Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (107)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Alexina, nuuu, nu ne-a spus sexul, nici nu ma asteptam. Si la Luca, mi-a spus la 16 sapt. Stiu si de la alte paciente ca asta e tactica . La 16 sapt ne dezvaluie...

Sa stiti ca si eu il tin pe Luca in maneca scurta in casa. Asa stam si noi. Stiu ca asa se spune ca si copiii sunt ca si noi. Ne e noua frig, le e si lor. E cald, nu stiu cate grade sunt, dar e bine. In plus, el e si cam rau de caldura. Sper ca la vara sa fie racoare in casa. Asa ar trebui, cel putin asa sustine constructorul: iarna cald, vara racoare

Mai voiam sa scriu despre carnea de gaina de tara. E drept ca se fierbe mai greu (desi exista si varianta oalei sub presiune). Eu azi am fiert 2 pulpe de cocos de tara. Le-am fiert vreo 2 ore jumate. Dar sunt asa de gustoaseee. Si zeama cu care o sa fac ciorba . Nu obtii asa ceva din carnea cumparata, in veci!

Ma uit la Luca al meu, azi a invatat sa se aseze cand oboseste . Ca pana acum, cadea ca dovleacul. Azi am vazut ca sta, se uita in jos, analizeaza distanta, si dupa 1 minut cam asa se aseaza usurel in fund . Facem progrese, ceea ce e bine, ca luase ceva cazaturi de cand a inceput sa se ridice pe mobile

Ma bucur pt voi, cele care va intalniti la cafeluta. Va duceti cu piticii? Eu planuiesc sa-l laspe Luca vreo 2 ore cu cumnata-mea intr-o zi. E innebunita dupa el si am vazut ca si el o accepta muuult mai bine decat pe soacra . Si vreau sa mergem cu finii la o plimbare si o masa prin mall, ca n-am mai fost cam de mult. Sa-mi plimb burtica alaturi de cea a finei. A ei e cu o luna mai mare

Hai ca am scris o gramada si tot n-am dat cele cateva raspunsuri restante. Dar revin.
Puup!


Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui lparpala

Delia sanatate multa, sa treaca repede!

Lu' fiica-mea nu ii place sfecla sau am pus eu prea multa(1/2 de sfecla mica la 2 borcanele de 250), asa ca acum am pus legume la fiert sa ii fac alta mancarica

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze


Cred ca nu-i place! Eu ii fac un piure din 3/4 dintr-o sfecla rosie mica si 1/2 de cartof mic si cu 2-3 lingurite de smantana si mananca tot, adica cca 200-220ml! Am combinat si cu carne, dar e cam ciudat gustul, cu galbenus de ou la fel; cel mai mult ii place asa fara proteina animala!


.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

mamici, vreau si eu o reteta de tort bunaaaaaaaaa ptr ziua soatei din data de 29 ian. Cine ma ajuta? Sa fie testata

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca


Uite www.delicatesa.ro/retete/deserturi/tort-cu-mousse-de-ciocolata-si-mousse-de-piersici-1963" target="_blank">aici, Catank!!!
Testat de mine mi-a iesit de prima data ca in poza!!!
Eu l-am preparat cu fructe de padure in loc de caise din compot si l-am ornat cu ciocolata rasa alba si neagra!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alexina cum sa nu...vin sa-ti tai legumele sa le papi si daa, stie sa arate nasucul

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ailed multa sanatate, ai grija de tine

madu

yvy ce tort am si eu o retet de tort pe care vreau sa-l fac cand face Anastasia un 1 an

o sa va dau si voua reteta, este delicios tortul

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui lparpala

Delia sanatate multa, sa treaca repede!

Lu' fiica-mea nu ii place sfecla sau am pus eu prea multa(1/2 de sfecla mica la 2 borcanele de 250), asa ca acum am pus legume la fiert sa ii fac alta mancarica

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze


nici Anastasiei nu prea ii place cu toate ca i-am amestecat-o cu alte legume tot o simte, are gustul ei specific

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua si de la noi!

Iparpala
, acum pun un alt filmulet cu Duracell cand merge, facut acum 10 minute dar, este foarte obosit ca este ora de somn si nu prea avea chef si era marait.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Nu am putut incarca un filmulet mai mare, nu stiu de ce dar incarca incredibil de greu. Am pus unul scurt in care Duracell merge mai putin !

Iparpala, dupa ce il vezi, te rog sa ma anunti sa il pot sterge ca ocupa destul spatiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Donna_Ly

Lalely, o solutie (improvizata!) de baricadare (temporara, pana vezi ca functioneaza dormitul singur in patul mare) e sa pui scaune cu spatar de jur imprejurul patului, cu spatele la pat si cu paturi/pilote pe spatar...
Asa am facut noi cand am fost in vizita la tata acum vreo trei luni... mie mi s-a parut destul de sigur...


Donna..interesanta idee!!!
O sa vedem daca merge!!!
Am cateva scaune,dar daca impinge in ele???
Mmmm trebuie sa vad!!
Multumesc..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Sa vad ce imi amintesc..

Alehiam
,multumesc de raspuns!Sa stii ca si eu am fost azi in Carrefour si nu am gasit mare lucru.Am luat decat pt o fetita la care merg maine la botez (doar la biserica) un pulovaras potocaliu rosiatic care se poate purta cu bluzita pe dedesubt.Are 2 nasturi mari doar in partea de sus!!!In rest ,nimik!!!
A,si pt mine o bluza de stat prin casa si o bluza pt munte..
Vreau sa merg vreo 4 zile la munte,abia astept!!!

Madutza,sa nu crezi ca sunt inconstienta sa imi las baiatul singur si sa il gasesc praf..Patul meu este lipit de perete,oarecum incorporat in mobila,dar eu vreau sa acopar partea nelipita...Deocamdata ziua cand doarme acolo nu escaladeaza pilota rulata,dar nu stiu cat timp mai rezista.

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput