Fluturasi - Felicitari PISUCMIC !!! (108)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

inca una si ma duc sa ma joc cu piscotel ca se maraie nu stiu de ce

yasmi vazut baiat frumos si mancacios de pufuleti ii seamana lu` tati sau ma inseala iar memoria ca doar odata l-am vazut pe sotul tau in poze cand ne-o arati si pe Iasmina ?


ma duc la joaca si apoi sa ii dau fructele si nani nani ca se freaca la ochi nu stiu ce-o fi facut azi noapte in loc sa doarma ? iesim afara dupa nani, desi e inca alb tot, inghetat bbbrrrr.... azi noapte a mers centrala non stop la maxim ca a fost ger rau

pupici si pe mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph,, am pus pozele. se trezise fata, am mers la ea, m-am apucat de facut paturi si aerisit pe sus, apoi jos sa dau fructele..d'astea
azi vin iar mei in vizita...vizitele astea asa de 1-2 ore in care tb sa ii"servesc" eu pe ai, in loc ca ei sa ma ajute pe mine, ma obosesc tare rau fa-le o cafeluta, mai stai d eo impresie, mai pune ceva dulce pe masa, in timpul asta fac mancare , mai spal la vase (ca nu incap toate in masina ) mai schimba fata..ca pampersii sunt sus si pe mama o dor picioarele sa urce, tata se fataie in continuuuu..nu sta deloc intr-un loc..mereu ma lovesc de el...si cand pleaca sunt ametita de tot Presupun ca daca nu ar veni deloc tot m-as plange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna fetelor. multumesc pt raspunsuri.
mada consider ca ar trebui sa pape si ficatel,out, branzica.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Neata fetele!


miki, tu cand incepi serviciul? Cum mai sunt copii? Ai rezolvat cu masajul lui vlad?

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


andra face febra 38.9 aproape continu, indiferent de antitermice..am fost aseara cu ea la dr si n-a gasit nimic..asteptam sa vedem cum evolueaza
cu vlad azi la 3 merg la policlinica la dorobanti, sa vedem ce ne recomanda ca trecem iar prin consult doctor, etc
serviciul pe 20 februarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

buna fetelor. multumesc pt raspunsuri.
mada consider ca ar trebui sa pape si ficatel,out, branzica.


mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011



da, normal ca trebuie dar la masa de pranz ficatelul si oul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Tb sa va zic de puiul meu mare, ca fara sa-mi dau seama intelege valoarea banilor. Ieri a facut prima "cumparatura" . Cand l-am luat de la gradi, aveau acolo de vanzare carti de colorat si DVD cu Chuggington. I-am dat banutii si s-a dus singur sa cumpere de la educatoare. Eu mereu ii spuneam in magazine ca avem/nu avem bani de diverse lucruri si ca tb sa platim produsele inainte sa le folosim dar credeam ca vorbesc doar asa de..conversatie. Asta e nasol cu copilasi care vorbesc greu(ca al meu) ca stiu atatea si le trec atatea prin capusor, iar parintii nici nu-si dau seama..

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


da, stiu ei de toate..vlad ia cate un banut din portofelul meu si se urca in masina lui in casa si se duce la un perete unde e magazinul si cumpara dupa preferinte: lapte, oua, branza, unt, gem, ursul barni, cocolata iar cand mergem la cumparaturi el trebuie sa ia carutul, are intotdeauna banutul pregatit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

bravo cristi!! mada sa iti pove faza de cand am trimis-o pe iasmi prima data sa cumpere singura din magazin iar eu am asteptat-o afara i-a dat banutii la tanti vanzatoarea, a primit ce a cerut si continua sa astepte acolo eu stau si nu vine fata....deschid usa si o intreb:"ce faci, mami..?? hai ca ai primit si ai platit pt ce ai cerut!" la care domn'soara mea:"mami, dar tanti asta nu imi mai da si banii inapoi!!"


mamica implinita cu 2 comori !!



bravo yasmi, felicitari pt domnisoara econoama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

fetelor nu e vb de ora. si la amiaza la fel face. am incercat in locul borsuletului sa ii dau si la fel imi face.deci el sub nici o forma nu vrea ficatel, ou, branza,dovlecel sau alte legume.ii provoaca greata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

stiti cumva care este portia zilnica recomandata de carne (in zilele cu carne) la bebei???


mamica implinita cu 2 comori !!



eu parca stiam de 30 gr..dar nu mai stiu la ce varsta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Fetelor va multumesc pt raspunsuri legat de mese!!!

Ma uitam la meniul nostru de grasani care suntem..Este aproape la fel ca al vostru,diferenta fiind la LP.El papa mai putin si mai des..si noaptea!!!
Poate se regleaza el...

In sfarsit am si eu o veste legat de David:va sta soacra cu el panala urma!!!Cica ea vroia dar nu stia daca vrem noi,poate ca noi vroiam sa bagam pe cineva in casa...
Cu mancarea am stabilit sa ii dea ce ii spun eu(oricum nu se va abtine ea sa nu ii dea sa guste..),dar vom vedea cum iesim la capat!!!

Miki,ti-ai facut cerere de revenire la munca???Stii care sunt actele ce tb depuse la primarie???Intelesesem ca tb sa mergi inainte camcu o luna sa faci cerere ca renunti la idemnizatie...Tu cum ai procedat???
Pt Andra oare ar fi ok sa ii faci ceva analize???
Pup eu piticul meu mic,scump si chinuit!!!Trebuie sa existe o rezolvare...

Strumf,acus intru sa vad ce comentarii ai lasat!!

Saptamana viitoare plecam 4 zile la munte!!!!
Abia astept!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput