Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (107)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning!!!

Coffe? tea? biscuits ?

Haideti trezirea ca deja e tarziu sau duminica se mai leneveste putintel in pat ?

Am trecut sa va salut, nu am nimic de spus imi beau cafeluta jos in living cu sotul si ma uit la stiri , tot arata astia de vasul ala de craoziera de s-a scufundat pe costa de vest a Italiei aseara soacra il intreb ape Nick la telefon daca ne e frica sa mai mergem cu ei in croaziera la vara Nick i-a spus ca nu ca asa poate sa-ti cada si o caramida in cap si sa mori cand iesi pe strada, deci... tot trebuie sa ne tinem de dieta sa nu scufundam noi barca

Am citit tot din urma dar am asa o leneeeeeeeeeee nu mai retin nimic , sa fie cu iertare Afara e frig si inghetat, numa bun de stat in casa la caldut si bine, poate mai tarziu iesim la o plimbare mica in cartier , daca se mai incalzeste putin

Va pup si o duminica frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:



La multi ani !!! Catalina Ioana de madutza_bra, Stefan de Azaz, David de lalely si Tudor de Xeo Sa fiti sanatosi si cuminti si sa nu faceti multe prostioare


Ce putin mai este si ne fac puisorii un anisor wow parca mai ieri am nascut galushca si acum umbla peste tot si trage de tot si toate, pluz izmenele mele acum ca vrea sa butoneze ea la laptop, nu-i mai ajung jucariile ei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Madu81 mi-am adus aminte ca citisem deunazi ca ma intrebai de jucarii , ce fel de masa de activitati i-am luat , pai am mai spus, de pe site la mothercare , www.mothercare.com/LeapFrog-Learn-Groove-Musical-Table/dp/B002ISU3CC?ie=UTF8&ref=sr_1_4&nodeId=44608031&sr=1-4&qid=1326617587&pf_rd_r=07R4ZWYJJSSWPXNZF68G&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=101&pf_rd_i=44608031&pf_rd_p=231490867&pf_rd_s=related-tab-3-5" target="_blank"> masuta asta plus alte jucarii www.mothercare.com/Fisher-Price-Laugh-Learn-Cookie-Surprise/dp/B0011EUC8O?ie=UTF8&ref=sr_1_5&nodeId=1356908031&sr=1-5&qid=1326617745&pf_rd_r=03V2XKGRB08H1YGXHWYK&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=301&pf_rd_i=0&pf_rd_p=231490887&pf_rd_s=center-7" target="_blank">asta si www.mothercare.com/Mothercare-Stacking-Rings/dp/B002LJUYS6?ie=UTF8&ref=sr_1_25&nodeId=44609031&sr=1-25&qid=1326617799&pf_rd_r=1SMP704YM76RDZ6F5RF4&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=101&pf_rd_i=44609031&pf_rd_p=231490867&pf_rd_s=related-tab-3-5" target="_blank">asta siwww.mothercare.com/Mothercare-Shape-Puzzle/dp/B005HNOAA6?ie=UTF8&ref=sr_1_1&nodeId=42764041&sr=1-1&qid=1326617889&pf_rd_r=1QQJN0E5P7QVH70D44NC&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=301&pf_rd_i=0&pf_rd_p=231490887&pf_rd_s=center-7" target="_blank"> asta am ce ma impiedica in jucarii acum Sper sa ii gasesti si lui Adam o masuta care sa il atraga si sa il tina ocupat cred ca mothercare livreaza si in Cehia, incearca sau poate le gasesti pe la alte magazine de jucarii acolo, poate aveti ToysRus si asta e un super magazin de jucarii , am fost eu in unul aici si era imenssssss plin cu jucarii de tot felul, pentru toate varstele si gusturile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Madu81 mi-am adus aminte ca citisem deunazi ca ma intrebai de jucarii , ce fel de masa de activitati i-am luat , pai am mai spus, de pe site la mothercare , www.mothercare.com/LeapFrog-Learn-Groove-Musical-Table/dp/B002ISU3CC?ie=UTF8&ref=sr_1_4&nodeId=44608031&sr=1-4&qid=1326617587&pf_rd_r=07R4ZWYJJSSWPXNZF68G&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=101&pf_rd_i=44608031&pf_rd_p=231490867&pf_rd_s=related-tab-3-5" target="_blank"> masuta asta plus alte jucarii www.mothercare.com/Fisher-Price-Laugh-Learn-Cookie-Surprise/dp/B0011EUC8O?ie=UTF8&ref=sr_1_5&nodeId=1356908031&sr=1-5&qid=1326617745&pf_rd_r=03V2XKGRB08H1YGXHWYK&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=301&pf_rd_i=0&pf_rd_p=231490887&pf_rd_s=center-7" target="_blank">asta si www.mothercare.com/Mothercare-Stacking-Rings/dp/B002LJUYS6?ie=UTF8&ref=sr_1_25&nodeId=44609031&sr=1-25&qid=1326617799&pf_rd_r=1SMP704YM76RDZ6F5RF4&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=101&pf_rd_i=44609031&pf_rd_p=231490867&pf_rd_s=related-tab-3-5" target="_blank">asta siwww.mothercare.com/Mothercare-Shape-Puzzle/dp/B005HNOAA6?ie=UTF8&ref=sr_1_1&nodeId=42764041&sr=1-1&qid=1326617889&pf_rd_r=1QQJN0E5P7QVH70D44NC&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=301&pf_rd_i=0&pf_rd_p=231490887&pf_rd_s=center-7" target="_blank"> asta am ce ma impiedica in jucarii acum Sper sa ii gasesti si lui Adam o masuta care sa il atraga si sa il tina ocupat cred ca mothercare livreaza si in Cehia, incearca sau poate le gasesti pe la alte magazine de jucarii acolo, poate aveti ToysRus si asta e un super magazin de jucarii , am fost eu in unul aici si era imenssssss plin cu jucarii de tot felul, pentru toate varstele si gusturile





Super jucariile. Ai facut o alegere f buna!Distractie placuta la joaca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Neata si d la noi! La multi ani si din partea noastra pt Catalina,David, Tudor si Stefan, sa cresteti mari, sanatosi si voiosi!

IOANALES. eu stiu ca pruncutii nu au voie somon pentru ca ar contine mercur.Acum au voie peste de apa dulce.Daca gresesc sa ma corecteze fetele.Somonul stiu ca trebuie dupa 3 ani.Eu ii voi lua peste de la o pescarie de langa mine din Drumul Taberei.

Nu mai stiu ce voiam sa zic, fug la pruncul meu.Va dorescno duminica linistita

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Neata si d la noi! La multi ani si din partea noastra pt Catalina,David, Tudor si Stefan, sa cresteti mari, sanatosi si voiosi!


Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela




LA MULTI ANI SI DIN PARTEA NOASTRA!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetele

noi ne pregatim sa iesim la zapada in Poiana, ninge si a tot nins zilele astea, este o zapadaaa fainaaa si cred ca are vreo 30 cm unde nu este curatata si batatorita, cred ca in Poiana este si mai mare. dar sa ne terminam cafelutele si desertul.

ionales cel mai bine te feresti de congelat. orice este congelat nu este sigur, parerea mea. eu nu cumpar nimic congelat, numai proaspat.

mandreeac cica somonul in cantitati mari este daunator dar cat mananca un bebe nu are nimic. ei papa putin nu un peste intreg. mie asa mi s-a zis. acum stii ca sunt 100 de pareri

catank o sa-ti dau si eu o reteta de tort care este delicios, poate il si stii. este cu mere, crema de zahar ars si frisca lichida. iti suna cunoscut? eu asta vreau sa-l fac cat de curand

simona te asteptam cu drag

madutza pachetul de slabit 'arata' bine, si mai ales la pretul ala...super

strumphitza la cat ai slabit nu cred ca mai scufunzi nimic, ai slabit mult si vad ca mai ai de gand. bravo tie, esti ambitioasa. dulciuri nu mai papi, nu?

La multi ani! Catalina, Stefan, David si Tudor

toate mamicile.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele,

Va multumim pt urari si va trimitem o feliuta de tort si prajitura cu nuca si caramel!!!!

Sa le dea Dumnezeu sanatate la puiutii nostri!!!Asta este tot ce imi doresc/va doresc din suflet!!!Daca sunt sanatosi restul se poate rezolva!!!

Bilantul nostru la 9 luni este:
-avem 10,4 kg
-zicem:ma-ma,ta-ta,ne-ne,ga..
-avem 2 dintisori
-nu mai papam la titzi ci doar LP
-nu mergem de-a busilea inca

Este un scump sufletelul meu si orice ar face eu il iubesc si il iert!!!



Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

neata fetele


catank o sa-ti dau si eu o reteta de tort care este delicios, poate il si stii. este cu mere, crema de zahar ars si frisca lichida. iti suna cunoscut? eu asta vreau sa-l fac cat de curand


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Ce frumos....zapada, nu am vazut-o anul acesta.Distractie placuta!
LEgat de tort, da ...il stiu....cand e ziua cuiva (cumnati, nepoti, nasi...numai tort de mere si diplomat aud)nu mai vreau...este bun, f buna...sotului ii place....dar vreau ceva mai ''elegant''....Multam mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Morning!!!

Coffe? tea? biscuits ?

Haideti trezirea ca deja e tarziu sau duminica se mai leneveste putintel in pat ?

Am trecut sa va salut, nu am nimic de spus imi beau cafeluta jos in living cu sotul si ma uit la stiri , tot arata astia de vasul ala de craoziera de s-a scufundat pe costa de vest a Italiei aseara soacra il intreb ape Nick la telefon daca ne e frica sa mai mergem cu ei in croaziera la vara Nick i-a spus ca nu ca asa poate sa-ti cada si o caramida in cap si sa mori cand iesi pe strada, deci... tot trebuie sa ne tinem de dieta sa nu scufundam noi barca

Am citit tot din urma dar am asa o leneeeeeeeeeee nu mai retin nimic , sa fie cu iertare Afara e frig si inghetat, numa bun de stat in casa la caldut si bine, poate mai tarziu iesim la o plimbare mica in cartier , daca se mai incalzeste putin

Va pup si o duminica frumoasa




Cand am citit ieri presa si am dat peste stirea cu vasul...la tine mi-a sarit gandul. Ai dreptate.... Ce ne e scris...
Pupici!

Aaaaaaa cind am fost in Paris cu finii (fina disperata de avioane, nu mai zburase pana atunci, parca in 2010 am fost..uituca mai sunt)si culmea...aveam plecarea intr-o zi de 13....e tare superstitioasa, ...incepuse cu o saptamana inainte sa pice doua avioane, ....si imi zice daca mai pica unu pana in 13 eu nu mai merg....zic lasa....daca nu pica, poate pica al nostru atunci...era DISPERATA! Ei....fu greu dar am scapat.
Apropos...acum e graviduta, la sfarsitul lui feb naste, deci...inca o fina la bord

Mergi la inceput