Fluturasi - Felicitari PISUCMIC !!! (108)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

DELIA BUNE MASURATORI NU?
AVAND IN VEDERE CA EA A FOST SLABUTA SI LA NASTERE

noi aveam la 9 luni 8348kg
si la cm cred ca in jur de 74
ca ne vin haine de 1 an fixeeeeeee
avem de purtare prin casa deja si cele de 18 luni de la antoniaaaaaaa

da fetelor maine imi serbez fata cea mareeeeeee
abia asteptttttttttt
ma bucur nespus ca are acest sfant protector
am vazut ca e undeva in egipt la o manastire ca si moaste intreg
asa ce mi-as dori ca macar odata sa ajungem acolo
mai ales ca prin apropiere e si sf ioan botyezatorul
celalalt protector al ei

fetelor eu tuturor care va doriti sa ramaneti gravide va urez sa vi se indeplineasca visul cat mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Felicitari Pisuc! sa ai parte de o sarcina usoara si bebe sanatos!

La multi ani Ioanna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Am pus si eu poze recente cu David cel viteaz!!!

Delia,pai 700 grame este cantitate neglijabila mami!!!
Eu am ramas cu 4 kg in plus si cred ca nu am sanse sa le mai dau jos!
Ce este mai tragic este ca sunt in crestere.Acum dupa ce em intarcat se pune pe mine si apa..

Ally..tare faza cu blugii!!Cred ca si eu as fi patit asta!!Cateodata cand ma duc la cumparaturi am tendita sa cumpar ce gasesc..Si inainte de bebe umblam o saptamana sa imi cumpar o bluza.Acum tac,pac si gata..timpul trece..

De vreo cateva zile ma tin sa va intreb ceva:voi cat lapte mai dati inca la bebei???
Noi avem urmatorul program:
-dimineata la 6 laptic 120 ml
- la 9-fructe
- la 12 -supa
- la 3-LP 150 ml
- la 6 -iaurt/piure de cartofi/cereale cu ceva..etc
- la 21- LP 150 ml
noaptea 12-120 ml ,3-90/120ml

Oare trebuie sa ii mai inlocuiesc inca o masa de lapte tinand cont ca mananca si noaptea??

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Buna seara.

Am ajuns si eu acasa pe la 19. Mi-a fost un dor nebun de Teea. Am avut treaba cu sorela si am fost la inspectat piata pt lucruri de casa noua.Am dat azi comanda de chiuveta de bucatarie.

Fetele, din pacate nici eu nu mai pot maine pt ca m-au sunat ca vin sa ia masuratorile pt bucatarie maine la 11. Vad acum ca nu poate nici Scrish. CE ZICETI NE INTALNIM MIERCURI LA ORA 11?

Ioana- la multi ani pt gogo! sa va traiasca si sa creasca mare si fasneata! si a mea a cazut di patul mare

Irinuca- si noi am scos manerele la mobila ca erau tare ascutite

strumph- e dementiala piscotel.sa o pupi bine din partea mea mutarea speram ca intr-o luna. depinde f mult de finante ca tb sa mobilam de la a la z

roxy- am vazut-o si pe Anastasia. tare zglobie si dragalasa e. f tare faza cu usa

yasmi- super bucataria si ma bucur ca esti multumita de culori. si noi avem aceleasi culori ca voi prin casa. Teea doarme de 2 ori pe zi cam cate 1ora-1ora jum

mada- ce bine ca nu e nimic grav si ca nu a intors-o pe Cata raceala.nu ai mai spus nimic daca iti e bine pe la ora 11 cu intalnirea

mandreac- hai nu vii si tu? te iau eu de acasa mi-e dor sa-l tin pe Rares in brate

scrish- intrebai ce facem cand se ridica bebe.pai eu am stat cu ochii pe ea pana am vazut ca s-a prins cum sa cada. Binenteles ca a luat cateva trante inainte ca altfel nici nu invata. important e sa nu se loveasca cu capul de manere,masute,colturi.etc

ally- felicitari pt dintoc dar si pt cele 5 perechi de blugi. chiar ca ai sot bun. al meu cred ca ma la faza asta pt ca si eu am iesiri din astea ,sa stii. stii insa care e problema mea majora? cumpar mereu produse de curatenie si mereu simt ca nu am destule

pup toate fetele
azi m-a durut f rau capul...ma doare si acum



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

lalely- ce imi place de voi ca il sarbatoriti lunar
super dragalas David. L-am admirat si pe FB.
Nu stiu ce sa-ti zic de mese ca sunt cam dese. Nu poti nicicum sa ii le distantezi la 4 ore? Daca nu,lasa copilul sa manance asa daca el asa vrea.
Poate te lamuresc mai bine fetele cu mai multa experienta
te intrebam zilele trecute ce se intampla daca il lasi sa doarma in patutul lui? se trezeste?

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

aaa... am uitat sa raspund de mese:
ora 6-7 210ml lapte
10-11- fructe
14-15- piure de legume cu carnita/ficat/ou (dupa ii mai dau si sucul de la 1-2 clementine)
18-19- iaurt ( simplu sau cu biscuiti),branzica fagaras,orez cu lapte
21.30- 210-240 lapte cu cereale



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

lalely- ce imi place de voi ca il sarbatoriti lunar
super dragalas David. L-am admirat si pe FB.
Nu stiu ce sa-ti zic de mese ca sunt cam dese. Nu poti nicicum sa ii le distantezi la 4 ore? Daca nu,lasa copilul sa manance asa daca el asa vrea.
Poate te lamuresc mai bine fetele cu mai multa experienta
te intrebam zilele trecute ce se intampla daca il lasi sa doarma in patutul lui? se trezeste?

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)



Alexina,daca il las in patut stau numai langa el..plange non-stop,ba pierde tutza,ba se loveste de zabrele..gaseste el motiv!!!Nu dorm legat cateva ore..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

aaa... am uitat sa raspund de mese:
ora 6-7 210ml lapte
10-11- fructe
14-15- piure de legume cu carnita/ficat/ou (dupa ii mai dau si sucul de la 1-2 clementine)
18-19- iaurt ( simplu sau cu biscuiti),branzica fagaras,orez cu lapte
21.30- 210-240 lapte cu cereale



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


Ce meniu frumos..
Scurt si la obiect..
Pai ma inteleg eu cu David la faza cu mancarea???nuuuu

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

aaa... am uitat sa raspund de mese:
ora 6-7 210ml lapte
10-11- fructe
14-15- piure de legume cu carnita/ficat/ou (dupa ii mai dau si sucul de la 1-2 clementine)
18-19- iaurt ( simplu sau cu biscuiti),branzica fagaras,orez cu lapte
21.30- 210-240 lapte cu cereale



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


Ce meniu frumos..
Scurt si la obiect..
Pai ma inteleg eu cu David la faza cu mancarea???nuuuu

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




fiecare copil e altfel. nu mi se pare ca nu aveti meniul ok si stai linistita ca nici eu nu ma inteleg mereu cu Teea la mancare
de exp acum nu mai vrea sa manance in scaunul de masa. mancam numai pe jos langa jucarii



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Lalely si noi avem cam acelasi program de masa. Si se trezeste tot de 2 ori pe noapte pt laptic. Pediatrul mi-a spus ca la varsta asta trebuie sa manance 500-700ml lapte/24 h si noi ne incadram.

Cu somnul te inteleg perfect. Daria doarme cu noi din noiembrie. Dupa 2 luni pot spune ca m-am mai obisnuit, aveam aceeasi problema cu foiala ei. Eu am ajuns la concluzia ca mai bine ma trezesc si o mai mangai, ii pun suzeta, decat sa ma ridic din pat si sa fac acelasi lucru aplecata peste patut. Noi avem patutul in camera noastra, deci oricum ma trezeam si la foielile din patut.

Problema este ca acum suntem noi innebuniti sa dormim cu ea, desi nu e cel mai linistitor somn. Uneori in weekend, cand plecam la bunici, o lasam sa doarma cu bunica. Si ii ducem lipsa in noaptea aia

Doarme intre pernele noastre, fara pernuta. Noi ne atingem doar picioarele, deci facem un triunghi in jurul ei. si se foieste doar in dreptul capului nostru, nu se plimba chiar tot patul. Dar se intampla sa ne trezim cu cate un picirus in cap, gat, ochi.

Mergi la inceput