Sarbatori fericite!!! Fluturasi de 2011(102)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

NANA ce bucurie mi- ai facut cu pozele.Doamne, mi se pare ca s- a schimbat Maria si s- a facut si mai frumoasa, iar cand rade te topesti efectiv, ii rad si ochii.Seamana si cu tine. si cu tati.Andreiutu, preferatul meu, baiatul mamei ca iti seamana leit, a mai crescut, e un dulce, iar poza cu toti 3 e de tablou.Pupici

STRUMPHY a pocnit primul dinte de sus si putin si din al 2 lea.Uraaaa.Mama. Ce bunatati ati papat in seara asta, asalivez

Pupici tuturor si multa sanatate puiutilor bolnavi


CAMI multa sanatatemmai, imi paremrau , dar sa tii tratamentul sau ce iti va damdr camnu e de joaca.pupici

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, ce tratam ai avut pentru Andra?
la noi acum 6 zile a spus ca este rinofaringita, ne-a dat antibiotic. Acum cand am mers la ea i-am spus ca i-am dat 5 zile antibiotic (ca ea nu a scris durata tratam) si m-a certat ca l-am oprit ca tb dat 7-10 zile..ca in 5 zile se amelioreaza pb, dar in 7-10 zile se vindeca . Eu am oprit dupa 5 zile pt ca asa scria pe prospect..ca se da 5-7 zile..am ales cat mai putin... acum spune ca e bronsiolita, nu i-a mnai dat antibiotic ca sa nu se creeze rezistenta..cu toate ca ar fi avut nevoie...Ne-a dat acum acelasi tratam ca si la cristi...Rhinatiol, Aerius si aerosoli cu Flexotide...nu stiu de ce nu i-a dat de prima data si un sirop de tuse..ca aceeasi tuse o avea si atunci..off

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, ce tratam ai avut pentru Andra?
la noi acum 6 zile a spus ca este rinofaringita, ne-a dat antibiotic. Acum cand am mers la ea i-am spus ca i-am dat 5 zile antibiotic (ca ea nu a scris durata tratam) si m-a certat ca l-am oprit ca tb dat 7-10 zile..ca in 5 zile se amelioreaza pb, dar in 7-10 zile se vindeca . Eu am oprit dupa 5 zile pt ca asa scria pe prospect..ca se da 5-7 zile..am ales cat mai putin... acum spune ca e bronsiolita, nu i-a mnai dat antibiotic ca sa nu se creeze rezistenta..cu toate ca ar fi avut nevoie...Ne-a dat acum acelasi tratam ca si la cristi...Rhinatiol, Aerius si aerosoli cu Flexotide...nu stiu de ce nu i-a dat de prima data si un sirop de tuse..ca aceeasi tuse o avea si atunci..off

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


mada, noi am luat initial 5 zile antibiotic si rhinatiol..nu s-a rezolvat nimic, ne-a pus diagnostic de bronsiolita si ne-a dat aerosoli cu adrenalina si la 15 min dupa cu flixotide. dupa prima sedinta deja putea sa doarma si ea, de vreo 3 zile in urma nu mai dormea deloc aproape, era un chin pt ea.
din ce am inteles eu, in bronsiolita se da antibiotic mai mult preventiv, pt a nu se suprainfecta ceva pe acolo si nu ca medicament ce vindeca afectiunea, pt ca nu e nimic bacterian..in urma unor viroze repetate si aerului rece de afara, bronhiile sunt incarcate de mucus si ingreuneaza respiratia iar tratamentul consta in fluidificareaa si eliminarea lor..andra in zilele cand era rau abia daca putea respira, se vedea ca o oboseste chiar si respiratia si suiera, haraia in piept.
cu antibioticul mu stiu ce sa zic, tot 5 zile ni s-a dat si noua la fel si siropul rhinatiol si desi am fost la alti medici pe urma, n-a comentat nimic, ba chiar mi-a zis sa opresc si siropul o data cu antibioticul..si daca dupa trtatament incep sa se elimine secretiile la greu, adica rupe rau in piept, sa-i dau ambroxol..chestie care nu s-a intamplat, tusea rupe la fel ca la inceput, nu mi se pare nimic schimbat..cred ca o trec pana la umra si pe ambroxol..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, din ce am citit si eu acum , m-a cam luat frica...la cata nu am observat sa respite greu, in schimb am auzit de 2 ori acel suierat de care zici...in 2 seri diferite..la culcare..am luat-o in brate si nu s-a mai auzit. Ea nu are probleme cu somnul, in schimb mananca mai putin, nu poare sa oboseasca dar tuseste la fel ca acum 5-6 zile...off

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, , ,
sa-ti traiasca baiatul!Sa te bucuri de el, sa fie sanatos si norocos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Multumim din suflet ptr uintele frumoase!

Mada, la multi ani printului scump, Cristi! Sa creasca mare si sa fie sanatos!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata fetele!

Va servesc o cafelutza iar Cristi va asteapta la tort, fursecuri si suc de portocala

Multumesc pentru urari, azi baietelul meu scump si dulce a facut 3 anisori !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi!!

am dus si eu astazi (si ieri) copilasii la gradi pt 2 ore jumatate sa continui cu impachetatul si curatenia. deh tre sa las apartamentul "luna" (vb mamei ) asa cum l am gasit

mada, la multi ani pt micutul printisor cristi!!! ii doresc tot ce e mai bun in viata si sa fie sanatos ca asta e cel mai important!! si tie mami, iti urez si tie un dulce la multi ani si o pt ca acum 3 ani in urma aduceai pe lume o minunatie de copil! va poop pe amandoi si pe bulanoasa de cata

daca tot suntem la capitolul laudat de puiut cra-cra (vb deliei ) pe langa ca merge singurel destul de bine , la capitolul vb. aratm unde este ceasul, becul, facem si spunem tai-tai, mama, tata, aide, dai, aida-aida, aia.....si altele nu imi vin in minte acum!

fuggg la treaba...ca imediat trece timpul si as vrea sa fac si de mancare!
oricum am laptopul deschis....mai comunicam


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

La multi ani Cristian Andrei!!!

Sa cresti mare , sanataos si sa ai o viata frumoasa, plina de bucurii si fericire Mada astept o feliuta de tort si o cupa de sampanie sanatate Catalinei, sa se faca bine repede bulanoasa

Yasmi ce tot impachetezi mai mami? iar cutii si cutiute? va mutati sa inteleg ? faceti revelionul in casa noua???? Felicitari lui Lucas plimbaretul

Cami multa sanatate si sa nu fie nimic grav

Andreea felicitari dintosului uraaa in sfarsit are si el un dintoc

Ailed cum e Dodo? o scoti la mall la un shopping mic? cand vine Maria inapoi de la bunici ?

Lalely, deocamdata premergatorul e in bucatarie pe post de strans praful dar da ai dreptate, am vazut ca sta pe varfuri si spunea Nick ca tre sa il mai dea un pic jos sa nu stea asa atarnand oricum sper sa nu trebuiasca sa apelez la el prea mult , cel mai bine ar fi deloc, cum am putut sta fara el pana acum, asa as putea si de aici inainte nu ? cat despre pisici si caini la soacra, pfff.... sa ma fi vazut cum o dezinfectam pe manute din ora in ora , gaseam motiv sa o duc sus , ba alaptat, ba pampers, ba culcat, sa o iau sa o sterg/spal pe manute ca tot statea pe jos si numa imi imaginam ce crocobauri poate lua de la ele... nu le-a atins dar a mers in 4 labe prin casa pe unde merg si imputitele alea de matze si caine

Va pup tre` sa merg sa o pun la nani pe donaoara piscotel ca e numa mofturi si maraieeeeeeee azi noapte de nu stiu cate ori a plans, cred ca e vreun dinte pe drum ca se tragea de ureche saracuta si aseara la baita plangea cu degetelele in gurita si ea de obicei e in extaz in baita, aseara dupa 5 min de jucat a inceput a plange si a trebuit sa o scot deco eu azi sunt cam chiauna dupa atatea treziri, plus inca obosita dupa 4 nopti la soacra unde am dormit tare rau si cu multe treziri

O zi buna

ahh... va multumim frumos de aprecierile pentru piscoata pentru casa socrilor nu le merit eu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

neatza pe la pranz
desi am calculiciul asta bolnav rau sau o fi zis si el ca daca-i iarna sa se incetoseze si el in ton cu natura....ca are scrisul asa de labartzat si sters ca nici nu vad sa scriu si sa citesc...
bine ca nu ati scris mult si am reusit aseara sa va deslusesc

am vazut si pozici....frumoase tare personajele din ele si cuminti...asta mi-am dat seama dupa cadourile primite....ha ha
ps cum mai Mada sa nu cumperi cadou la un asa sexy cumnat???!!!!

imi pare tare rau ca sunt mai multi bolnaviori..ii pup pe toti si zic mare grija cu haraitul .....Miki si Mada ambroxol sau humex expectorant la greu va recomand (adica doza recomandata si tinuta de ea cca 10 zile)+flixotide.....dexa ser ..tot ce tine de fluidificare
soi nu va speriati de tuse..e ff bine ca tuseste si sa tot tuseasca sa nu coboare in plamani.....sanatate multa doresc tituror puiutilor si lui Cami cu gastrita!

anna inca e mucoasa ...nu tratez decat cu apa de mare si aseara am vb cu o tipa si mi-a zis cat mai des aspirata....desi duc lupte grele cu sotul ca cica o chinui si a mai si citit el in prospectul aspiratorului ca nu-i bine sa abuzam de el, eu azi vreau sa o aspir ff des....ca ea respira bine, manaca bine ,insa ii ies niste mucisori galbeni grosiscz....cand o aspir parca sunt ca un dop..ii trag si apoi nu mai iese nimic....si peste un timp iar..eu nu o aspira,m decat dupa ce facea nani...azi deja am aspirat-o de 3 ori sper sa reusesc sa o curat bine....


Crisinel te-am lasat la urma cu urarea ,dar cat am scris am mancat din tortul tau ,am baut suculet si acum cu burta pina iti zic SA CRESTI MARE ,SA ADUCI NUMAI FERICIRE SI LACRIMI DE BUCURIE PE OBRAZUL PARINTILOR TAI, SA FII UN FRATE BUN SI IUBITOR>>>>LA MULTI ANI!!!!!

ma retrag nu inainte de a anunta si eu pimul nostru dintisor
deci ..pam pam pe data de 21 decembrie la fix 9l jumate ne-a spart primul dintuc stanga jos....asa l-am asteptat ,mai ceva ca pe mos craciun..acum deja se vede bine si parca parca si cei din dreapta si stanga lui..
pup..sper sa nu cada de tot calculatorul asta..sa reusesca sotul sa-i dea de cap si sa mai pot intra sa va urez si de anul noi

Mergi la inceput