Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (109)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Alexina offf mami, as veni la intalnire, dar hai Andreeio cu scaun de masina, carut(care nu e d-ala tip umbrela si e mare si greu) si fara carut ma termina Rares.... sincer nu as putea sa il duc numai in brate... nu stiu cum sa fac..... dar, chiar mi-ar placea sa ne vedem.Asa mi-a placut mesajul tau. Si eu vreau sa ma mai joc cu Teea fulgusorul, pe langa al meu.

irinuca offff mami gospodina, asa m-am amuzat cand te-am citit.... barbatii astia...auzi lasagna.....stiu ca tu ai muncit si nasol cand nu se apreciaza

Cami la multi ani Antoniei!

Catank felicitari Ioanei! Mai scrii, te rog din suflet, reteta de papanasi si pe aia de biscuiti? Sarut manaaaaaaa

Ally asta te intrebam, cu cine il lasi pe Eddy frumosul si nazdravanul. Ar fi super sa vina mamica ta.

Maduta am vazut si eu pozele. Poate se vor redresa, ii va creste perisorul si ulterior veti vedea ce o sa faceti. Eu imi imaginez ce e in sufletul tau, dar sa rada de ea niste adulti.... asta nu imi pot inchipui.....ori sunt cretini, ori sunt cretini. Cum poti rade de un pui si mai ales sa ii spui si mamei?/ Pai daca are ceva, ea nu vede, e chioara????Oricum, Cata e o frumoasa si are farmecul ei aparte, asa cu urechiuse.Crezi ca daca ii puneai scotch rezolvai ceva? Eu nu cred,daca bentitele nu au tinut, nici ala nu cred ca era bun. Si vb fetelor, sa ne bucuram ca sunt sanatosi ca Doamne fereste de vreo boala. mamica fotomodeala.

Delia tu cum te mai simti mami?

Somleac eu te declar femeia bionica, la cate faci....mama,mama. Cine sta cu Ilinca in timp ce esti la munca, o bona?

Lalely si multumesc din suflet pentru aprecierile la adresa lui Rares. Are ochii mei,m-am rugat toata sarcina sa ma mosteneasca

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Yasmi merge superb Lucas.Pfuuuuuuuu,imi vine sa il pap si are o vitezaaaaaaaaaaa,super,super,super

Roxy o fata frumoasa.E mortala cu papa pufuleti,mai trage si de bratarica...

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Multumesc din nou mamici!

mandreeac
papanasi, 1 ou, cam 80gde branza si 2 lingurite de faina. Eu le-am blenduit si le-am luat cu lingurita ca pe....galusti si i-am fiert in lapte. S-au umlat asa frumos....I-am servit calzi cu unt

si biscuiti

200 g unt, suc de la o portocala, suc de la 3 mere(atat am pus eu)si faina cat cuprinde.Am lasat coca la rigider juma de ora, apoi am intins foaia pe masa si am decupat formele cu un pahar

Pofta buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Alina.n bine ai revenitttttttttttt!Hai mami mai des, ca mi-e dor de tine, plus ca printul tau e primul sarbatorit!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Multumesc din nou mamici!

mandreeac
papanasi, 1 ou, cam 80gde branza si 2 lingurite de faina. Eu le-am blenduit si le-am luat cu lingurita ca pe....galusti si i-am fiert in lapte. S-au umlat asa frumos....I-am servit calzi cu unt

si biscuiti

200 g unt, suc de la o portocala, suc de la 3 mere(atat am pus eu)si faina cat cuprinde.Am lasat coca la rigider juma de ora, apoi am intins foaia pe masa si am decupat formele cu un pahar

Pofta buna!!!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







Sarut mana mami! Doar galbenusul sau si albusul?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

albus interzis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

felicitari ioana, catank te inteleg aceiasi senzatie am avut-o si eu cand sa ridicat anda

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Mada imi dai si mie dieta ca mai am multe kg de dat jos si vad k nu e chip sa scada

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

mary multam mami!Multam tuturor.

Succes total gris cu lapte indulcit cu gem de prune fara zahar...indulcit fff usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

hop si eu la ceas de seara
am zis sa va salut si azi la pranz ,dar eram cu nazdravana pe langa mine..ea in premergator cand m-a vazut ca ma asez pe sacun a venit cu o viteza de s-a prins direc de manerul sertarului de la birou..pai n-a fost chip s-o mai iau de aici si cat am deschis si am scris eu salut ea trasese sertarul de.l scosese de pe sina si a cazut pe jos...off bine ca nu i-a cazut in cap sau pe ea

Yasmi
stiu ca esti cu mami dar vezi ca am cautat acum pe graba cateva poze de pe la mine din casa....sunt facute cand ne-am mutat in primele zile....nu s chiar clare dar tot asa imi cerea o prietena din frantza sa vada casa
poze de acum nu prea am si nici nu fac ca pe blatul din bucatarie e vesnic cate ceva....bine ca am mai scapat de sterilizator..l-am pus in cutie si vreau sa-l vand....si cat agitatie cand am nascut sa-l cumpar ...si am sterilizat vreo 6l....

off Miki daca-r fi sertarul cu dulciurii de vina i-as scoate manerul sa nu mai pot sa-l deschid
felicitatri lui Andra pt maselutza! dar nu-i cam devreme???!!!
noi abia avem un dinte jumate
nu mai stiu ce mai vroiam sa zic...
a legat de sare/zahar ca citisem la pranz ce ati zis voi....mai nu e voie, nu e voie.dar si dupa un an cum trecem direct....ca nah au voie mai multe chestii care asa cum a zis si Ailed au zh.si sare ascunse in cantitati chiar mari...de ex. dupa un an le putem da cascaval..pai are sare
cred ca de pe la 11l ar fi indicat sa incepem sa punem in cantitati ff mici in mancarica lor
eu citisem despre sarea de mare (daca nu ma insel) si chiar vreau sa imi gasec zilele astea timp sa citesc sa vad daca e buna in cateva granule in mancarea bebeilor

Viss mai ai putere sa ma bati si pe mine dupa o zi cu piticii tai??
ha ha cred ca scap ieftin
pup soniutza sa treaca tusea mai repejor..uite niste homeopate de care mai zicea Somleac nu incerci sa-i dai..poate scapati mai repede

Somleac MAMI nici nu mai stiu ce sa mai zic de tine....cred ca Andrea te-a numit bine
pup si pt Iutzuca ta sa creasca mare si sa fie descurcareata ca mami!!!LMA si pt Maria bucuria!!!!
LMA si pt Antonia ieri!!!!! ...Cami sa-ti traiasa fata si scz dar eu sunt cam intraziata!!!!

uff iar scriu din ce imi amintesc
ps Mada felicitari pt Kg date jos...e regimul acela de mi-ai trimis si mie o parte pe mail????
eu am fost asa bucuroasa cand am vazut cat am luat in sarcina ,apoi cat am dat jos..dar nu stiu oboseala,nervii,stresul mancatul seara apa pe care in unele zile nu o iau decat din cele 2 cani de cafea m-au adus aici

Mergi la inceput