Sarbatori fericite!!! Fluturasi de 2011(102)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donna_Ly spune:

Tocmai m-a sunat pediatra ca au iesit f prost analizele... Proteina C reactiva de 50 de ori mai mare, deci o infectie puternica... maine sa mergem sa ii ia iar sange. A TREIA oara luna asta...
Nu putea sa vorbeasca prea mult, era intre consultatii, astept sa ma sune diseara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello!

In primul rand, La multi ani! celor care isi serbeaza ziua onomastica astazi.

Rares Andrei de mandreeac

Strumph sar'na de convocare. Nu am avut chef ultimele zile de povesti pentru ca pe 21 a murit bunicuta mea, cea care m-a crescut de la 9 luni pana pe la 3 ani si la care am petrecut aproape toate vacantele pana la facultate. Mi-a fost aproape la fel ca o mama. De la dansa am invatat multe din lucrurile pe care le stiu despre gospodarie, o femeie cu mult bun simt, cocheta (cat ii permitea traiul la tara) si cu o inteligenta nativa de invidiat.
Asa ca am avut nevoie de cateva zile sa ma reculeg.
In alta ordine de idei...tot nu ne-ai spus ce ai primit cadou. Ce adusese postasul in cutia misterioasa.

mandreeac parca tu ziceai ca ai primit un aparat Tassimo? Nu mai tin minte cine a zis . Oricum, putem imparti acum sarcina de a veni cu cafelutza buna dimineatza pentru ca mie mi-a adus mosul un aparat Nescafe Dolce Gusto.

Cam atat pentru moment.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna seara de la Londra !!!

Intr-un final am ajuns,, pfff.... am stat in blocaje pe autostrada de mi s-a acrit si mi-a iesit pe nas dar bine ca piscoata a fost cumintica si a suportat cu stoicism aglomeratia si cand am ajuns acasa a fost foarte fericita, chiua nu alta asa face de fiecare data cand plecam undeva strain pentru cateva zile si apoi revenim la noi, stie fata, recunoaste si e incantata cand e la ea in casa inapoi

Am desfacut valizele si am pus fiecare la locul lor, am de spalat maine vreo 5-6 masini, plus mers la shopping de mancare ca frigi e cam sexy si vreau sa ma apuc sa gatesc romaneste Acum piscoata e jos cu tati si a revenit al bunul obicei de a merge la bradut si a trage de el, saracu s-a cam uscat, cica Nick las` ca si-a facut datoria, a trecut Craciunul... da parca mai voiam sa il mai tinem, poate pana pe 2-3 ian o mai rezista, daca nu.... asta e, altul la anul care vine

Descarc pozele si revin, nu ati scris prea mult, v-am citit fde pe telefon cand eram in blocaje pe autostrada da nu m-am bagat sa scriu nimic ca eram pe telefonul lui Nick si ma super enerveaza tastatura de pe smartphonurile astea mai bun exemplu ca mesajul de vineri nu e cand s-a chinuit Roxy sa inteleaga ce am vrut sa spun

Ma duc sa ii pun pozele pe picasa soacrei ca i-a adus mos craciun ipad si se da baba pe net upss... daca m-ar auzi cum am numit-o, m-ar manca de vie




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele,

Cam slaba activitatea pe aici,inca sarbatoriti si sunteticu sotii acasa cred eu..Noi de astazi suntem singurei,tati a inceput serviciul!!!

Vroiam sa va rog ceva mult de tot:are cineva o reteta de rulada cu ciuperci si de amandine???Bineinteles retete testate care ies sigur...Asta vreau sa fac de Revelion.
V-am zis ca o sa facem la noi si avem invitate moasele si familiile lor si vreau sa fac si eu ceva mai special.

De asta ma gandisem ca la aperitiv sa adaug si o rulada cu ciuperci,iar ca desert in afara de magicul tort postat de Miki sa fac si amandine..

Va raman datoare si astept ajutorul vostru!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Lalely, eu nu stiu sa te ajut dar imi dai idei, daca scrie careva ma inspir si eu, sa mai schimb si eu meniul ca s-o fi saturat saracu englezoiu meu numa de sarmale, bors, salata beouf nu ?

Scrish, sa stii ca daca ar fi fost modelul clasic de UGG poate ar mi fi fost cumva, oricum si alea sunt urate si Nick stia ca nu-mi plac si nu as da 200 ani 200 lire pe ele, plus ca nici asa frig rau nu e aici sa ai nevoie, in ro prin nordu moldovei sau la munte ar merge super nu ar mai conta nici modelul da vezi tu, nu-s modelul clasic pe care il vezi mai peste tot, sunt cu ceva blanita pe si niste sireturi si talpa neagra si ele-s maronii, urate a naibii mai sunt , plus ca-s mariiiiiiiii marimea 10 , cand eu maxim port un 7 jumate -8 sa spune, depinde de model, ehh in astea sunt exact ca o gasca nu alta nu stiu ce-o fi fost in capul soacrei zau... cred ca a vruts a rada de mine ? ma gandeam sa le pun pe ebay sa fac si eu un ban cinstit sau sa le iau cu mine data viitoare in ro sa i le dau maica mii ca la ea acolo vis a vis de Siberia merg numa bine la -30 grade si traieste si ea pe picior mare asa ca mine, mai baga o soseata ceva se face de-un 10

Lidia imi pare rau de bunica , Condoleante si Dzeu sa o odihneasca in pace Cadoul meu de la Nick e exact ce imi imaginam un nou obiectiv pentru aparatul meu foto pe care mi l-a dat cadou de ziua mea in iunie, deci tre sa ies pe afara sa ma apuc de pozat, e pentru long distance

Persi ma bucur ca ati petrecut frumos la nasi, asteptam pozici

Donna..off ... nu stiu ce inseamna ce spui tu acolo de teste si analize, sper sa va faceti bine repede

Yasmi frumos cadou ai primit, cand va mutati ?

Irinuca , fain mos, as fi preferat si eu asa niste banuti sau un cec de la socri decat sa imi cumpere niste .....ceva urate si scumpe cu dracimai bine aveam eu banuti si ma duceam sa imi iau ce vreau si ce imi place, off.... te invidiez ca acuma i bani de shopping cand sunt reducerileeeeee spor maxim

Happiness, relatia nora soacra e ok pana ajung la ea si dau cu nasu de matze aseara dargul de caine, al nepoatelor, statea pe canapea si dormea pe o jucarie de o primise cadou piscoata si cand am vazut nu am spus nimic, m-am dus si am luat-o si am pus-o pe o masa, da nu-ti spun ce frumos s-a uitat soacra la mine ca era pe canepea la 2 metri mai incolo de unde statea caineleea nu a vazut ca animalu doarme pe jucarie? a vazut dar la ea asa e , le pupa in bot mai ceva ca pe nu stiu ce.... Sper ca ati petrecut frumos azi si Stefanel sarbatoritul a mai primit un rand de daruri

Ioana cum mai e gogo acum? sper ca sunteti bine au iesit ceva dintisori ?

Ioanales felicitari iepurasului, ti-a facut cadou de mos


Andreea, cum stati cu mucii ? suna aiurea dar sunt curioasa daca v-au trecut? v-a iesit vreun dintoc?


uff cam greu se incarca pozele astea, numa 450 la numar m-a chinuit talentu

ma duc sa vad ce face piscotel cu daddy jos, acusi o bag la baita ca e obosita, are nevoie de o baie din cap pana in picioare ca a trasnpirat rau in masina azi si daca nu ma ia somnu mai intru mai tarziu sau maine dimi la cafeluta ca de acum sunt acasa la mine

seara buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

LIDIA multumim din suflet pentru urari,iar tie condoleante,imi pare rau pentru pierderea suferita si acum inainte de sarbatori

STRUMPH tot cu muci,dar acum nu mai ies,am mai zis eu ca ii urasc de- a dreptul.Stau sa pocneasca aia de sus,sper ca in 2-3zile sa iasa,ca asa il supara pe micul meu print.Bine ca ati ajuns cu bine acasa si ca q rezistat piscoata pe drum

HAPPINESS ,da a avut melodiile bine alese Stefan,la Iuliana nu mi-a placut piesa cu Voltaj,f ptoasta alegerea.Conspiratii,conspiratii,dar sincer nu e de vise rele,insa eu nu cred.Am avut prieteni care tot pe el l-au votat.Felicitari Mariei,plimbareata noastra.Pozici noi cu ea nu mai ai?Multa sanatate Mariei, sa treaca repede
Mucisorii.

In seara aceasta amfost la onomastica unui nepotel.Rares s-a simtit minunat,e absolut innebunit dupa copii,doar ca nepotelul are 5ani si s-a jucat cu o alta fetita tot de varsta cu el si mai era o alta nepotica de un an si jumatate,dar o planga ioasa nu te pyteai apropia de ea.Rares s-a tot dus la ea,a mangaiat-o asa cum stie el,i-a luat si suzeta,dar ea nu a cooperat cu noi.Mi s- a rupt sufletul pentru printl meu

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

LIDIA,da eu am primit Tassimo si sunt mandra el,se face asa repede cafeaua si e asa buna,doar ca se gasesc mai greu,cel putin cioco calda de la Milka f greu

DONNA imi pare rau pentru voi,offff,cand ma gandesc la faptul ca ii ia sange ma ia o durere in tot corpul ca imi aduc aminte cat l- au chinuit pe Rares,pffffff,.Multa sanatate va doresc

Am uitat sa va spun ca am fost asa mandra ca am un copil putin spus minunat.E asa cuminte,se duce la toata lumea,e bun,e iubitor,e minunea mea!
Noapte buna tuturor,sa ne auzim cu bine si sa fim sanatosi

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

intru acum repede sa va multumesc
Yasmi, multumesc din suflet pentru urari. Nu am avut timp mai deloc de nimic..am avut peripetii mari de craciunul asta..va povestesc mai tarziu

Strumph, a primit Cristi o felicitare din Londra Multumim pentru urari si pentru surpriza ! Ieri a ajuns la noi si sotul nu a mai avut rabdare pana sa mi-o aduca, a desfacut-o de la poarta pana in casa . Ma trec toate emotiile, maine baietelul nostru scump face 3 anisori, trece de la copil mic la prescolar

La multi ani tuturor Stefanilor si Stefaniilor!!!!..cu intarziere

Va las si niste cafea

Daca mai am timp acum va povestesc si cum am petrecut noi Craciunul...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

La ora 8 doarme toata casa..mai putin eu..s-a trezit Cata la 7 , m-am trezit sa-i fac lapticul dar pana m-am miscat eu, ea a adormit la loc..probabil amortise si si-a reluat somnicul..deci nu ii este foame. Am bagat la spalat si am intrat pe forum ca m-am tot gandit la voi dar nu am avut cand sa mai intru.
Incep cu 24 dec seara, a venit mosul cu muulte jucarii pt copii, s-au jucat amnadoi cu toate jucariile, indiferent ale cui erau, am facut si poze dar cred ca abia la anul mai am timp sa le pun
cristi a primit de la bunica din Italia o masinuta de politie cu telecomanda de care e ff incantat, ii da viteza si o tranteste de toti peretii...se bate cu ta-su pe telecomada si a incceput sa fie fff incantat de puzzle, i-a adus mosu 3 buc si le face si le desface in continuu. le face de cate 3-4 ori pe fiecare apoi trece la altul si tot asa..cred ca vrea s ale memoreze . Catalina nu mai vrea sa mearga mai deloc in picioare..e drept ca nici eu nu am mai avut timp sa merg cu ea de manute, dar prefera sa o ia in 4 labe si prinde o vitezaaa...si ea e incantat tot de masinuta lui Cristi..roade antena de la telecomanda . Antepremergatorul de la Vtech nu prezinta importanta..mai mult se joaca cristi cu el.
.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Toate bune si frumoase pe 24 seara. noapte a fost o pana de curent in cartier, iar pe 25 dimineata cand m-am trezit ..era cam frig in casa..am zis ca poate nu am dat eu centrala destul de tare si a fost si frig afara... Apoi am frut sa fac un dus si..apa receee ....nu mai merega centrala asucit-o sotul..a invartit-o si nimic pe cine sa chemam sa repare centrala in ziua de craciun!?!..pe nimeni.
Trebuia sa mergem la mama...am imbracat copii si m-am dus doar eu cu ei..stoul a ramas acasa sa vada cum poate rezolva situatia...a venit un nene care s-a uitat ca mata in calendar si nu stia ce sa-i faca..pana la urma a juns la concluzia ca nu stiu ce piesa s-a stricat. Bun. A dat sotul din nou telefoane si pan ala urma a gasit un prieten in Brasov care ave ao cunostinta care se ocupa cu asa ceva si avea piesa resp acasa. Noi bateam sa reparam centrala repede pt petrecerea de pe 26. Asa ca am lasat copii la mama si am plecat amnadoi la Brasov dupa piesa Am plecat pe la 5 dupa-amiaza si ne-am intors la 11 noaptea..o aglomeratie...nu stiu de ce oamenii aia nu petreceau cu famimiliile si erau pe drum
Am schimbat piesa acasa si tot nu mergea centrala.
Noroc ca am pus in vara aparate de AC in living si dormitoare si le-am dat acum drumul.
Pe 26 dimineata am luat copii de la mama apoi am petrecut fff frumos cu finii, a venit si cumnatul cu viitoarea sotie, a fost putin si socrul...a fost ff placut. ne-am incalzit de la cuptor, aragaz, AC..numai ca nu aveam apa calda...abia ieri au venit si au reperat centrala, si mi-am facut si eu dus..ca pana atunci m-am spalat ca pisica

Inca am casa intoarsa pe dos dupa petrecerea de pe 26..ca masa din buc e in living..o canapea, un fotoliu si masuta din living sunt in bucatarie...mai dureaza pana revine la "normal" casa ca se muta tare greu masa aia...
Mare noroc am avut cu aparatele de aer conditionat, cu izolatia case care e fff bine facuta si chiar daca nu a mers centrala s-a mentinut bine caldura si bineinteles cu masina de spalat vase ca altfel nu aveam cum sa spal atatea vase cu apa rece ca gheata.

patania asta m-a facut sa incerc sa fiu mai ingaduitoare si am cumparat cadou si pt cumnat
Mama e suparata pe noi ... ca nu am stat mai mult la ea pe 25...si ca nu am renuntat la petrecerea de pe 26 ca sa mergem la ei ...cum sa le spun finilor sa nu mai vina..ca noi mergem la mama?..dupa ce ii invitasem cu 2 sapt in urma...offf

Mergi la inceput