Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (106)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

am ramas surprinsa sa vad cati bebici mai papa inca noaptea si chiar cateva portii pe noapte..eu n-am avut problemele astea cu nici unul, andra a renuntat cand am intarcat-o..vlad se mai trezea noaptea, dar eu niciodata nu le-am dat apa/ceai/lapte noaptea..preferam sa-i iau in brate noaptea sa-i linistesc sau in patut cu suzi sau langa mine pe pat dar fara papa noapte..nu stiu de ce, n-am gandit-o dinainte, asa am simtit fara sa ma documentez asupra subiectului sau sa-mi spuna cineva ..imi aduc aminte ca la vlad uneori rageam de el pana la 6 dimineata ca sa-i dau lapticul, daca era mai devreme de 6 nu-i dadeam..asa fac si la andra, daca se trezeste la 4-5 o culc la loc cu suzi sau luat putin in brate..daca e trecut de 6, primeste lapte
multi pupici la mamicile rezistente la atatea treziri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

lalely, tetina am largit-o cu varful de la forfecuta . daca gasesti poti lua tetite speciale pt cereale. Eu nu am gasit, iar pe net nu am facut comanda doar pt astea..
azi i-am dat si eu Catalinei cartofii o parte blenduiti , o parte pisati cu furculita, vad ca a mancat dar a comentat toata masa mmm mmm mmm

roxy, da m-am cam luat de fumat tot subtiri si lungi dar ar tb sa ma las. Dupa ce termin cu slabitul le las sigur. De masina de spalat sunt multumita, dar mai spal si de mana. nu e destul de incapatoare sa intre mereu tot ce am eu de spalat. Plus ca daca e ceva intarit nu spala cum trebuie..la inmoaie bine dar tot eu tb sa le frec. E f buna cand sunt doar farfurii, pahare, tacamuri, in zilele cand gatesc slap si cu mana.
Roxy, daca nasti dupa ce implineste fata 2 ani nu-ti afecteaza indemnizatia, dar va tb sa te intorci la munca cu burta mare. Bine ca la tine nu cred ca e pb si-ti va da medical dr. va tb sa faci cerclaj si la urmatoarea sarcina, nu?
da, exact asa zice capraru, la ora 10 fructe simple sau nimic...ca tot intrebase cineva daca sa reducem numarul meselor la 4 pe zi...oricum Capraru recomanda masa de pranz la ora 12, deci...

catank, eu nu am dat pufuleti Catalinei, doar biscuiti.



cami, femeia care pleaca e cea care te aja iarna? parca asa ziceai ca e cineva care te ajuta doar iarna. Hai ca poate gasesti repede pe cineva care sa te ajute. Eu chem femeia doar de 2 ori pe luna si in special pt calcat si ce mai are timp dupa aia..un aspirator si un mop..nu-mi place deloc cum face curatenie..tb sa gasesc si eu pe altcineva...

alehiam, am fost pe afar si m-am uitat si de zmbilute, am si ey date vre-o 6

alexina, frumoasa bucataria, sa o stapaniti sanatosi. Pe mine nu m-ar incanta o bucataria asa deschisa la culoare ca se vede orice picatura pe ea. sa-mi spui cum te descuri la curatenie

miki, cred ca apasa cu forta dar ei stiu cum s apese. acasa tu nu ai sti sa-i faci la fel si sunt sigura ca nici nu ai avea sufletul sa faci masajul atat de dur cum trebuie...Dar nu ti-au dat un termen..cat timp trenuie facut? sau in cat timp ar trebuie sa inceapa sa se vada rezultatele? Cu drumul cred ca e lung..dar asta e Bucurestiul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna fetele.

multumesc la toate pt raspunsuri. mada cand avea peste 10 kg il cantaream la doc imbracat. ii dadeam jos doar gecuta.acum mi-am luat cantar electronic si m-am cantarit eu apoi l-am luat pe el in brate si am facut diferenta.oricum m-am linistit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, harnicuta fata, baga la spalat, face ordine pe acolo..pai ce trbuie sa stea toate asa cum le pui tu? nuuu, mai reamenajeaza si ea locuita, sa nu devina monotona

miki, f bine ai facut ca nu ai dat noapte nimic..eu pe Cristi il linisteam cu cate o gurita de apa si din cauza asta si acum se trezeste sa bea apa...i-am pus acum o cana cu cioc sa bea singurel ca s anu ne mai trezim noi, dar fiindca bea multa apa nu putem scapa de pampers..deci dam sintr-un ain alta...

alina, hai cu vestile de la eco. E fetita?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

wmagnolia, da ce lume noua . Punei fetei Pivalone sau Vibrocil, aspira la greu nasucul si o sa fie bine. Probabil nu vrea sa manance din cauza mucilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

As fi vrut sa mai ies si eu cu copii prin curte dar s-a lasat cam frig...asa am chef de stat afara dar dimineata mai mult de 1 ora nu am timp. iar cand se trezesc copii se lasa deja frigul
Voi pe la ce ore iesiti cu ei afara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Roxy, vai cat s-a schimbat Anastasia , este o adevarata domnisoara acum nu mai are deloc figura de bebelus, si stie si unde e nascul . am incercat sa o invat si eu pe Cata, dar nu-l prea nimereste
In schimb sunt f mandra de ea ca a inceput sa bage singura manutele in bluza la imbracat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Yvyana, care e reteta ta de paine? La cuptor normal sau special de paine?

Fetelor, voi mai folositi sterilizatorul pt bibe, suzete etc.? Eu ma gandesc sa-l bag in cutie si sa-l scot la urmatorul copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Miki,Madutza legat de trezirile nocturne nu stiu daca al meu s-ar calma cu ceva.As vrea si eu sa fie un exemplu care nu mananca noaptea,pe cuvant dar nu stiu cum sa il dezvat!!!
Efectiv daca ii dau ceai/apa,bea si apoi incepe jelitul..cum papa gata se culca la loc!!!!
Si chiar ma gandeam sa caut pe net tehnici de scos mesele de noapte pt ca imi este teama ca nu fac fata cand incep munca...
Cred ca nu am stiut eu sa ii tai macaroana de la inceput cu papica noaptea!!!

Va multumesc tuturor pt raspunsul cu untul!!!Si eu tot cam astea foloseam si vroiam sa fiu sigura ca procedez ca atare!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Alexina,macaroanele le-am facut asa dupa reteta pe care o fac pt noi dar fara zahar:fiert macaroanele,spalat in apa rece.Separat amestecat branza dulce nesarata cu stafide si galbenus de ou.
Am amestecat macaroanele cu branza/stafide/galbenus si le-am pus la cuptor intrun vas de yena uns cu unt...

Iti spun eu daca a papat ceva!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput