Sarbatori fericite!!! Fluturasi de 2011(102)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

Craciun fericit, mamamici, burtici si copilasi fluturasi!
Noi stam cu burta in sus, vorba Strumphitei, am papat carnati, sarmale si cozonaci de la parinti si am intrat pe forum sa urez multa sanatate mamicilor si bebicilor raciti.
Sper ca Mosu v a adus tot ce v ati dorit sub brad, noua ne a adus cea mai mare minune din viata noastra, copilasul nostru drag si iubit

sunt f incantata, am facut curcan umplut cu ciuperci, fructe uscate (caise, stafide, smochine, pesmet, nuca, stafide, portocale in sos de vin rosu, cu garnitura cartofi dulci, morcovi si gutuie...a iesit o nebunie
bebe Ioan se joaca si trage de toate amabalajele de cadouri a fost rasfatat de toata lumea
Sarbatoare frumoasa va doresc in continuare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Me again

Am o foameeeeeeeee...abia astept sa puna masa de pranz, dar vad ca ea (soacra ) mai mult sta la povesti cu nepoatele decat sa faca papa Dimineata am papat numai un croissant cu gem si un pic de iaurt si o cafea si acum ma roade stomacul de foame ca deja e ora 1 si nici pe jumate nu e gata pranzul, abia a bagat la cuptor friptura de porc azi, gata cu curcanul

Yasmi tu vrei sa spunem ce-am primit da tu nu spui nik ? cum vine asta ? copilasii cred ca au primit o gramada de cadouri daca numai in musaferie ati fost

Donna imi pare rau ca a trebuit sa stati in spital inainte de Craciun dar bine ca nu l-ati petrecut acolo ci acasa in sanul familiei cu multe cadouri de la mosu

Ioana si tu facusi curcan? al tau suna tare bine, al soacrei a fost simplu, dar garniturile si sosurile au fost cele care au incarcat stomacul mai tare

Ailed gata cu petrecerile sau inca mai aveti de mers? hai sa ne povestesti cum v-ati petrecut

Alexina , rau ti-o mai fi tie mai mami eu astept pozici cu Teea pe sanie da ? si mai vino si tu pe la noi cand mai stai cu burta-n sus

Pisuc ma bucur ca ati petrecut frumos , sa ne arati si pozici cand mai treci pe aici

Madutza cred ca tu esti cu masa mare acum si voie buna cu multi musafiri asteptam impresii dupa, mai pe seara la o poveste la gura sobei , da ?

Madu81, sa va fie de bine mutarea si sa va acomodati usor e definitiva sau peste ceva timp iar plecati pe undeva? sa stii ca piscoata nu e interesata deloc de laptopul de jucarie, tot pe al meu vrea sa il butoneze de zor

Andreea, sper ca v-au trecut mucii si ati avut o zi minunata ieri in familie cu totii

Lidia, tu asa scurt pe 2? cum vine asta ? hai la povesti

Ma duc sa iau piscoata ca trage de draperii, am pus-o pe jos sa pot sa scriu si eu mesajul asta ca de nu sta si ma streseaza ca butoneaza ea la laptop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna fetele,

Sarbatori fericite in continuare!!!Sper ca ati petrecut un Craciun minunat si ca Mosul a fost tare darnic cu voi!!!

Noi am fost la mama mea plecati ieri,a fost frumos!
In seara de Ajun a venit Mosul la Dvid la noi acasa,apoi la mama alt Mos..alte jucarii..alte cadouri!!Am stiva de jucarii..si el nici nu este prea incantat!!!

La mama a fost frumos,ne-am strans toti,au venit si rude si colindatori..mi-a placut mult.Seara am venit in oras is ne-am plimbat prin centru,care este foarte furmos aranjat si luminat...
Eu ..m-am rasfatat putin aseara..,am lasat-o pe mama cu David si am fost intr-un pub cu prietenii..am dansat toata noaptea de ma junghie si acum picioarele..A fost super...sotul inca este in refacere!!..

Azi mergem la socrii...

Strumf..sunt curioasa ce cadou ti-au daruit socrii...nu am regasit in postarea ta...Hai ca mai ai putin si gata,ajungi acasa..umpli podul (cu premergatorul),desi sa stii ca este foarte util cand ai treaba,sta copilul acolo si isi face de lucru..Este aiurea ca isi formeaza un mers asa ciudat,mai sta si pe varfuri..Deci avantaje si dezavantaje...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Strumph, chiar ce ai primit?, Noi azi stam si bolim(eu si Andra, tusim, ea are si niste muci), cu premergatorul e bine ca-i place, Andra plange de multe ori in el si mai nou evadeaza din el
lalely, te invidiez pt faza cu dansul
ioana, donna, mai intra mai des!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- buna fetelor!
-Sarbatori fericite!!!!!- in continuare, alaturi de cei dragi!
- asa cum multe dintre voi ati scris, si ati descris, reiau si eu un pic- este primul carciun alaturi de copilasii nostripentru mine este primul craciun alaturi de gemeni!!!! este un vis devenit realitate, este o nebunie frumoasaeste prezent, nu trecut- cand ma gandeam la ce nu am avut, si nici viitor- cand ma gandeam la ce nu am -si imi doream.este prezent, si un prezent frumos, dar frumoas rau
- de-abea vineri seara am montat bradul-tati adica, eu am taiat legumele ptr salata,dupa 23 cand au adormit ei am amestecat ingredientele, sambata dim. am impodobit bradul,api am facut o negresa,iar sambata seara, inainte de baia lor- a venit mosul-au fost invadati de pungi, pungulite cu cadouri fosnitoare, lucitoare, muzicale, hainute si jucarii.la final, isi scoteau ochii cu degetele de cat de obositi erau de invazia de nou din jurul lor
-ieri am petrecut in familie-toti 4.am mancat ei, noi, ne-am jucat, au dormit ei-si noi.de 3 ori pe zi.a fost linistit, calm, frumos.clar un craciun cu copii e altfel.ne dau ocazia sa ne etraim copilaria, sa ne bcuram de lucrurile simple, sa zambim mai dessunt fericita ca ii am pe ei langa mine, langa noi, si sper sa nu pierd aste sentiment mult timp
- va doresc inca o data, sarbatori fericite alaturi de puiutii vostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

`na sara !!!

da mult mai scrieti, nu va mai prinde omu` din urma ... toata lumea inca sarbatoreste dupa cate se pare, bun asa... si la noi inca se bea si se mananca dar eu am spus stop ca nu mai pot, am bagat portie dubla de cheesecake la pranz si deja imi ajunge pana la anul nou ma simt cam aiurea, de la oboseala, plus stomac incarcat desi nu am mancat deloc mult, dar am exagerat cu dulcele, na asta e.... acum ce sa fac ? nu mai mananc nimic pana maine la ora asta si s-a rezolvat problema

Lalely deci asa, te-ai distrat la pub, foarte bineeeeeeeee!!!! asa-i bine si frumos, imi place ce aud Pe langa premergator stii ce-o sa mai urc in pod? cadoul de la socri pentru mine, adica niste cizme, UGG, uratele naibii nici nu-mi vine sa ma uit la ele , degeaba au dat o caruta de bani ca or sa stea frumos in pod in cutie si niste haine , urate si alea nu stiu cum naiba are soacra mea gusturi, si mariiiiii, pe putin 2-3 marimi mai mari decat port, ea tot balena ma vede inca bun e ca pot sa ma duc sa le schimb ca aici iti da chitanta cand cumperi ceva ca pentru cadou si cui daruiesti poate sa schimbe cu altceva sau alta marime daca nu se potriveste la gusturi si marimi, dar nu stiu daca ma duc sa schimb, ceva urat cu ceva mai urat ? glumesc, nu-s ele asa hidoase dar sunt de femeie pe la 40-50 ani eu inca am numa 30 si ma simt de 18 , deci.... singurul lucru bun care au putut sa il faca e ca ne vor plati o vacanta la Barcelona , ca si cadou pentru amandoi, deh, ne-au luat la fiecare cate ceva separat dar si impreuna, vacanta ....asta da, asta-mi place Tie ce ti-a adus mosu ?

Ailed sa treaca raceala si mucii si sa va faceti bine repede sa te vad mai activa si pe aici da ?

Gata trancaneala ma duc sa ii pregatesc baita piscoatei, sufera cam ra sarcauta de dinti, azi noapte mi-a plans vreo 2 ore si nu tsiam de ce, nici san nu a vrut sa suga sa se potoleasca, scancea ca un catel, nici in brate leganata nu voia si nu se linistea... si eu proasta nu mi-am dat seama de la ce ar putea ea sa planga desi ieri numa cu dejtele in gura a fost si musca de numa... dar de la oboseala eu nu mai gandeam, deh... cand o fac?

Va pup , mai trec pe aici mai tarziu daca mai am timp si nu ma duc sa bag si eu nasu in perna devreme ca nu stiu ce noapte ma asteapta abia astept sa ajung acasa la mine sadorm eu in camera mea si piscoata la ea in camera ca nu-s deloc obisnuita sa dorm cu ea si ma enerveaza cumplit ca am un somn asa de sensibil si aud orice foit cat de mic si nu pot sa dorm

Nu mai stiu ce voiam sa spun, revin daca mai e ceva, e cam varza tocata in cap la mine acum...

Noapte buna



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Sarbatori pline de fericire si caldura!!

Cam tarziu intru si eu la urat dar,intru...
Noi am fost plecati de Craciun la nasii lui Raducu si ne-am intors azi.

A fost un Craciun superb,asa cum spuneati si voi,a fost primul Craciun alaturi de puiul meu.

Pupici muuuulti!!!!!!!!!!11



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Strumf,aiurea faza cu cadoul...Si eu stau cu sufletul la gura..cand stiu ca ma asteapta ceva,dar cred ca as fi fost tare dezamagita cand vedeam rezultatul..Ei,asta este!!!
Eu zic sa mergi sa schimbi hainele,poate gasesti ceva mai sexy..,iar cizmele cred ca vei gasi tu o ocazie sa le porti...Pana la urma sunt calduroase!!!!

Mosul ce sa imi aduca..v-am zis eu ca mi-am luat o bluzita si o geaca acum 2 sapt,iar acum nu a mai venit...am cedat iarasi in favoarea lui David....
Cadoul meu a venit din aprilie.Este cel mai pretios si mai frumos din toate:DAVID!!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Delia,sanatate tie si fetitei!!!

Eu ma uit la Vocea Romaniei,sunt curioasa cine va castiga..Eu o sustin moral pe Iuliana...nu stiu de ce.Imi place si cum canta dar are ceva dulce..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput