Bubu LMA Diana,Catalina,Darius,Kristian,Andrei-122

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wudy spune:

LA MULTI ANI MIHAI STEFAN !
LA MULTI ANI SERBAN ANDREI !

Sa fiti sanatosi pui scumpi si sa aveti mult noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Neata!



Un An Nou fericit, cu sanatate si bucurii!!

Am revenit acasica, daca ar fi sa spun pe scurt despre sarbatori as zice: inmormantare, Ana pneumonie, urgente de Craciun, antibiotic, greva foamei, 2 masele.
Nu doresc nimanui!

Sper ca toata lumea e bine, sper ca ati sabatorit frumos, o sa citesc din urma capitolul actual (atata poci ), sanatate pui de Mirela, ca asta am vazut pe FB

Revim cu urarile de LMA si cu alte "iada-iada" d-ale mele!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

LA MULTI ANI SERBAN ANDREI!!!

(va rog sa ma scuzati, sper sa nu dau cu bata in balta, dar cine este Mihai Stefan? Nu-l gasesc pe prima pagina si sunt sigura ca undeva am pierdut sirul... )

puiutii bolnaviori, of, of!

N-am nimic inteligent de zis azi...Maiumutica, eu acum sunt in concediu, luni incep. Sefa mea e pana in 18. Abia cand se intoarce ea se face reorganizarea. Deci va anunt atunci. N-am ganduri negre, asta e, oricum imi plac celelalte atributii ale postului, nu ar fi chiar o tragedie, la o adica imi pot cauta altceva. Mi-am dorit prea mult sa ma intorc la serviciu, mi-a lipsit prea tare, asa ca acum am intelepciunea de a accepta ca nu exista jobul ideal in firma ideala.
Pup comoarele, revin cand sunt mai coerenta!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

LORIIIIII, BINE AI REVENIT!!

Vai, prin cate ati trecut si voi!!! Acum sunteti bine? Ana cum e? Tati?

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

La multi ani STEFAN SI SERBAN!,
sa fiti sanatosi si sa cresateti mari!distractie placuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Asa, m-a luminat luciact:

LA MULTI ANI STEFAN!!!!! Sa cresti mare, sanatos, voios si binecuvantat in fiecare zi!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza.
Multam' de urari.
Suntem in pregatiri pt motul de maine.

Lori si Andri bine ati revenit.

Sanatate multa celorlalti puiuti bolnavi.

Andutza e vb de puiul meu.

LA MULTI ANI!!!!
SERBAN
SI
PUIULUI MEU SCUMP STEFAN
sa cresteti mari si voinici si sa fiti sanatosi.

Un pui mic si rasfatat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

LAMULTI ANI STEFAN!

LA MULTI ANI SERBAN!

SA CRESTETI MARI SI FRUMOSI!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

va ca ati tot intrebat de mine, am citit si ma simt tare iubita !

Deci...am citit de multi pui bolnavei, of, of, si iar of...sanatate!

Adry te refereai la iubareala, da??? Nebunico!!!

Offf..Tunde micul pui!! Injectii!!! Offf!!

Mada succesuri la job, sper sa nu putrezesti in arhiva, ok??

Tunde tusea trece greu, la Ana a tinut inca o saptamana dupa antibiotic, era d ela secretii, muci, si astea nu-s eliminate d eantibiotic. Antibioticul l-a luat pt febra, pt ce se auzea la plamani, era o leguma care nici nu mai putea merge in piciaore, rosie si urlatoare!
A, am fost la urgenta si pe langa medicamente (cu atentionarea "sa-i dati antib. corect, ca nu o vad bine!") i-au facut, la mama in sectie aspirare....vaiiiii, vai...vai..... un ditamai tubul bagat pe nas si scotocit pe acolo, apoi pe gura, ii venea s avomite, nu putea, se albastrise...eu ma tinem cu unghiile de marginea mesei...cumplit!Si bonus- i-a curs sange din nas toata noaptea, de m-am speriat cyum numai eu stiu sa ma sperii.

A..antib la 8 ore, l-am zapacit de am ajuns sa ii dau o doza la 2 noaptea. Cine vrea sa stie ce e aia mamicie, sa iei copilul din pat, sa-l trezesti, sa-i bagi pe gat in plansete si inecare...am simtit ce-i ala greu. Dar a trecut, si incet, incet si-a revenit si cu mancatul, ce s ama zic...

A, doua masele deodata!!! Ca ziceam ca starea aia proasta, plansul, febra, mucii or fi d ela alea!

Gata, termin cu povestile mele de groaza.
Intr-o nota mai buna:

La multi ani pui scumpi si frumosi, sa fiti fericiti si sa raspanditi numai bucurie in jurul vostru:
Diana de Blue Night
Catalina de vecina Roxx
Dariusel iubitel de Zumzu
Kristian de Foxy
Andrei de Kitzy
Serban Andrei de bebect
Stefan de Loutzy (mami, de ce nu-l pui la loc pe lista???)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

maimutica, lori - bine ati revenit!

doloress, mirela, maimutica - sanatate la puiuti!

maimutica - felicitari ptr mot, super alegeri:)

noi am fost la vaccin...am facut masaj cu gheata, dat antitermic, acu stam linistiti sa vedem ce se intampla...Doamne ajuta...a plans piscotu meu tareeeee, dar a primit o diploma de curaj pe care o adaugam la cealalta pe care o mai avem.

va pup si va doresc o zi frumoasa de Boboteaza.

PS: vreau i io o reteta simpla de tort:d

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput