Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (110)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

mada am 18 sedinte, am facut de 2 ori pe sapt, lunea si joia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

NB mamici!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Buna seara fetele!

Pupici bebicilor bolnaviori, multa sanatate!


Lucas Eduard de bb_yasmi
Rebeca Stefania de ioanna16



Noi astazi am facut eco transfontanelara si este totul in regula. Am scapat de un stres.

Despre intalnirea in Unirea...nu stiu ce sa zic. Nu prea am cum sa ajung. Nu mi-ar placea sa vin cu RATB-ul. Voi incerca, dar nu promit.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara la miezul noptii

Dau si eu pe aici cam tarziu, dar mai bine decat niciodata nu ? Ati scris azi ceva de speriat, si ieri la fel e frig in Ro asa-i ?

Eu nici azi nu prea am stat in casa desi dimineata in primul mesaj am spus ca ploua mocaneste si nu se vede soarele, dar.... a iesit soarele si a stat ploaia pe la 11 si a venit menajera si am lasat-o la curatenie si noi doua, eu cu piscotul am iesit afara ca era o vreme super, caldut si soare ... am stat ca gazele am mai facut ceva shopping ca tre` sa ii spun barbatului sa imi taie portia ca eu dau banii numai pe hainute pentru piscoata apoi ma plang ca urc in pod cu bratul hainute noi noute nepurtate dar ce sa fac daca sunt asa frumusele si micute si colorate , mai mare dragul Pentru mine nu imi cumpar nimic pentru ca eu m-am pus pe slabit serios, nu mai merge cu joaca asa.... ori e alba ori e neagra nu ? sper sa ajung sa nu mai pot purta nici o haina de am acum prin sofoniere, chiar si de alea de dinainte de sarcina, sa ajunga sa pice de pe mine si abia dupa pot sa ma apuc de cumparat si pentru mine

Irinuca ma tot tineam si dimineata sa iti spun ca am vazut ca ai facut banana cake dupa reteta soacrei si nu i-a placut sotului tau offf... imi cer scuze ca am uitat sa precizez ca 180 grade e ok atata timp cat nu ai ventilator la cuptor electric si/sau nu-l folosesti... daca ai si il folosesti trebuie undeva , dupa ce am ars si eu prima data checul ca m-am luat dupa reteta si nu stiam nici eu asta cu ventilatorul , mi-a destupat nick creierii dupa si urmatoarele dati am pus temp la maxim 110-120 si in jur de o ora a trebuit sa il tin si nu s-a mai ars deloc, ba chiar a iesit super... pana acum am facut checul asta de vreo 4 ori , prima data l-am ars si eu si in juma de ora l-am scos ca daca il mai lasam se facea scrum apoi m-am desteptat si l-am lasat la foc moale si a iesit super voiam s ate intreb daca ia gasit de cumparat in ro Golden syrup si faina self raising? eu desi am faina de aia aici am mai pus si un varf de praf pentru prajituri si mi s-a ridicat prea tare si nu a iesit ca a soacra mii, deci la urmatoarele ture nu am mai pus deloc, am respectat intocmai cum scrie in reteta... in afara de temp de 180, percum am spus am lasat-o moale pe la 110-120 si a stat o ora nu o ora si 15 min si a iesit deliciossssssss de m-am batut cu Nick pe chec Deci data viitoare cand faci , daca o sa mai vrei sa faci sa tii cont de ce ti-am spus ..ahh si foarte important e ca sa fie bananele coapte coapte, moi si nu tari deloc.... lasi si uiti de vreo 4 banane in cosul cu fructe si cand coaja e maro pe afara le bagi frumusel la o banana cake sper sa iti iasa data viitoare , daca va mai exista una

Hai ca ma duc si eu la nani ca vobesc singura si a ajuns si barbatul si s-a dus la dush si apoi nani nani ca nu stiu cum o sa dorm si cu cate treziri ca piscoata e cam cu pata pusa din cauza dintilor sper sa doarma mai bine noaptea asta decat ultimele 2 nopti

Apropo de dinti, am pus azi pe contul comun de picasa niste poze de dimineata cu piscoata zburlita si somnoroasa cu dintii la vedere si cu dejtu`n gura

Noapte buna mamici, burtici si pitici

PS: Alina06 si Pisuc sper ca sunteti bine si veti veni curand sa ne dati vesti bune







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns UrsuletulPuf spune:

Citat:
citat din mesajul lui lparpala

Buna seara fetele!

Pupici bebicilor bolnaviori, multa sanatate!


Lucas Eduard de bb_yasmi
Rebeca Stefania de ioanna16



Noi astazi am facut eco transfontanelara si este totul in regula. Am scapat de un stres.

Despre intalnirea in Unirea...nu stiu ce sa zic. Nu prea am cum sa ajung. Nu mi-ar placea sa vin cu RATB-ul. Voi incerca, dar nu promit.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Poate te duce sotul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui UrsuletulPuf

Citat:
citat din mesajul lui lparpala

Buna seara fetele!

Pupici bebicilor bolnaviori, multa sanatate!


Lucas Eduard de bb_yasmi
Rebeca Stefania de ioanna16



Noi astazi am facut eco transfontanelara si este totul in regula. Am scapat de un stres.

Despre intalnirea in Unirea...nu stiu ce sa zic. Nu prea am cum sa ajung. Nu mi-ar placea sa vin cu RATB-ul. Voi incerca, dar nu promit.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Poate te duce sotul

, cat de tare!, n-am putut sa ma abtin si m-am uitat la datele Ursuletului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:


Neatza dragele mele!
Vreau si eu reteta de banana bread pe pm , sau mail pls!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

'Neata!

Nu stiu de ce sunt binedispusa azi ca inca ma simt f obosita..dar sunt binedispusa

yvy, ai explicat f frumos cu antitermicele, nu stiam ca panadolul se poate da si la 6 ore diferenta. Cu Nurofenul eu ziceam ca atunci cand am dat pt dintisori l-am dat dupa laptic, dar cand a avut febra si eu l-am dat noaptea...mai ales cand dadeam alternativ la 4 ore...Dar uite ca nici sa-i fi dat copilului noate sa pape la 4 ore sa pape nu se poate... Si eu care ziceam ca nu-i pb daca-l dau pe stomaculo gol, ca nu e antibiotic...uite ca nu-i asa...of
Sanatate multa micutei! Tu ai facut boala in copilarie? Crezi ca poti face o pozica la bubite sa vedem si noi? In poza din link bubitele par f mari..

irinuca, si Cata se mai inneaca cateodata de la biscuiti, dar asa invata ,


lparpala, la intalnire iti este mai bine in Afi decat in Unirea? La mine e mai greu in Afi ca fac cate o ora dus/o ora intors...Tu nu ziceai ca stai langa Cora? as putea sa vin sa va iau eu

strumph, ce moaca somnoroasa are piscotel E o dulcica

delia, Multumim de cafea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Neatza!

Delia, multumim de cafea.

strumphule, ti-am admirat piscoata cea ciufulita. E o dulce si m-am topit ce vesela e si cu cat chef de joaca era. zambicioasa.

yvi bune informatiile primite de la pediatra. Si fain ca a mai explicat cu apa si cu alimentele cu potential alergen. Asta cu nedatul nurofenului pe stomacul gol, mi-o zisese si mie pediatra noastra. Insa, la astia mari e tare greu sa-i convingi sa manance ceva la febra mare. Sa vezi atunci distractie. Bine ca e doar roseola. Insanatosire grabnica.

deea ti-am scris PM cu colajele.

Miki cum e Andra?





Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- buna dim. fetelor!
- dc tot v-am facut sa radeti ieri, am ras si eu cu voi- roxy- nu mergem in cora ptr aer proaspat sau nu- ci ptr ca treb sa ne facem cumparaturile/mergem printre rafturi. ce-am mai ras ieriuneori se duce laur singur, dar sunt momente cand treb sa merg si eu musai- treb sa le mai cumpar ceva lor de imbracat-de ex. dresuri, el habar n-ar avea..si cum a fost ziua lor, sa aleg eu tortul, piscoturile, etc..nu avem cu cine ii lasa, sunt ptr noi a 2-a pielein parc am iesit des, asta vara stateam cate 6-8 ore pe zi,dar acum pe frigul asta, mai mult de 20 min nu stau..cand am stat mai mult,au racit..este langa lac, bate vantul, au fost si zile cu umezeala multa..
- multumesc ca mi-ati dat echivalentul a cata faina cuprinde aluatul de biscuiti
- deea- da, de ieri seara am introdus humexul ca expectorant.aceeasi problema, dc nu ies din casa si laur munceste nu are cine sa-mi aduca o bucata de paine, dap-oi medicamentasa ca dupa ce a venit ieri de la servici, l-am si dat. vedem ce stare au azi bebicii

Mergi la inceput