Bv. Alina_anto!Hai jessamine,gianina1983!!!(53)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

aaaaa...si halatu', cat e halatu'..imi voi lua unul subtire.


Matza, tu spuneai de sticla cu ceai musetel si dop gaurit?nu te-as sfatui deloc.ceaiul de musetel curata insa si raspandeste infectia asa ca dupa ce mergi la wc, mai bine te stergi la "duamna cu niste servetele umede(eu iti recomand Lactacid-sunt cu lactoza si nu inflameaza zona-special pt zona intima) si mergi la spalaturi dimineata si seara..acolo te iriga cu subtsante speciale care dezinfecteaza si e fffffffffff.important sa mergi chiar daca e scarbos si chinuitor cateodata



36+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

alice pup si de la mine si tie si la gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

weyyyyyyyy..da' unde ati disparut frate?

la cezariene tre' sa iti razi in cap pe duamna?

tre' sa te razi pe burtica...daca ai firicele de par mai crescute..cum se procedeaza?



36+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Eu is pe-aci Lady, dar nu te pot ajuta cu info despre ceza.Daca mi se intampla si mie o sa fie ca un dus cu apa rece fiindca nu m-am pregatit cu bagaj si pt varianta respectiva. Dar cum ziceai, apelez la sotul din dotare. In plus va fi si mami aici, deci se descurca ei cumva. Ms pt pontul cu papucii de cauciuc. Chiar nu ma gandisem ca cei plusati aduna bacterii.
Ii scrisesem si eu Matzei aseara ca nu e indicat sa dai cu ceai pe "duamna" traumatizata de nasterea naturala, pe aceleasi considerente enuntate de tine. Eu eram anul 2 la faculta cand m-a prostit o colega sa ma clatesc local cu ceai de sunatoare+musetel+galbenele pt calmarea iritatiilor produse de epilarea cu ceara. F..k! A iesit un talmes balmes din pasarica mea. M-am infectat toata si cand am ajuns la ginecolog mi-era rusine de prostia mea.
Eu nu stiu cum se face toaleta aici, dar mi-e tare teama de momentele alea..care sunt sigura ca sunt mai dureroase "psihic" decat tot travaliul in sine. De fapt, perioada aia de refacere cred ca o sa ma darame psihic.
Mai trimit o tura de lui Rebecca frumoasa

33+ cu pisicutza Iris
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

saru-mana!

iti garantez io...nik nu egaleaza travaliul

cat despre ceaiuri si pasarele...se fac spalaturi cu ceai de salvie-e dezinfectant cica--pentru mucoase..si orale si anale...si vaginale



36+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

sa va mai zic ca nu imi mai place nici Annisia..si sunt in cautare de alt nume?

da...e o adevarata epopee...dar nimeni, zic nimeni nu se poate pune cu piticii mei de pe creier



ma duc la somn



36+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelaradu spune:

Somn usor..
Las' ca si eu tot gasesc variante pe langa Iris, dar nici una nu rezista mai mult de 2-3 zile. Ma bucur ca a ramas Iris pe pozitii, altfel o luam razna. La voi am vazut ca nu v-ati atins de Micaela, deci tot sunteti in grafic, nu?

33+ cu pisicutza Iris
http://flowerspeaking.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Iar nu am somn ! MA dor toate, nu pot dormi pe nici o parte.
LAdy, da trebuie sa ti-o razi pe doamna, chiar si la ceza, si eventual si puful de pe burtica, dar nu de pe toata, ca pe urma o sa-ti creasca par ca la balamuc. Si vezi ca trebuie sa-ti iei chiloti cu talie inalta, nu cu talie joasa.

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 35+ cu alta minune de
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aerlilian spune:

'Neata, fete dragi!
Lady, da, trebuie epilata si burtica daca ai fire de par pe ea si e bine sa o faci cu lama.Mie chiar mi-a subliniat dr ca daca am pe burtica, sa nu dau cu ceara ci cu lama. Se poate irita si faci usor foliculita pe zona respectiva.Si vezi ca are dreptate Ghiulten cu chilotii. De baba, mama draga, pana la gat!
Alinutza, te-ai chefuit si acum dormi? Maine vei fi mamica de bebe mic, trezeste-te!!!

36+
http://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Neata!

La multi ani Alina, nastere usoara si un bebe sanatos si mancacios!!!

Am scris mesaj si l-am sters ca toanta de pe o tasta .

Nu mai scriu ca mi-a pierit cheful.

Lady si fiica-mea are Stafilococul auriu in gatut, am aflat la exudatul de la 2 ani dar este asimptomatic. Depinde acum daca copilul raceste des poate fi o problema daca nu este purtatoare sanatoasa. La noi era clar ca are ca doar s-a nascut la Cuza unde este plin de Stafilococi.

Felicitari pentru vesti de la echo fetele
Maine am si eu intalnire cu dr sa vedem cat de mult reusesc sa aman cezariana.
Eu am inceput sa dorm bine dar nu mai pot merge prea mult .ma doare si pe mine piciorul stang ca sa nu ma mai laud ca ma simt bine

Aerilian deja v-ati programat intalnirea?
Deci numai eu vreau sa prelungesc formula 2 in 1

O zi frumoasa cu vesti bune !!!!!!!!


Nasterea unui zambet
Mamica de cuminte Sara-Stefania 35s cu Alexandra
iulie 2008


Mergi la inceput