Sarbatori fericite!!! Fluturasi de 2011(102)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
va doresc sa aveti un Craciun minunat, primul Craciun alaturi de comorile noastre sa fie plin de bucurie, zile senine, frumusete, belsug, sanatate si noroc! De fapt, ce noroc mai mare decat sa-i avem pe ei?
Mosul a venit si la noi ieri, a fost o dupa-amiaza splendida, bucuria lui Petru de a vedea bradul, luminitele, hainutele lui de Craciunel, totul a fost splendid! Si mai ales ce obosit era apoi de atatea emotii... Dar cel mai frumos cadou primit de noi, parintii, este ca parca are alte culori Craciunul, mai frumoase, mai depline, simtim iar sarbatoarea ca in copilaria noastra, cu tot sufletul!
Va imbratisez cu drag
Craciun minunat!

Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Craciun fericit tuturor!Sa avem parte de sarbatori minunate, pline de magie, fericire, sanatate si linistr sufleteasca!Pentru multe dintre noi e primul Craciun alaturi de copilasii nostri, asa ca il vom sarbatori din plin!Noi ne- am trezit, am papat laptel si apoi ne- am dus la biserica sa ne impartasim.Acum printul doarme, iar cand se trezeste ne asezam la masa cu parintii si surioara mea care are o mogaldeata in burtica

Vreau sa urez si eu la multi ani urmatorilor pruncuti Cristinelu de Maduta, Cristi de Dya si Christina de Stefyapost

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!!!


Sper ca a venit mosul imbelsugat la voi si aveti o zi minunata bucurandu-va de cadouri si copilasii vostri

Noi abia ce am servit micul dejun si acusi se desfac darurile de sub brad, inca stau cuminti sub brad ... asa e regula, toata lumea desface odata , nu pe rand ca daca era voie azi noapte la 3 cand nu dormea piscoata ma duceam sa cotrobai sub brad sa vad care-s ale mele Deci... da cadoul meu de la ora 3 azi noapte a fost ca donsoara mea nu a vrut sa doarma pana la 4 jumate o fi fost si ea foarte nerabdatoare, cine stie ? cum o puneam in patut cum urla.... si iar o luam, o puneam la san, sa nu o las sa urle sa nu trezeasca toata casa asa m-am chinuit vreo ora jumate pana a adormit lemn si am putut sa o pun in patut fara sa se mai trezeasca sa urle S- atrezit la 7 jumate si credeam, ca e vreo 5 numai, deh... oboseala si cand ma uit la ceas deja 7 jumate si am pus-o sa suga si am lasat-o in pat intre noi si am dormit o ora, pe o parte chinuita fara sa ajung sa ma invelesc cu plapuma...nici nu stiu cand am adormit dar stiu ca tare as mai fi dormit cand m-am trezit la 8 jumate, adica s-a trezit piscoata si gata, a trebuit sa sarim drepti toti

Va pup si ma duc , m-au chemat, acusi se desfac darurile





Craciun fericit!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Craciun Fericit dragi mamici si dragi fluturasi!!!!!Mosul sper ca a venit la toata lumea si a fost tare darnic
nu am mai dat demult pe aici...nici macar sa citesc si nu mai stiu nimic de voi.insa imi doresc din suflet sa nu fie nimeni ca noi,adica raciti.. toti 4 suntem raciti ....eu m-am saturat de atata raceala...de la 1dec sunt tot racita....pici e mucoasa rau rau..din nara dreapta ii curge uneori si sange....stefy era cu nasul si dupa seara de colindat a facut si rosu-n gat...sotul e combinat cu tot ce avem noi

ooofff ca am inceput sa numar zilele pana cand da coltul ierbii ca m-am saturat de iarna

la MULTI ANI LA TOATE CRISTINRLE SI CRISTIANII!!!!
La multi aniCristi de Mada ,Cristi DE Dya , CHRISTINA DE Stefy Christina de Picky_toto , Cristian de Spiridusha !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Dragele mele mamici


CRACIUN FERICIT


MERRY CHRISTMAS


Va doresc sarbatori fericite alaturide cei dragi dar mai ales langa minunile noastre de la Dumnezeu. Pt unele din noi este primul Craciun alaturi de copilari,un sentiment extraordinar ce nu poate fi expus in cuvinte.
Pt mine una, este cel mai frumos Craciun. Dumnezeu mi-a dat un dar extraordinar care ne-a umplut viata si casa cu bucurie si fericire.


Azi am fost dimineata la biserica unde slujba a fost supeeerba....au fost f multecolinde. A venit la sfarsit si Mos Craciun si a dat daruri celor mici. Dupa slujba am venit acasa si am stat la masa. nea-m infruptat cu de toate si acum stam cu burtile in sus.
Aseara am fost cu colinda la mai multi prieteni cu tot cu teea si mai mergem si in seara asta ca nu am terminat


Ma duc sa mai citesc putin din urma cat mai doarme lumea prin casa si mai am timp.
Va pup pe toate mamici si burtici !!!
Inca o data CRACIUN FERICIT!!!!

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele acum plecam in vizita!
Am stat in poala la Mosu aseara si am primit cadou!
A fost frumos aseara acum plecam din nou!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Liniste pe aici... toata lumea la mancat sarmale si cozonac am dat refresh la forum toata ziua si nimic... ici colo cate un mesaj, adica mai deloc mai bine spus Sper ca ati petrecut o zi frumoasa si cu cadouri multe

Am pus piscoata la nani si ma pregatesc si eu de somnic pentru ca se face tarziu si sunt cam obosita sper sa nu se mai trezeasca iar piscoata si noaptea asta ca-mi dau demisia maine dimi

Noapte buna mamici si pitici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

in sfarsit am reusit si noi sa ne odihnim si sa avem timp doar pt noi 4 ca anul acesta am fost colindatiri/vizitatori iar mosul a fost prezent peste tot unde am fost....pt copilasi bineinteles.. stiti care e cea mai frumoasa "meserie", nu??? de musafir

in rest Lucas ne-a facut o mare bucurie de Craciun...a inceput sa mearga singur de la o persoana la alta!!! este asa de scump cum merge el ca un pinguin...

voi ce ati facut?? ce ati primit>???

ma retrag si eu la kinderime si sot...astazi am zis ca stam in familie pana diseara cand mai avem de colindat putin (ca a mai fost mosu' si a lasat cadouri si tre sa mergem sa le luam )


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_Ly spune:

La Multi Ani! Craciun Fericit! (cat a mai ramas din el) si sa va pregatiti de anul cel nou cu optimism si zambet pe buze. Iar celor mai mici dintre noi, sa fie sanatosi si sa creasca asa, ca-n basme!!

Vestile proaste: Noi am petrecut diminetile de 22 si 23 pe holurile Medicover.. am inregistrat un nou (trist) record personal: 40 de grade + frison cu tremurici si manute vinete . Diagnostic (dupa ce iar ne-au luat sange): o viroza supra-infectata bacterial... Nu avea nici un simptom, in afara de febra si un gat usor mai rosu...Acum luam augmentin (cu mari proteste).

Vestile bune: NU AM MAI AVUT FEBRA de pe 24 seara. Ieri si azi am acceptat putintica mancare (nu mai mancasem nimic de luni dimineata, in afara de lm). Supica a fost cah, dar am apreciat gaina umpluta + cartofiori la cuptor made by Bunica.
In ciuda unui scurt acces de febra, chiar ne-am bucurat de seara de ajun. Am iubit jucariile de la Moshul , am dansat cu parintii si bunicii pe colinde, am ras cu hohote si am zambit colindatorilor care ne-au trecut pragul.

"Realizari": stam singuri in picioruse 10-20 secunde, stim sa aratam piciorusul, ochii, nasul... ne scoatem singure jacheta cand ne enerveaza, si de o saptamana, din cauza bolii, spunem mereu ma-ma-ma-ma (asta spunem doar la suparare, in rest preferam tattatatatta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna ziua

Ce faceti mamici si pitici ? tot ocupati cu darurile? sau dati gata cozonacii si sarmalele ? uff abia astept sa ajung si eu acasa sa gatesc romaneste ca m-am saturat de curcan si toate celelalte de se fac pe aici de Craciun eu vreau cozonac, sarmale, salata beouf , ciorbita , racitura ,,,imi ploua in gura deja numa` gandindu-am la ele

Noi azi avem program relaxat, mai o plimbare pe deal, mai dat papa la lebede pe lac, alergat dupa iepurasi ... hranit pasarelele... si nu in ultimul rand mai pe seara stat in fata semineului la o sampanie si un joc de bingo Acum soacra gateste pranzul si eu ma dau pe net din fata semineului si piscoata e in bucatarie cu verisoarele care au grija de ea , in noua ei jucarie primita cadou de la socri, ghici ce? premergator si asa ii mai place de numa, si ei sunt foarteee incantati cand o vad pe ea ca alearga peste tot si rade, alearga dupa motan sau caine si rade in hohote si chicoteste nu stiu ce e asa amuzant, daca ar alerga mai bine cred ca le-ar smotoci oleak eu cand vad motanul sus pe mese imi vine sa il impusc nu alta, bleahh... si soacra il lasa nu ii spune nimic, eu l-as atarna de grinda abia astept sa ajung acasa la mine sa nu mai vad imputitele astea de matze calare pe mese si peste tot par de la ele ..bleahhh Uff nu mai e mult si maine pe la vremea asta plecam, nu mai am rabdare, sa scpa de matze, de premergator ca nu o mai pune nici naiba in el... oricum, tre sa il luam, direct in pod il ducsi il mai scot cand or mai veni ei in vizita sa nu spuna ca nu e bun cadoul

Ma duc sa vad ce mai fac dragele de ele ca le aud chicotind, parca vad ca smotocesc cainele si/sau motanul.... tre sa o duc sus sa o dezinfectez, cel putin pe manute, sa nu ma vada soacra, ca si asa crede ca-s nebuna ca nu-mi plac matzele si restul animalelor de le pupa ele pe bot si stau in casa


O zi frumoasa, ne auzim mai tarziu daca o mai fi careva pe aici ....ca e cam liniste dar poate mai pe seara va odihniti cu burta-n sus si mai intrati si pe forum



Mergi la inceput