Fluturasi - Felicitari PISUCMIC !!! (108)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Buna fetelor


Nu am reusit sa va mai scriu de mult , noi suntem putin raciti, in rest suntem ok.

Vreau sa va intreb daca voua v-a venit indemnizatia+alocatia in ianuarie?Mie trebuia sa-mi vina pana pe 16 insa inca nu am primit-o.(o primesc deobicei pe card la BRD)

Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui moulineta

miki, ioanna copilasii sa fie sanatosi! miki la urina ai verificat? sau sunt dintisorii?

Mami fericita de zana buna Maria


nu, inca n-am verificat, dar chiar ma gandeam..desi si un dinte sta sa sparga, numai ca ea pana acum nu mi-a facut la ceilalti..dar cum nu e o regula, poate fi si asta..
diseara mai trag o fuga cu ea la cmu la urgente sa vad ce zic si ei..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina.n

Buna fetelor


Nu am reusit sa va mai scriu de mult , noi suntem putin raciti, in rest suntem ok.

Vreau sa va intreb daca voua v-a venit indemnizatia+alocatia in ianuarie?Mie trebuia sa-mi vina pana pe 16 insa inca nu am primit-o.(o primesc deobicei pe card la BRD)

Merci

mami de Naty (10.04.2009) si Alex (1.02.2011)



buna alina..ce frumusel ai in poza la semnatura
eu pe 17 o primesc pe card la cec, asa ca inca nu stiu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am culcat a doua tura juniorul... si m am pus sa fac o salaat orientala am de gand sa ii dau si lui L sa pape...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

eu am culcat buburuza plimbareata si am intrat sa vad ce faceti. apoi merg sa fac ciorbita ei.

irinuca cum adica ati scos manerele la dulapuri? le-ati scos de tot din suruburi? eu nu le scot ca este prea mare deranjul. trage de ele asta este

alina06 ce a crescut Luca, tot mai scump se face, i-a mai crescut si parul....

lalely micul strengar este dulce tare si ce tort frumos a avut tu arati bineee, unde-s kg alea de care zici tu?

ailed cum sa te trag de urechi? pentru 700 gr si mai faci si abdomene la cat de slaba esti tu poti sa ai si mai multe kg

bb_yasmi ce freza trendy are Luca gagiul, da fetele pe spate. este tare scump ce mult doarme...
Anastasia doarme, de regula, 2 somnicuri pe zi de cate 1-2 ore.
cu calciul, mie mi-a zis sa-i dau 2,5 ml o data pe zi, dupa-masa.

alexina hmmm..cu soacra la cumparaturi? si cum a fost? eu nu cred ca as putea merge cu soacra la cumparaturi, nu ne-am intelege deloc cred

somleac ce tare faza cu tocanita. dragutii de ei, parca ii si vad la oala cum gustau

moulineta, irinuca super ca dormiti cu puii in pat, si mie imi place la nebunie dar nu ma odihnesc deloc bine cand dorm cu ea. asa ca, acum ca tati nu mai este racit fiecare si-a ocupat locul lui.... bebelina in patut vad ca nu caraie, s-a invatat la loc in patut

stefy de ce nu mai intrii sa vorbesti cu noi? ce faceti, ce face mica printesica?

cami La multi ani Antoniei! sa creasca mare si sanatoasa si sa va bucure sufletele mereu

dya eu nu stiu ce sfat sa-ti dau in legatura cu papica. eu stiu ca nu se dau seara fructele. poate te ajuta fetele care stiu cu vreun sfat

vad ca vorbiti de meniu, noi papam asa:
ora 06-lm
ora 10 - fructe cu biscuite, cereale sau branzica
ora 12-lm pentru somnic
ora 14.30-15 - ciorba cu carne si legume, ficat/ou....
ora 17.30-18 - iaurt cu cereale, budinci, branza cu iaurt,orez cu lapte, gris cu lapte
ora 20-21 -lm

ioanna, ionales

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

am culcat monstruletul ar vrea joaca nonstop, nu vrea sa doarma... azi este primul somn; de obicei ea doarme 2 somnicuri primul de la 10 jumate 11 pana pe la 12 jumate si al 2lea de la 4 dar azi nu a vrut...asa ca am avut un copil marait, nici papa nu a prea papat dar in sfarsit doarme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed ce dulce este Andra, cum povestesti de ea. mici, mici dar smecheri...

fontanela noi o avem destul de mare inca, se simte ca un banut asa. eu ii dau in continuare vigantol vreo 3-4 picaturi.
cam cat ar trebui sa fie acum oare? oricum, o sa ne zica la controlul de 1 an, mai avem putin

chiar vorbeam cu sotul si cred ca motul o sa-l taiem acasa apoi mergem la restaurant la masa si ciocnit pahare n-o sa fim multi dar totusi nu vreau acasa.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy la restaurant apoi mergeti fara anastasia??


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza si eu stau cu Anastasia afara destul de mult oricat de firg ar fi, mai ales daca doarme. daca este infofolita bine si ii este cald nu are nimic. doarme foarte bine afara

madutza ce balaceala a fost in baie, ce dulce este Catalina si Cristi este dar el deja este pe locul 2 gata, pe Catalina o bagam mai mult in seama
nu ii este frica de dus? Anastasia nu stiu ce tot fuge de dus, cand i-l dau deja se intoarce cu spatele si se ridica pe vana

fetelor multumim de aprecierile la adresa buburuzei.

somleac nu-ti mai fac program ca atunci cand iti faci il faci degeaba. eu asa patesc

lalely super ca plecati la munte. unde mergeti?[pup

scrish imi zici si mie reteta de ostropel?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

roxy la restaurant apoi mergeti fara anastasia??


mamica implinita cu 2 comori !!



cu Anastasia mergem si vedem noi cine vine cu ea acasa
sau o tinem cu noi acolo, sa vedem daca sta, daca poate dormi....



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput