Sarbatori fericite!!! Fluturasi de 2011(102)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multi ani Andrei-Stefan! Sa-ti dumnezeu sanatate multa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

YASMI multumim din suflet pentru urari, asa m- am bucurat citind mesajul tau ca nu ne- ai uitat.Felicitari lui Lucas pentru mers, bravo mami esti un pui precoce.

LA MULTI ANI IUBIREA MEA DULCE SI FRUMOASA, SA NE CRESTI MARE,SANATOS SI VOIOS!

LA MULTI ANI si din partea noasrra pentru cei ce poarta numele Sfantului Stefan ANDREIUTU DE NANA,STEFY DE DEEA SI STEFYAPOST SI STEFY DE IOANNA 16

Strumphy imi pare rsu ca te- au dezamagit cadourile, noi suntem bine, doar mucii si dintiii de sus care trebuie sa pocneasca cat de curand

Ioana 16 multumim di. Suflet pentru urari si printesa voastra sa creasca mare si sanatoasa

NANA pe cine ai sustinut aseara? Eu am adormit insa cand m- am trezit am cautat pe net si mare mi- a fost surpirza.La multi ani pentru Andreiuu incamo data, sa creasca mare si sa dea Domnul sa fie sanatos

Donna Ly multa sanatate va doresc si imi pare rau ca ati pentru toate prin cate ati trecut

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata si de la noi!

La multi ani ptr sarbatoritii de azi!
Strumph, Ailed, mandreeac multumesc de urari!

Strumph, oare de ce mereu combinatia soacra- nora este o bomba gata sa explodeze? drum bun spre casa si sa ajungeti cu bine!
Mandreeac, si eu si sotul aseara am zis ca Stefan va castiga, ca el a fost singurul care a avut toate cele 3 melodii f bine alese. Doar sotul l- a votat ca eu eram prea obosita, Maria nu a dormit mai deloc ca are mucisori si nu putea repira sau se ineca, u ei asa ca am fost de planton. Astept sa se faca 14 sa ma duc la circa.
Dimineata citeam pe FB ca ar fi fost aranjat totul, ca a castigat echipa lui Smiley ptr ca premiul a fost dat de Comote iar Smiley este imaginea lor. Faza de2 lei. Prefer sa nu ma mai gandesc ca tare dezamagita aas fi daca ar fi asa. Oricum, Stefan mi- a placut cl mai tare aseara.
si la multe lunitze printzului!
Maria merge de 2 zile de la unul la altul si e tare fericita.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

uff tot la soacra suntem, am strans prin valize si am alaptat piscoata, nu a vrut sa doarma si Nick cu socru au scos-o afara la plimbare, socru a vrut sa o scoatacand stie clar ca vrem s aplecam devreme sa nu prindem blocaje pe autostrada si cand intram in Londra .... cica vin repede, da da ..stim noi, pana nu fac inconjurul domeniului nu se opresc, si-s numa 75 hectare pe putin 2 ore asa si eu care visam ca pe la 11 sa plecam, pai in ritmul asta daca plec pe la 1-2 dupa amiaza sa fiu fericita ...macar poate adoarme piscoata acum la aer rece curat afara si cand se intorc plecam, dar parca vad ca nu ne lasa sa plecam pana nu servim pranzul aici... asa le mai place sa se lungeasca, ppff.... calmul englezec nu ? vin de dupa deal frate, ieri la 3 jumate au pus maza de pranz si eu aveam stomacul lipit de spate ca deh soacra se misca si ea cu incetinitorul.... incet sa nu sparga ouale ca deh... mai are de scarpinat o matza intre coarne, un caine de pupat in bot

hai ca ma opresc aici ca as putea scrie pana diseara despre tema asta , nu stiu frate cum pot ei iubi atata animalele astea mai ceva ca pe copii lor sau pe ei insisi, le lasa sa stea pe unde vor, sa sara pe mese, sa linga, sa miroase.... offf sa nu mai spun ca am gasit ieri par pe masuta de la scaunelul piscoatei si am crezut ca urlu si sambata i-am gasit un par de matza la gurita cand se tinea sa se ridice pe canapea in living, deh matza sta si doarme peste tot pe canapelele alea am crezut ca turbez cand am vazut parul la gura, mai avea putin si-l inghitea off... nu stiu cum naiba le place lor asa

ma duc la dush, sa ma mai calmez...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_Ly spune:

Saru'mana celor care s-au gandit la noi... Speram sa nu mai intram pe forum doar cu vesti di astea..

Strumf, nu te lasa enervata de socri macar zilele astea... sa stii ca si eu fac ca tine uneori, si pe urma imi pare rau... pentru ca stiu (ca si tine) ca de fapt sunt persoane foarte de treaba, deosebiti chiar, ca o iubesc f. mult pe samburica mea...
Doar ca asta e, stii cum se spune, nu intra doua sabii intr-o teaca...
Noi ii avem in vizita de pe 20 dec.(pentru ziua Catalinei) pana dupa Anul Nou... de cateva ori pe zi ma apuca furiile, mai ales cand o caineaza pe Cata ca o necajesc eu cu antibioticul/picaturile de nas... oricum ma simt eu vinovata, parca mie imi place sa ii fac rau ...
De obicei imi trece cand o vad pe fetita ca se bucura atat de mult de compania lor, mai ales a bunicii... si cum mama mea nu mai e, ma gandesc ca are si fetita mea dreptul sa aiba macar o bunica draga, asa cum si eu o m-am bucurat de bunica mea in vremea copilariei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

uff tot la soacra suntem, am strans prin valize si am alaptat piscoata, nu a vrut sa doarma si Nick cu socru au scos-o afara la plimbare, socru a vrut sa o scoatacand stie clar ca vrem s aplecam devreme sa nu prindem blocaje pe autostrada si cand intram in Londra .... cica vin repede, da da ..stim noi, pana nu fac inconjurul domeniului nu se opresc, si-s numa 75 hectare pe putin 2 ore asa si eu care visam ca pe la 11 sa plecam, pai in ritmul asta daca plec pe la 1-2 dupa amiaza sa fiu fericita ...macar poate adoarme piscoata acum la aer rece curat afara si cand se intorc plecam, dar parca vad ca nu ne lasa sa plecam pana nu servim pranzul aici... asa le mai place sa se lungeasca, ppff.... calmul englezec nu ? vin de dupa deal frate, ieri la 3 jumate au pus maza de pranz si eu aveam stomacul lipit de spate ca deh soacra se misca si ea cu incetinitorul.... incet sa nu sparga ouale ca deh... mai are de scarpinat o matza intre coarne, un caine de pupat in bot

hai ca ma opresc aici ca as putea scrie pana diseara despre tema asta , nu stiu frate cum pot ei iubi atata animalele astea mai ceva ca pe copii lor sau pe ei insisi, le lasa sa stea pe unde vor, sa sara pe mese, sa linga, sa miroase.... offf sa nu mai spun ca am gasit ieri par pe masuta de la scaunelul piscoatei si am crezut ca urlu si sambata i-am gasit un par de matza la gurita cand se tinea sa se ridice pe canapea in living, deh matza sta si doarme peste tot pe canapelele alea am crezut ca turbez cand am vazut parul la gura, mai avea putin si-l inghitea off... nu stiu cum naiba le place lor asa

ma duc la dush, sa ma mai calmez...



zi mersi ca nu impartiti acelasi oras, cartier, domeniu, conac, apartament... etc
fi happy, ca te duci la tine si faci salata si sarmale si cozonac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

donna, la asta ma gandeam si eu acum , cand ii scoteam mucii Andrei si urla de ziceai ca o tai, ca daca erau socrii faceau fete-fete , asa faceau si la Maria, pana cand asta vara, era fata la ei si tb sa-i dea antibiotic ca avea un streptococ in gatsi au vazut cum e sa tb sa-i dai tratament si ea sa nu vrea sa plange etc...
dar dragostea de bunic e altfel, e mai mare si mai ingaduitoare, de abia astept sa fiu bunica, o sa fiu o bunica razgaietoare, care le face praji si ii rasfata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

multumim frumos de urari!!
si uram si noi tot ce-i mai bun si frumos stefanilor si stefaniilor
dar si lui raras de andreea!!!

eu sunt tare supi..tot cu muci fata ....i s-au facut verzi...nici nu stiu ce i-as putea pune in nasuc...i-am pus pana acum doar humex -apa de mare si rar vibrocil ca la asta nu sta ..cand vede sticluta aia verde urla efectiv..m-am gandit ca poate o ustura s-au la inghitit si acum stie ce e....dar plange asa tare ca daca e aspirata face dublu muci....nici nu mai stiu cum s-o mai dau cu ea....
pup....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Deea, vezi ca ti-am scris pe mess


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_Ly spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

multumim frumos de urari!!
si uram si noi tot ce-i mai bun si frumos stefanilor si stefaniilor
dar si lui raras de andreea!!!

eu sunt tare supi..tot cu muci fata ....i s-au facut verzi...nici nu stiu ce i-as putea pune in nasuc...i-am pus pana acum doar humex -apa de mare si rar vibrocil ca la asta nu sta ..cand vede sticluta aia verde urla efectiv..m-am gandit ca poate o ustura s-au la inghitit si acum stie ce e....dar plange asa tare ca daca e aspirata face dublu muci....nici nu mai stiu cum s-o mai dau cu ea....
pup....

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



Poate incerci sa iei o pipeta normala si sa ii pui vibrocilul asa... nu stiu daca ar functiona, zic si eu...

Mergi la inceput