Bubu LMA Diana,Catalina,Darius,Kristian,Andrei-122

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

buna dimineata

offf... ma apropii f mult de patania lui Lori

sa incep cu inceputul. Apai ne-a mancat in cur sa ne cumparam casa noua , frumoasa , aguattie maxima cu actele cu vanzarea celei vechi cu alte zeci de acte cu cumpararea celei noi , am ramas fara bani , zbate-te sa te imprumuti ca o sa-i dai acum am aflat ca o parte din banii pe care ma bazar s-au evaporat in eter... oribil

in 14 dec m-am dus cu cererea de intoarcere la munca pt 16.01 cand aflu ca suntem primele dosare , care intra fiecare individual la analizat pt stimulentul de insertie , ca in OG 111/2010 nu se speficica o perioada in care trebuie sa te intorci , drept pt care cele de la primarie au spus ca ma pot intoarce si cu 2 zile inainte , dar cum BOC-POC s-a gandit la toate , la un alt articol cica se specifica ca ar trebui sa intorci cu cel putin 30 zile inainte asa ca avand cererea pe 14.12 pt incepere cu 16.01 a trebuit sa o refac pe loc cu 16.12 ...asa ca 2 zile am plins continuu ,.,,,, pcaci itnre timp eram si in mutat , copilul era la "mamaie" , femeia care are grija de fata,..... oribil

intr-un final ne-am strans toti la casa noua , ca fata statuse la mamaie vreo 2 sapt ...dar ghici ce... in 23.dec incepe sa tuseasca , URAT , cu rupere de plamani , ei bine cauta DR. in ajun , pe 24.dec...apelam la pediatra fetei (care in pp e varza dar eram disperata de cum tusea).. diagnostic BRONSIOLITA... grav! injectii cu ampicilina+gentamicina+dexamentazona... ORIBIL... cauta asistenta care sa-mi faca injectii la copil in ajunn de craciun si in primele 2 zile de craciun ... intr-un final am dat peste o superasistenta..... draguta si priceputa , cu facultate , care pur si simplu iubeste copiii si nu vrea mai mult decat asistenta... care ne-a spus , INAINTE de prima injectie ca tratamentul este gresit.... MINUNAT.... asa ca in a II-ua zi de Craciun iar am ajuns la spital , fata dupa 3 zile de ciuruit de fund era mai rau... am ajuns la un dr. care cica ar fi bun care ne-a spus ca tratamentul initial era eronat (asa cum spusese si asistenta) asa ca ne-a bagat pe cedax 3ml/priza unica pe zi , 3 aerosoli pe zi cu ventolin 0.5ml+ser 2.5 ml , eurespal si dexametazona oral 2ml*3/zi,.... nu mai spun ca vine dr. dupa alte 2 zile acasa si constata ca fata tot nu e bine , se uita pe solutia pt aerosoli si constata ca nu e pt aerosoli de asta nu isi face efectul , ghici ce ! era pt uz oral nu pt aerosoli .

minunat mergem luat alta solutie de ventolin speciala de data asta pt aerosoli...si ma interesez in cat timp ar trebuis a se duca din aparat solutia... in 15-20 min ...* 3/zi...ceva era in neregula eu faceam toata ziua ziua DOAR 2ML din care , dupa 2-3 ore se duceau abia 1ml ... am constatat ca aparatul de aerosoli nu era bun am facut cadere nervoasa ca copilul o sa moara din cauza mea , ca nu-s suficient de informata , ca-s mama iresponsabila car enu are grija ca macar daca tot s-a imbolnavit sa o facem si bine si peste toate astea si lipsa banilor caci va zisei ca ne cumpararam apartament nou ... asa ca dupa 7 zile.... abia a inceput fata sa faca tratamentl corect si complet,..... pe 31.12 a venit iar dr. a consultat-o , i-a disparut weezing-ul .. dar!!!!! NASOL ! o data facuta bronsiolita ea poate recidiva de mai multe ori , ramane cu sensibilitate la plamani ...asa ca-s innebunita de creieri si pazesc puiul ca alte alea.

ideea e ca de pe 02.01 nu mai face tratament , deloc , se simte mai bine , nu mai tuseste INSA am o mare problema RESPIRA GROAZNIC de rau noaptea ins ensul ca respira scurt , sacadat , cu apnee de lunga durata si sunt tare speriata. o cunosc pe dir.gen. de la spitalul de pneumoftiziologie de la palazu... vreau sa reusesc sa o aduc cumva la noi acasa sa o vada..cum si cand si cu ce bani nu stiu

concluzie:
-fetica e binissor dar mai avem asa ca FERITI-VA copilasii sa nu faca bronsiolita asta ca e tare pacatoasa
- am inceput mucna si sunt tare nefericita mai ales ca se da afara pe capete aici .. asa ca caut variante
- pe 07.12 ne-am mutat in casa noua... degeaba! DEJA am dat anunt si l-am pus in vanzare

Happy new Year for me .....

cam asta a fost in f mare
nu mai spun ca atata vreme cat a fost mica bolnava a urlat noapte de noapte cu orele , nu a vrut la nimeni altcineva asa ca am avut-o martisor de gat zile in sir.. sunt rupta de oboseala , de mijloc , cu nervii creturi si gandurile tropa tropa prin cap......



Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

0000000lo0ri 0bun 0ven0it00000000, scrie si razvan cu mine, nush ce se intel0ege
0
000000000000000000000lau0ra sa ti traiasca baiatul 1000 de ani si tu pe langa el

andri, vai n am cuvinte, sanatate si rabdare

a mancat cateva lingurite si o bucatica de rondea de orez
dar m a capiat, vrea numa in brate si ma dor bratele deja
offf, plange iar iar....

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

acum in alta nota:

-ce vaccinuri v-ati hotarat sa faceti la bebici pt 1 an ?

-ce torturi se pot face ca sa pape si ciutanii din primul lor tort ?

[red]Multi Ani traiascaaaaa
Multi Ani traiascaaaaa
Laaaa Muuulti Aaaaaani ,
Cine sa traiascaaaaa
Cine sa traiascaaaaa
Laaaa Muuulti Aaaaaani

Bebicii dulci care fac 1 an sa traiascaaaa
Bebicii dulci care fac 1 an sa traiascaaaa
LAAAAA MUUUULTI AAAAAANI ![/red]







Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Andri m-am crucit, vezi ca nu e ok deloc res[iratia aia de care zici. Nu ai unde sa mergi la un dr. bun sa o asculte iar? Doamne, cate sa pateasca puiutza....offf....

-fac un tort din cartica aia pratic, ceva cu ananas.
-fac vaccinul ala de 12 luni, rapelul celorlalte. ROR inca nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Andri m-am crucit, vezi ca nu e ok deloc res[iratia aia de care zici. Nu ai unde sa mergi la un dr. bun sa o asculte iar? Doamne, cate sa pateasca puiutza....offf....

-fac un tort din cartica aia pratic, ceva cu ananas.
-fac vaccinul ala de 12 luni, rapelul celorlalte. ROR inca nu.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008 si maslinuta Ana Isabela din 14.01.2011


Cum mi s-au intamplat doua minuni, Robertsi Ana Isabela

Va iubesc pana la cer si dincolo de el...



lori care carticica ?

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

O, Doamne, Andri, prin ce-ati trecut! Ar trebui sa urmareasca un dr respiratia aia a fetitei... Si de ce vindeti iar apartamentul?

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

Lori, bine ai revenit! Bine macar ca acum sunteti bine, ati trecut si voi prin multe intr-un timp f scurt! Rabdare si putere mami! :*

Andri31, sanatate buburuzei! Nu am cuvinte prin ce ati trecut si nu s-a terminat. Aveti grija de voi ca Dumnezeu va are in paza si el.
Eu voiam sa-ti spun doar atat, eu am facut aceasta bronsiolita cand aveam 3 luni, a stat mama internata cu mine in spital si pana pe la 5 ani am tot facut, repetat...am fundul plin de gauri de la cata penicilina/gentamicina am facut. Stii ce m-a salvat de pana in ziua de astazi nu am mai avut decat o singura data probleme, namolul de la Amara. M-a dus bunica la Amara si mi-a dat cu namol peste tot. Nu stiu daca acum mai este la fel de bun dar este de retinut, la vara da-i fetei cu namol. Stiu ca acum vrei sa scapi de boala dar este de retinut pentru viitor

Va pup
Fug la munca

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Andri am cumparat o brosurica de la practic, cu 7,99 lei "Torturi, prajituri, fursecuri". Are o groaza de retete, eu iti pot scrie, dar nu stiu ce ai vrea. Eu cred ca o s afac tortul cu ananas, mascarpone si blat cu cacao.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Doamne cat imi era de voi si de experientele voastre !

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

la multi ani Stefanut si Serban!!!!!!sa cresteti mari si sanatosi
Laura..sa-ti traiasca minunea mica si sa aveti mega petrecere la mot!!!


in legatura cu tortul eu o sa fac partea de jos cu mascarpone,nuca si visine..si sus o particica mica pt copii cu iaurt si jeleu visineva arat poze dupa mot cu tortul..e demential


va pup si fug..ca imi curge nesul pe tastatura deja

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput