Fluturasi - Felicitari PISUCMIC !!! (108)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

Sunt tari puiutii, cand inteleg cum e cu banii!
Fetele, cat tb sa fie fontanela la 10 luni? Andra o are cat o unghie de la degetul meu mic, doar partea roz(5mm/10mm), daca ma intelegeti, si eu am ungiile mici...Eu nu-i mai dau vit. D, nu stiu dc, dar ama vut impresia ca face o alergie, de fiecare data se inrosea pe corp...
haideti sa o parasc: ieri seara avea pata pusa , ca altfel nu pot sa zic, pe receiverul de la digi, se ducea deschidea capacelul si tragea de cartele, i-am spus ca nu are voie de n ori, pe ton din ce in ce mai autoritar, dar nimik, paraca era setata... si i-am dat usor peste manautza si am certat-o si am pus-o pe covor si m-am facut suparata pe e asi ainceput sa planga asa de nervi.Si eu m-am asezaat pe canapea si nu o bagam in seama vb cu Maria. A venit la mine si incerca sa se bage in seama,se facea ca face bau dupa mana measi pt ca eu ma faceam ca nu o vad, desi imi venea sa o pup de numa..., s-a intins cu manutza la sora-sa sa i-o pupe
acum stiti ce face... s-a dus la aspirator si se apasa sa-i dea drumul... a mai facut asta si dupa fugea plangand ca se speriase

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


legat de vit d, toti doctorii pe la care am umblat cu vlad acum cu mersul, mi-au spus ca e recomandat mai nou vit d pana la 3-4 ani minim zilnic, pt oase..si ca in curand o sa ajungem si noi sa luam vit d, ewste importanta la orice varsta ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Strumf,da am baiat mare!!!
Mai este putin si umbla dupa fete..sau fetele dupa el cum ii place sotului sa zica!!!
Toti care il vad nici nu zic ca ar avea ceva,numai eu stiu..
Trecem noi si pe asta!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Fetelor va multumesc pt raspunsuri legat de mese!!!

Ma uitam la meniul nostru de grasani care suntem..Este aproape la fel ca al vostru,diferenta fiind la LP.El papa mai putin si mai des..si noaptea!!!
Poate se regleaza el...

In sfarsit am si eu o veste legat de David:va sta soacra cu el panala urma!!!Cica ea vroia dar nu stia daca vrem noi,poate ca noi vroiam sa bagam pe cineva in casa...
Cu mancarea am stabilit sa ii dea ce ii spun eu(oricum nu se va abtine ea sa nu ii dea sa guste..),dar vom vedea cum iesim la capat!!!

Miki,ti-ai facut cerere de revenire la munca???Stii care sunt actele ce tb depuse la primarie???Intelesesem ca tb sa mergi inainte camcu o luna sa faci cerere ca renunti la idemnizatie...Tu cum ai procedat???
Pt Andra oare ar fi ok sa ii faci ceva analize???
Pup eu piticul meu mic,scump si chinuit!!!Trebuie sa existe o rezolvare...

Strumf,acus intru sa vad ce comentarii ai lasat!!

Saptamana viitoare plecam 4 zile la munte!!!!
Abia astept!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




am luat actele de la primarie ce trebuie completate de angajator..insa mi s-a spus in ambele parti, si la angajator si la primarie cu 2 sapt inainte sa fac o cerere de mana cum ca reincep serviciul si inceteaza indemnicatia..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

strumph - gogo e bine, e un pic mai maraita zilele astea, nush de ce...dintoci nici macar un colt de vorbim avem acelasi repertoriu de mama-numai cand bombane sau nu-i covine ceva, tata, gata, papa, lica...cel din urma e cel pe care-l zice foarte des...mi-am strofact creierii sa vad de la ce vine "lica"...si-am aflat...de la bebelica

lalely - munte, huh??? super, ce mi-as dori si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

fetelor nu e vb de ora. si la amiaza la fel face. am incercat in locul borsuletului sa ii dau si la fel imi face.deci el sub nici o forma nu vrea ficatel, ou, branza,dovlecel sau alte legume.ii provoaca greata.

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011



dya, eu catalinei ii fac mereu ciorba cu legume si vita/pui/curcan, iar de 2 ori pe sapt ii inlocuiesc canrnea cu galbenus de ou. peste si ficatel am cam uitat sa-i dau . incearca nu-i dai dovlecel simplu...combina-l mereu cu legume care-i plac...daca nu ai facut deja asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

yasmi ba da, se mai constipa ocazional...noroc k exista perele sa rezolve problema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Ailed la noi fontanela este aproape inchisa...abia se mai simte! vit D nu i-am dat deloc

Yasmi cred ca este mai bine asa cum procedezi tu si Madutza legat de culcatul copiilor... pana la 9 luni si Maria a dormit separat dar imi place cu ea in pat iar eu ma odihnesc noaptea f bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

miki, ioanna copilasii sa fie sanatosi! miki la urina ai verificat? sau sunt dintisorii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Yasmi ce freza faina are Luchi!! se pare ca este un spirit de artist ...vad ca este pasionat de desene

Madutza am vazut pozele de la baita copilasilor! sunt superbi amandoi! Cata are ochii verzi? este minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am vorbit acasa si acum s-a trezit iubirea mea. Acum mananca fructul cu cereale asa ca de tzitzile mele nu o fi nevoie decat pe la 15. Uffff ce ne-a dat peste cap Vic cu urletele lui.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput