 ZILE !!!
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mar_ysa_28 spune:

Happymummy dr mi-a explicat ca e importanta culoarea...daca e galbui, portocaliu sau cu firisoare de sange in 2 ore-10 zile nasti. Daca e transparent sau alb se reface si nu e semn de nastere.
Pupici!
Eu maine seara astept raspuns de la dr cu programarea cezarienei ca Prof Peltecu a fost cateva zile plecat...sa vedem ce o mai fi.
Pana atunci duminica mergem cu familia la balet la Hansel si Gretel...Fiimea e in extaz!



Denisa, super mami de Leyre Alexandra 08.11.08
si 36 saptamani cu Kariss Yasmin
*********************************************
www.facebook.com/media/set/?set=a.302436926450695.86746.100000531695793&type=3" target="_blank">Leyre 3 anisori!!!


www.flickr.com/photos/32020823@N08/" target="_blank">Fotografii vechi cu bombonica mea

Povestea nasterii
*********************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ane-maria spune:

fetelor m-am speriat :(

de ce?
pt ca nu mai gaseam subiectul ; dadeam click pe "capitol nou" si tot la capitolul vechi maredirectiona ... dra m-am linistit acum :)

noi am ascultat muzica mai devreme si am simit manuta ei cum se ridica :)) a fost super



Ane in 35 + cu Maria Evelina

Mergi la inceput