Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, da nasol cu imobilizatul la pat. credeam ca il va purta dar va putea sa se miste prin casa. Si eu cred ca e imposibil sa ti un copilas de nici 3 ani in pat...grea decizie. Nu mi-ai spus daca il doare cand pune toata talpa jos..daca il doare acum il va durea cu siguranta si cu ghips. fi cu ochii si pe andra cum calca

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


nu, nu il doare..asa cred..cand insa incearca doctorul sau cel care ii face kineto sa-i indoia talpa spre interior, ca si cum ai trage spre tine de varfuri, protesteaza..deci cred ca il doare..
el de ex nu poate sta pe vine, nu poate merge ca piticul, pt ca se duce pe spate..acolo se vede clar ca nu-i permite tendonul ala sa se intinda..vedem ce facem cu tratamentul asta intensiv si daca nici dupa asta nu se vad imbunatatiri, se pare ca asta e..nu prea mai avem alternative..
sunt cu ochii pe andra, si ea mai pune varful dar nu tot timpul..si toti mi-au zis ca e normal la varsta asta..oricum acum vreau sa-i iau si ei pt casa niste incaltari ortopedice, sa fiu sigura ca va avea un ajutor cand incepe sa mearga..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, sper din tot sufletul sa se rezolve repede si fara dureri pt Vlad Cand povestesti de joaca piticilor parca ii vad pe ai mei, se alearga unul pe altul in patru labe , chiuie, se fenteaza unul pe altul, uneori parca fac in trecere...in patru labe ..evident Nici nu vreau sa ma gandesc ce cucuie va avea cata cand va incepe sa mearga si se va lua la intrecere cu fra-su

gata, am fugit la somn
Apitu nani! ...ca tot asa zice Cristi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Madutza cred ca ti-a fost dor de piticii tai dar mai cred ca ti-a prins bine si cateva zile fara ei, doar tu cu sotul! eu sint singura in orasul asta, facem cu randul eu si sotul, de Craciun a stat doar la noi in brate, s-a rusinat de toata lumea!

Pisuc felicitari lui Petru pentru mersul in 4 labute! spor la treaba!

Ioanna bine ca au trecut febra si bubitele! am inteles ca este epidemie in toata tara de rubeola si rujeola! Rebeca este o frumusete atat de expresiva cu ochisori stralucitori!

Roxi am vazut poze cu Anastasia: o dulceata de printesa! imi place cum cerceteaza cadourile si globurile!

Alina e tare poza cu Luca pe porc calare! trebuie sa fie bine cu burtica!

Simonacip va doresc sa rezolvati toate problemele!

Persi cum mai este Raducu? a trecut raguseala?

Scrish bine ca ai ajuns la doctor! acum cum se mai simte Luca?
am inceput mesajul acum vreo 4 ore si vad ca acusi se trece la alt caitol asa ca am dat repede send; am adormit copilul, s-a trezit, iar a adormit, iar s-a trezit, pe la 10 ne-am alergat prin casa, am dansat, acum doarme dar se trezeste din 10 in 10 min...cred ca sint ceva dintisori pe drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Miki imi pare rau pentru Vladut! cred ca ar fi bine sa mai consulti un ortoped...poate se oate totusi cu fizioterapie la domiciliu (mai ales daca se poate la spital doar fizioterapie)

Dinora si gaza mea papa lm noaptea de 2-3 ori iar peste zi mananca prima masa la 9:30 dimineata dar la toate mesele (TOATE) nu depaseste 100-110 gr mancarica (fie supa, fructe, legume); am inteles ca daca ia in greutate este OK; papa laptic si ziua de 2 ori, inainte de nani

Ally nazdravanul Duracell este mortal!!! imi place tare gropita din obraji! pup copilasul precoce

Strumph, Ailed ce faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Viss ai niste copii minunati!! cred ca foarte greu pentru tine singura sa ai grija de ei dar si bucuria este pe masura!

Mary si eu am observat ca daca ii dau lapte de vaca ii apar e piele bubite mici rosii asa ca am renuntat deocamdata

fata mea si-a gasit o noua jucarie: razatoarea de metal! pana acum venea la bucatarie si scotea din dulap oalele si se juca cu ele...acum scoate razatoarea si ii da cateva limbute pe toate partile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

buna dimi

cafea capucino espresso what else? ceai laptic cioco cald.cine ce mai doreste
fug ca bebe scrie si el sa i dau fructele de di––––m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna dimineata!
Noi ne-am trezit si am papat cu totii (mami, Luca si bebe din burtica ) ca tati e deja la serviciu.

Madutza, multam pt reteta de ciocolata.
Miki, am auzit ca e frumos la Gura Ocnitei. Fratele meu are un coleg de pe acolo, mereu se duceau in vacante. Dar daca ai sta in afara sanatoriului? Desi poate e mai bine in sanatoriu. Chiar daca-s cazuri grele, Vlad e printre copii. E tare haioasa Andra. Si Luca isi ia suzeta direct cu gura. E tare simpatic .
Uite, ideea cu bona filipineza m-ar tenta. Am auzit ca-s calme si dedicate.

Si Luca papa noaptea, dar doar o data. Pe la 3. Apoi ii dau lapte iar la 8 sau 8.30. Fructele la 10.30-11. Oricum el trebuie sa manance undeva la 2 ore jumate. Mai mult nu rezista. Dar eu intre mese nu-i dau nimic. Ca oricum n-are dinti sa roada

Moulineta, cum a fost noaptea? S-a linistit pana la urma?

Miki, vad ca si Andra sta agatata de pantalonii tai. Si Yasmi zicea la fel de \lucaas. Deci e o perioada. Sper ca trece repejor. Asa patesc si eu cu Luca. Ma cauta peste tot si vine si se agata de mine. Si in bucatarie cand spal vase. Incerc sa-i desfac manutele de pe pantaloni, dar zici ca si le lipeste cu super glue, asa se tine de tare.

Strumphy, Ailed, voi sunteti bine, mami?
Yasmi, cum stati cu mutatul? Grea perioada... dar trece ea! Buna ideea cu balonasele. Cand ajung in oras, ii iau si eu lui Luca. Sa vedem daca-l distreaza.
Nu mai stiu cu ce sa-l tin ocupat. Acum roade de zor cutia de la iaurtul meu. Cred ca a simtit gustul de capsuni si i-a cam placut

P.S. Dinora, si eu as astepta pana la un an cu lactatele. Incearca sa il feresti, sa nu le mai vada. Si Luca casca gura cand ne vede cu cutiile de iaurt. Mai ales ca eu mananc cu fructe... si-s asa colorate. Tare cred ca ar mai da el gata cate o cutie...

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata!
poftiti la cafelutza
Edit: ioanales acum am vazut ca ai dat si tu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Madutza, lasa, ca la cati copii care se trezesc noaptea avem pe aici, e buna cafeaua cat mai multa.

Eu sunt la capucinno. Acompaniat de limonada

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

Imi beau si eu cafeluta cu voi si semnez condicuta, ca am vazut ca m-ati strigat... nu am nimic important de spus, de trancanit nu am chef ... scurt pe 2 si eu azi si cam atat.

Noi suntem bine, piscoata merge in 4 labe cu o viteza ametitoare si trebuie sa stau cu ochii pe ea ca pe butelie ca trage de toate firele, prizele, stecherele si baga in gura.... ieri s-a parfumat cu ambi pur ul de camera de miroasea de la ea ca de la parfumerie desi am spalat-o tot persista mirosul rau mirosea a primavara ...nu stia fata cum sa ma faca sa adulmec flori de primavara...sa nu mai spun ca merge asa rapid si si-a gasit un coltisor preferat langa scari si o scap 2 sec din ochi si ea deja e acolo, trebuie neaparat sa cumpar portita sa ii pun opritor ca nu vreau sa o culeg de la parter

Cam atat, ma duc sa imi termin cafeluta... mi-a dat trezirea barbatul la 6 jumate, a uitat sa dezarmeze alarma cand a coborat si a inceput a urla de cred ca ne-au spus de bine toti vecinii si piscoata s-a speriat, deci eu cu maimuta suntem drepti de la 6 jumate

O zi buna



Mergi la inceput