Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (106)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns wmagnolia spune:

Fata mea a racit pentru prima oara cu muci multi. Cand stranuta ii curg mucii rauri. Vad ca nu are freba dar nu prea mai are pofta de mancare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lalely07

Va multumesc mult fetelor pt raspunsurile legate de cereale!!!
Astazi cand ies la plimbare merg sa ma uit si eu prin Kaufland la ce sortimente ati zis voi..sa vad ce aleg!!
Si eu as vrea sa i le dau in lapte seara..aseara s-a trezit iarasi de 3 ori si pe la 3 incepuse si sa vorbeasca...
Of,am zis ca as dormi in alta camera sa nu mai aud nimic,decat atunci cadn plange,dar imi este ca iarasi il gasesc cazut din pat!!!

DA,David este un strengar care doarme in patul mare.Aparatori nu am ajuns sa imi iau.

Miki..chiar vroiam sa te intreb de aparatorile alea.Pe lungimea patului sunt cat patul,sau doar putin ..Pe mine ma intereseaza cat lungimea patului caci David se perpeleste toata noaptea.
Multumesc ca ai scris remediile homeopate.Si eu am cautat Allium cepa cand a scris Salo de ele dar nu am gasit la nici o farmacie daca va vine sa credeti...La ce farmacii ati gasit voi,poate comand online.Sa stii ca ma gandesc in fiecare zi la tine si la Vlad,chiar daca nu scriu aici..si nu scriu de teama sa nu iti fac tie rau...Te pup si ma gandesc la voi.Sa dea Dumnezeu sa fie bine!!!

Roxy
..nu m-am mai muls de 3 zile,decat putin am muls atunci ca nu mai puteam de durere.Am vazut ca mai am laptic dar sanii nu sunt glodurosi si durerosi..Cred ca sunt pe calea cea buna..

Alina06...cred ca si eu ii voi largi tetina,caci ma gandesc ca daca ii dau cum ii dai tu lui Luca nu mai mananca la culcare ca lumea!!!

Delia..cred ca trrebuiesc respectate instructiunile in ceea ce priveste homeopatele..altfel nu vom vedea rezultate!!!

Somleac..mami...hai mai ajuta-ne si pe noi cu remedii.Pt ce ziceai ca este Hidrastis Ch 15???Ce fel de muci???Pt rosu in gat nu sti sa recomanzi ceva???
Oricum pt o dubla mamica.

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!




esti o scumpa si multam de mesajul cu stimulentul la help net, centrofarm mai gasesc homeopate..
aparatori am luat din cele mari, de 1.80..sunt pe marimi..deci e aproape cat patul, are doar o gaurica mica pe unde coboara..
dar atentie, andra cand o las in patul lui vlad sa se joace are tendinta sa le escaladeze pe sus..sa sara peste adica..vlad niciodata n-a facut asa..deci cati copii attatea obiceiuri



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:


miki, prin ce treceti si voi cu piciorusele. lui Vlad. Cum sa nu planga, micutul. Multa putere. Pana la urma care-i diagnosticul, de se gandesc la injectii cu toxina botulinica? Cu toxina nu stiu cat e de testata pe copii...

Mai stau un pic si merg sa-l iau de la gradinita pe R.





Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Ally si eu am mai micsorat la unele fete . vezi ca mult mai e in albumul lui salo (vreo 76 MG)



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Alehiam, acum redimensionez pozele lui Pisuc si cam atat momentan ca trebuie sa fac un salam de biscuiti si sa iesim afara dupa ce se trezeste si papa Duracell .


Eduard Andrei 02.04.2011



Hai ca am ajuns la 50% spatiu ocupat.



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Roxy, dulce foc motzata. Si m-am topit cum sta cu degetelul pe nasuc.

Eu n-am masina de paine , dar tot mai bag 1 data pe saptamana o paine de casa.



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



si eu fac paine de casa..la 2- 3 zile..pe mine ma relaxeaza framantatul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Aaa, acum ca am citit la miki: lalely, eu am mai luat homeopate de la farmacia catena. Asta, insa, acum ceva timp.



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam


miki, prin ce treceti si voi cu piciorusele. lui Vlad. Cum sa nu planga, micutul. Multa putere. Pana la urma care-i diagnosticul, de se gandesc la injectii cu toxina botulinica? Cu toxina nu stiu cat e de testata pe copii...

Mai stau un pic si merg sa-l iau de la gradinita pe R.





Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



picior nu stiu de care..habar n-am in termeni medicali, cert e ca e hipertonic sau spastic, adica si-a dezv/interit pream ult musculatura la piciaore..cand isi incordeaza piciorul, cu toata forta lor nici un medic n-a reusit sa i-l flexeze..adica are forta baiatul..tocmai asta ar face toxina injectata, ar relaxa muschiul..numa ca nu stiu prea multe ca n-am avut timp sa ma documentez..cert e ca in centrul asta se practica pt ca sefa e adepta ei..si sunt pe toti peretii si usile studii cu nr de cazuri/an, rata de succes..ma rog, pare a fi un fel de experiment, cel putin asa mi-a sugerat dr ortoped, ca inca nu se cunosc in totalitate efectele si ca se pare ca sunt, chiar si neuro..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


S-a trezit Duracell si nu mai pot face nimic!

Am redimensionat inca doua albeme: Monas si Gimihaela. S-a ajuns intr-un final la jumatatea memoriei, deci s-a eliberat jumatate.

Asa ca,Pisuc, Monas ,Simonacip, Scrish, Alina.n, Gmihaela si Yvy astept un lapte cald cu Nesquick la prima noastra intalnire !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui wmagnolia

Fata mea a racit pentru prima oara cu muci multi. Cand stranuta ii curg mucii rauri. Vad ca nu are freba dar nu prea mai are pofta de mancare.

Mami de Rebecca
Multa sanatate Rebeccai !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

mary da stiu de oala cu presiune dar acolo bagi carnea si nu mai poti lua spuma iar spuma aia eu sa n-o vad. eu arunc prima apa in care iese spuma. las carnea fix 3-4 minute sa faca spuma , o arunc si apoi o pun la fiert normal.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




poti fierbe carnea pana sa iei spuma apoi sa o pui la fiert in oala sub presiune

Mergi la inceput