Fluturasi - Felicitari PISUCMIC !!! (108)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

ALLY felicitari mami lui Eddy pentru dintisor.Tot jos i- a aparut?Cand incepi munca in mai cu cine il lasi? Il duci la cresa?Pup mamica frumoasa si pe printul si mai si!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota


pe Andra o cheama Enterprise: ca are acelasi motto"where none has gone before", ca se baga in niste spatii

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


suuper tare asta . felicitari amnadoura pt stratul de grasime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi


mai sunt bebei de varsta apropiata cu L care dorm 2-3 somnuri pe zi?? de cate 2-3 ore?? acum iarasi doarme...


mamica implinita cu 2 comori !!



cata are un singur somn de o ora - o ora si jumatate maxim. Mi-as dori sa doarma mai mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Fetele, pana la urma ne mai vedem maine in AFI?

Cred ca fiica-mea tine si ea la silueta. De bine ce am renuntat la tzitzi ca sa ia mai bine in greutate, acum nu imi mai mananca asa de bine papa de peste zi. Nu stiu daca are legatura cu intarcatul sau mai degraba cu faptul ca ne chinuie niste dintisori. Oricare ar fi cauza, sper sa se remedieze.

In ceea ce priveste somnul, pitica mea are in medie 2 somnicuri pe zi de maaaaxim 1 ora.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Lidia vin eu maine, vrei ? nu stiu ce sa spun de papa, nu ma pricep, as vrea , dar a mea si acum mananca numai cand si cat ii place, o las si eu in pace ca si asa are falcute

Andreea, mi-am adus aminte ca spuneai ceva ieri in legatura cu potriveala piscoatei cu a lui Rares pa de aia spuneam si eu , ca s-ar potrivi

madutza hai cu pozele alea noi de care spui si numa ne amagesti

Alexina da ce busy esti tu mami, azi tot pentru casuta ai avut de alergat ? pe cand preconizati ca va mutati ?

Monas voi ce mai faceti ? cum mai stati cu somnul ? pozici noi cu gemenasii cand ne mai arati , ca esti cam restanta

Simona sper ca sunteti bine si cat decurand mai treci pe la noi si ne mai spui cum e cu cei 3 flacai

Moulineta tu pe unde disparusi ? sunteti bine ? hai sa ne spui de voi

Yvyana, a trecut febra ? sper ca da si ca va reveniti si nu ati dat-o in mai rau

Copiloi cand ne arati pozici noi eu astept cam demult

Lalely cum e cu somnul? ati rezolvat ceva ?

Salo_sama iar esti pe lista de dezertori hai aicilea la semnat condicuta ori te caut cu mascatii

Alina06 tu pe unde umbli azi burtica ? hai sa ne spui de voi

Iony ma bucur ca sunteti mai bine cu somnul si odihna e cald la Roma? sa stii ca avem in plan vara asta sa facem o vizita

Happiness sper ca sunteti bine te asteptam cu vesti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

DAAAAA...Strumph, vii?

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Noapte buna fetele!

Matza mea este mocutza rau, asa ca, programul la noi va fi baita, papa, nani.



la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hello fetelor!!

gata l am impachetat pe luca si l-am pus la somn, declar inca o zi incheiata azi am alergat ca a racit tata, am fost sa o iau si sa o duc pe mama de acasa la birou si invers, masaj, pana in baneasa sa cumpar un cadou pentru finuta mea cea mica, ne viziteaza maine


o mai felicit odata pe pisucsi aici pe forum, ma bucur enorm pentru voi! este o veste minunata si iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos tun si cuminte precum petru

eu maine nu am cum sa ajung in afi, imi vine femeia la curatenie...la 9 dimineata, cam matinal pentru mine dar asta e sa vedem cat sta, ca are destule de facut...sunt destul de stresata ca am hotarat sa iau pe cineva pentru curatenie, mie imi e tare jena sa stranga cineva si un pahar dupa mine dar efectiv nu mai razbesc cu toate de cand luca misuna atat...eh sper sa imi treaca...

nu am apucat sa intru la poze, am citit ca sunt multe noutati, dar maine cu siguranta, de abia astept!

azi i-am facut lui luca prima oara ostropel am suc de rosii bun de la tara si i-am fauct cu el, a fost un mare succes! data viitoare fac mai mult si pt noi ca mai ca imi venea mie sa ii mananc portia

fug sa mananc cina (la ora asta) si sa vad cum film cu sotul!

va!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Felicitari Pisuc!
Somleac, nici noi nu avem dinti. Tot o verific la gingii de cateva zile, ca uneori e mai maraita. Dar cred ca mi se pare mie ca ar fi ceva. M-am uitat si cand dormea, i-am deschis gurita, dar nu se vede nimic clar

Strumph, piscoata se face mai frumoasa pe zi ce trece! Imi plac la nebunie bebelusii in picioarele goale. Si eu as fi vrut sa o las mai mult fara sosetele/dres, dar mie mi se pare rece parchetul nostru. Si ce frumos ai asorttat-o cu bluzita si cu elasticul de par

Ioanna, la multi ani! Rebeca a cazut din patul mare? Am patit-o si noi cand avea Daria 5 luni! Urata experienta!

Roxy e superba Anastasia! Pup micuta balerina! Nu mai puteam de ras cand am vazut ce face cu dulapul. Asa face si Daria cu singurul dulap cu maner pe care l-am lasat. Celelalte manere sunt scoase

Delia, nu stiu cum am citit eu, ca intelesesem ca Andra a pus 700gr si ma gandeam "ce mult!" Daca e vorba de tine, nu e mult deloc avand in vedere ca tocmai au fost sarbatorile... Altele (adica eu) se "lauda" cu 1,5kg in plus
Daria e cam la fel de manechina ca Andra, dar mai scunda; la 9 luni are 7860gr si 70 cm.

Ce ispravi a mai facut printesa mea Daria: coboara singura din pat (a invatat in cateva zile); bate din palme cand spun "bravo"; bate palma cu noi ("give me 5"); cand cant "in padurea cu alune", incepe si ea sa balmajeasca ceva pe limba ei, incercand sa ma imite. Mananca bine doar daca suntem mai multi la masa, nu doar noi doua. Asta inseamna ca are nevoie de o sora/un frate pt companie la masa, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna seara dragele mele,

Cam tarziu intru astazi dar a trecut timpul si nici nu mi-am dat seama...L-am culcat pe David si dupa juma de ora s-a trezit iar,dar acum este cu tati...
Strumf ma intrebai de somn...Nu am rezolvat nimic!!Nu pot sa il las asa fara sa gasesc ceva care sigur il opreste sa cada din pat!!!Cei mobila nu au putut veni inca,sper sa vina saptamana asta!!!Am vazut o piscoata minunata!!!
Lavi..superba bucataria.Am reusit sa ma conectez si eu la picassa caci salivam aici sa iti vad casuta!!!
Alina06,ce mare a crescut Luca!!Se tine singur in picioare..David este mai grasanel si se tine mai greu!!Tu ai slabit mult,cred ca ai revenit la greutatea initiala!!
Mandreac..este superb baiatul tau.Are niste ochisori..mama,mama!!!
Roxy..Anastasia este o scumpa!!!Cred ca va fi asa o tipa intepata!!Imiplace de ea,este scumpa foc!!

Cam la atatea albume am apucat sa ma uit..
Ma duc sa incarc si eu pize noi,acum cat am sesiunea deschisa!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput