Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

hhelloo

pooop fetele dragi!!

mada, uite ca sa nu mai fi suparata am intrat si eu sa va salut! si sa va pupacesc!!




mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ally yasmi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

stiti cu ce ne distram acum??? cu "chestii" dinacelea de facut balonase (apa+sapun!!)...doamne ce fericiti sunt copii...eu le fac si ei vor sa le prinda


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Buna seara tutror msmicilor . I-am facut baie la ursulet si acum il las sa mai exploreze putin si sa se joace, poate i se face somn .

Dinora, Adam se trezeste de vreo doua ori pe noapte si il alaptez, iar prima masa o servim la vreo ora - o ora si jumatate dupa ce s-a trezit. Ii dau fructe cu biscuiti de obicei (mar copt/crud, para sau banana - si caise sau piersici de la borcanel, fructe rosii etc. - de obicei combin mai multe fructe). Nu maninca foarte bine tot timpul, dar asta este, are si el zile si zile. Orele la care maninca difera de la o zi la alta, deci daca ii decalez micul dejun procedez la fel si cu masa de prinz si cina.

Strumph, merci pentru urari. Pe unde esti, mi-e dor sa citesc din aventurile piscoatei .

Lavi, ce mai face Lucas? Eu il iau ca etalon, ca Adam e nascut pe 3 martie, deci trebuie sa il prinda din urma pe Lucas . Lui Adam ii este inca frica sa mearga singur, daca se sprijina cu minuta de ceva merge fara nici o grija, dar daca e pe cont propriu, se prabuseste dupa citiva pasi . Aaa, a reusit sa se urce singur pe canapea : ridica genunchiul, trage cu minile de cearceaf (tin canapeaua acoperita) si se impinge in sus cu coatele si cu genunchiul flexat, e asa de comic...

Madutza , tocmai pentru ca e miscarea pe aici mai slaba am reusit si eu sa fiu la zi cu cititul forumului .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Salutar!!!

Ufff...tocmai am pierdut ditamai mesajul..

Madutza,multumiri pentru capitol si nu te necaji,vorba lui Ally,vin ele fetele din concedii si sa vezi atunci cum numai prididesti cu facutul de cap noi..

Despre noi cate ceva...am trecut cu bine peste doua zile groaznice,pline de muci si tuse.
Azi a fost mult mai bine..muci din ce in ce mai putini,tuse rupta si maxim de 3-4 ori pe zi.
Pana la urma nu i-am mai dat antibiotic...am zis pas de data asta.
Mi s-a parut totusi prea mult pt o simpla raceala..
Ally,felicitari puiului pentru cuvintelele,sau mai bine spus pentru noile silabisiri.
Aaaa,eu am facut tortul egiptean de doua ori de rev si pe 3 deziua fratelui si crede-ma ca a fost o reusita totala,nu ma gandeam sincera sa fiu.

Dinora
,puiul meu este unul dintre puii alaptati si cu treziri multe...3-4-5...
Masa de fructe o are la 10,legumele la 14.
Intre 10-14 rar mai vrea ceva,apoi urmeaza iaurtul sau cereale sau bunincute la 18.30.
Intre 14-18 primeste obligatoriu titi si un biscuite doi la ros.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

copiez aici raspunsul ca n-am vazut cap nou

madutza, nu se stie de ce are tendonul mai scurt, cert e ca nu are legatura cu mersul lui pe varfuri..mersul e una, tendonul alta si dr zice ca n-au legatura..se pare ca doar daca ar merge corect mai sunt sanse de alungire naturala a tendonului pt ca e in perioada de crestere..eu personal nu suport sa-l vad imobilizat la pat o luna, mi-e imposibil sa-mi imaginez macar, el care nu sta o secunda..cica 2 sapt cu genunchiul indoit si nu se poate deplasa deloc deloc si inca 2 sapt cu el lung pe tot piciorul si poate merge pana l;a toaleta sprijinit..ca poate face basici si alte chestii plus pe sistem nervos..deci cred ca ne-am duce amandoi cu capul
partea cu internatul e de luni pana vineri, daca reusesc in bucuresti desi cred ca nu mai am cum pt ca se fac programarile cu 2 luni inainte si eu din februarie nu mai pot, s-ar fi putut si ambulatoriu..dincolo la gura ocnitei langa moreni pot pleca in weekenduri acasa, iar acolo e curte mare, regim de gradi, atmosfera am inteles ca e deprimanta ptr ca sunt cazuri f f grave dar asta e, om trece amandoi peste..mie nu mi se pare infricosatoare aceasta varianta mai ales daca e unica sansa..iar cu cel lasat acasa, sicer parca nu ma doare sufletul chiar asa, pt ca stiu ca unul e sanatos acasa si bine si altul fac ce se mai poate pt sanatatea lui..daca ramane cu tendonul asa, in curand nu va mai putea calca efectiv cu calcaiul pe pamant iar de sport nici nu se pune problema..acum sa vedem, saptamana viitoare mai am o programare de data asta la un doctor de recuperare, sa vedem ce zice ca parca vad ca iar alte idei,,am citit si pe net o multime de cazuri cu mers la n doctori si n pareri, gipsari si protezari degeaba si tot asa..
cu bona interna, sincer ca e tanara e ultimul lucru la care ma gandesc. nu-mi fac nici un fel de probleme ca doar stiu ce am langa mine, poate sa vina si mis univers ca tot nu-mi fac griji in schimb ma gandesc la nevoile noastre, ca vom ajunge tarziu de la birou, eu in inchidere de luna ajungeam noaptea si cele care sunt de prin zona cu venit cu ziua comenteaza si la cele 12 ore de care am nevoie minim, nu mai zic ca te pot lasa balta, ca intarzie, ca poate pleca si eu n-am ajuns sau mai stiu eu ce..nu stiu, ma mai gandesc dar inclin pt cea interna momentan..sotul chiar se gandise la o filipineza din aceea, dar am inteles ca dureaza ca e cu dosar aprobat de statul lor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

madu, persi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Madutza multumim pentru capitol . Azi sunt si eu mai activa, cred ca observati... Mi-era dor de voi
Miki, ai fost si la Alexandru Thiery? stii ca iti mai dadusem eu coordonatele. E un ortoped pediatru exceptional, iar sotia o foarte buna fiziokineto de copii. Stiu cateva cazuri salvate de operatie si foarte bine rezolvate. Si parca nici bona tanara si interna nu suna chiar OK (vezi cazul Jude Law )
Strumph, vad ca te lasi strigata
Scrish asta ziceam ca evident nu-i puteai trimite acasa, dar si ei... ce figuri... am vazut poze minunate cu Luca pe FB

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)


nu, am si uitat..intre atatea controale m-am ametit de tot..o sa vad ce-mi zice si dr saptamana viitoare si poate mai cer o parere si la acest doctor..multumesc ca mi-ai reamintit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, da nasol cu imobilizatul la pat. credeam ca il va purta dar va putea sa se miste prin casa. Si eu cred ca e imposibil sa ti un copilas de nici 3 ani in pat...grea decizie. Nu mi-ai spus daca il doare cand pune toata talpa jos..daca il doare acum il va durea cu siguranta si cu ghips. fi cu ochii si pe andra cum calca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

sa va mai zic de andra mea..cred ca in viata anterioara a fost un catelus nazdravan

merge in 4 labe si maraie exact ca un pui de catelus, cand ia ceva de jos ( suzi, un covrig, o hartie de la bomboana lui vlad, etc) nu o ia cu mana, se apleaca cu gurita si o ia direct in botic si merge mandra cu obiectul in gurita, cand se enerveaza mai nou se invarte in cerc exact cum fac catelusii cand se invart in jurul cozii..e mortala daca ati vedea-o..
in rest sta din ce in ce mai bine singurica in picioare, ma epuizeaza ca sta agatata non stop de picioarele mele pana imi da nadragii jos, nu o mai tenteaza nimic decat picioarele mele si rafturile de la bucatarie..se alearga si chicoteste cu vlad, se joaca cucu bau in jurul mesei, parca interactioneaza mult mai mult unul cu altul si are din ce in ce mai multa personalitate, se impune..danseaza, bate din palme, impinge masinuta mergand..
ce mai , mi-e asa draga ca imi vine sa o mananc..



Mergi la inceput