Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (106)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Roxy, ai o minunatie de fetita !!! Imi place la nebunie de ea...este tare dulce si frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

alehiam da, am citit. si unde anume in Rasnov?in ce zona? si eu am socrii tot acolo

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




florilor



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Ally si eu am mai micsorat la unele fete . vezi ca mult mai e in albumul lui salo (vreo 76 MG)



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

hai ca nu am plecat, si-a gasit fiica mea de intors cosul cu rufe pe dos si are de analizat izmenele mai scoate cate o pijamaluta se mai uita la ea, ba un body... ba o soseata

Alexina am admirat de dimineata printesa balerina, cat de dulce e ... si ochisorii aia sunteti o familie tare zglobie , daca pot sa spun asa mi-a placut si culoarea la bucatarie, a mea e mai bej maron

Roxy, am sa ti-o fur intr-o zi pe strungareata aia mica cu ochi mari tare dulce e motata si cu dintisorii aia si zambetul strengaresc sa-i spui lu` tati sa pregateasca pusca ca nus tii cand tre` sa faca uz de ea Da-i cu incredere oua bio cumparate din comert, eu luam din Cora cand eram in ro , au carton verde parca, erau bune, aproximativ ca cele de la mama , gustoase si bune, daca nu ai deloc nici o sursa acum iarna de oua de la tara , de ce nu ? eu aici de unde sa ii iau de tara ? eu tot cumpar si cumpar de toate bio, carne, ulei, lapte, oua, legume, fructe... e mai scump dar mai sanatos

Alina06 sa vii cu vesti bune de la eco

ally frumos merge duracell, ca un pinguin precaut mi-a placut cum a pus manutele in fata sa nu isi imbulineze nasu`

iar a venit peste mine piscoata, ma trage de chiloti ... cred ca i s-a facut foame, ma duc sa ii dau supita



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Ally si eu am mai micsorat la unele fete . vezi ca mult mai e in albumul lui salo (vreo 76 MG)



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Alehiam, acum redimensionez pozele lui Pisuc si cam atat momentan ca trebuie sa fac un salam de biscuiti si sa iesim afara dupa ce se trezeste si papa Duracell .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Strumpitz, pai la cate trante-cazaturi a luat acum are reflexele bune si pune manutele in fata. La noi partea proasta etse ca avem gresie in toata casa si atunci cand ia contactul cu ea...e grav. La cum povestesti de Sophia, in curand te aud ca a luat-o la pas .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina06st

Ioanna, multumim!
Cami, m-ai terminat cu chestia asta cu cafeaua cu lapte. Eu de obicei o beau neagra, fara lapte, fara zahar. De ani de zile. Dar acum nu pot sa beau decat cu lapte. Pun juma de ceasca de cafea si jumate cu lapte. Asta cand n-am capucino in casa. Si n-am destul de des . Imi pare rau ca ramai fara ajutor. Dar daca te interesezi, trebuie sa gasesti alta femeie. Ma gandesc, printre enoriasi.

Miki, mi-am notat si eu homeopatele astea pe care le dati voi. Ce fel de mucisori avea Andra? O sa iau si eu sa am in casa.

Roxy, Luca nici vorba sa stea in patut. Acum tipa intre picioarele mele ca nu-l las sa butoneze!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!


albi, aposi, curgatori..stranut des, ochii inlacrimati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

alehiam, noi incepem serviciul in acelasi timp..sa ne imbarbatam reciprocnasol cu bona, eu acum de saptamana asta ca a trebuit sa merg zilnic la spital cu vlad juma de zi, am lasat-o pe andra cu o fata, bona aceea interna de care ziceam eu..nu prea merge treaba, nu reuseste sa o culce, andra urla dupa mine, intr-o zi a reusit sa o adoarma juma de ora, dar numai leganata..a incercat si pe perna chiar degeaba mi-am obisnuit copilul sa adoarma singurica in pat ca daca nu sunt eu acasa e jale..in rest, nu se baga la nimic, ba chiar imi e mai greu ca trebuie sa mai gatesc in plus si sa mai spal dupa inca o persoana nu stiu ce vom face, dar am ajuns sa-i duc dorul soacrei

madutza e cam nasoala treaba..face masaj zilnic, juma de ora..pt asta strabatem tot bucurestiul si drumul la intoarcere dureaza 3 ore cei de acolo care fac masaj sunt f f duri, in comportament si proceduri..probabil ca altfel n-ar raspunde la tratament copii pe care ii au in grija si vlad al meu e speriat rau..azi mi-a promis ca nu mai plange si totusi a plans, dar numai de durere..ii forteaza piciorusele la extrem, cu toata forta corpului unui adult, efectiv se urca pe el si apasa cu toata forta si el urla de durere..la fel ca toti copilasii de acolo, unii mai mici altii mai mari..majoritatea sunt cazuri mult mai grave ca al meu, sunt legati, intinsi, trasi , ca la ghilotina .. problema e ca toti zic ca nici 2-3 sapt de kineto intensiv nu ajuta cu nimic daca nu facem continuu, acasa de 3-4 ori pe zi..in plus, cei de aici sunt adeptii toxinei botulinice si ma tot bat la cap sa-l injectam, insa noi nu vrem ca se pare ca sunt reactii negative..ma rog, nu stiu prea mutle ca n-am avut timp sa ma documentez..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

strumph, sa treaca durerea de cap si shale. Vreau si eu primavara aici, aseara m-am uitat la pozele facute in primavara trcuta la floricelele din curte , abia astept sa iasa din nou, sa am de treaba prin gradina. Asa mult ma relaxeaza treaba in curte

ioanna, pup o gogo dulce a mea nu vrea sa zica tata..numai mama, iar lui cristi am observat ca-i spune ne-nea . Cand s-a trezit am intrat la ea in camera..s-a bucurat ca m-a vazut dar tot la usa se uita sa vada cand inrta cristi, iar cand la vazut a inceput sa chiuie si nu mai contenea cu ne-nea, ne-nea . Cred ca o sa fie tare dezamagita cand incepe Cristi gradi ca nu-l mai vede dimineata la trezire...

cami, incerca sa faci o activitate in care sa o implici si pe Antonia, va fi incantata si nu va mai face nazbatii multe. Eu asa fac cand sunt obosita..ma apuc de o prajitura..ceva si ma ajuta Cristi..e incantat, e cuminte ca sa-l las si pe al cu oale, cratiti, apoi mai ii pun niste desene preferate, mai doarme, si trece timpul Sotul cand iti ajunge acasa? Poate te mkai ajuta si el cu fetele daca esti asa obosita

somleac, ma bucur ca ati petrecut asa frumos

roxy, inseamna ca Anastasia e pregatita sa sufle in lumanarea de la un anisor

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


andra ii spune lui fracu "ba" ( a cu caciulita )..am fata de cartier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

irinuca si mie mi-a zis pediatra chiar sa-i dau bors dar inca nu i-am dat decat de vreo 2 ori. in rest dreg ciorbitele cu o lingurita de iaurt sau smantana.
eu azi noapte am dormit cu Anastasia in pat, sotul este putin racit asa ca a dormit in alta camera. si noi ne-am facut de cap amandoua. am lasat patutul.

pisuc ai un Craciunel tare scump

mandreeac si tu ai cam tras chiulul dar am vazut ca ati fost plecati

moulineta nu mai stiu daca ti-am zis, ai o printesica tare scumpa. in poza aceea cand este langa bradut este asa dulceee

alexina ca bine ai zis tu...daca nu avem curcani de tara si pui ce facem? ce le dam? asta este lumea in care traim si le dam asa. super ca ai gasit bucatarie pe placul tau. abia astept poze
ce blondina smecherica cu ochelari ai. este o dulceata mica

fetelor care aveti oua de casa...in perioada asta cand nu se oua gainile ce oua le dati? eu nu i-am dat deloc oua de cumparat pana acum. i-as da dar parca mi-e si asa.

simona un mare pentru voi. sper ca sunteti bine.

ailed da, si eu stiam asa

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




eu pt ei cumpar si pui si oua eco daca n-a,m de tara..e o firma frantuzeasca pt pui, scrie pe punga fara antibiotice si fara chimicale, hormoni, etc etc..e ceva mai scump, dar la cat mananca ei..
si da, la gradi scapam de sub control..dar macar acasa sa fie ok ce-i dau..asa ma consolez eu

Mergi la inceput