Sarbatori fericite!!! Fluturasi de 2011(102)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

salutare fetele,

am venit la condicuta
aseara am fost cu gogo la urgente la pediatrie pentru ca nu mai facea febra, in schimb de dimi pana seara ieri s-a umplut de bubite

concluzia - rubeola asa ca suntem izolate la domiciliu o saptamana, papa normal ca si pana acum, mi-a spus sa-i mai scot o masa de laptic si sa ramana 2 mese de lapte+ 3 mancare pe zi...dintocii caci mai au pana ies, mi-a zis dr ca nu-i panica ca nu au iesit pana acum, cu cat ies mai tarziu cu atat mai bine

la multi ani cristi de mami frumoasa madutzasa cresti mare si sa fii sanatos

happy sa va traiasca copilasii, am vazut si eu pozici, sunt 2 minuni de la doamne-doamne dulci foc

strumph - despre piscotica n-am ce spune decat cuvinte de lauda. e o dulce si-o frumoasa

cami - sannatate multa mami

ailed, yasmi - felicitari puiutilor pentru progresele facute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

La multi ani Cristinelu de Madutza!!!!

Sa cresti mare si voios,sa ai parte numai de bucurii si multe fericire alaturi de parintii si surioara ta!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am reusit sa "dobor" kinderimea la culcare grea munca nene....

offf multa sanatate puiutilor bolnaviori. ai ai mei tusesc dar nu ingrijorator inca. nu le-am dat nimic.

strumf, nu, nu ne vom petrece de Revel la casuta. mai avem de montat prize/intrerupatoare/spoturi/lustre/galerii...mobila. dar spre sfaristul saptamanii viioare sper sa fim instalati...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

La multi ani Cristinelu, sa cresti mare, sanatos si voios si sa le aduci numai bucurii parintilor!

Strumphy avem deja 3 dinti si trebuie sa pocneasca si al 4 lea/.

tuturor, am intrat repede sa fac urarile si ma apuc sa caut o reteta de curcan umplut.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

strumf eu nu gasesc pozele voastre...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

fetele

yasmi, multumesc pentru gandurile frumoase, in fiecare an retraiesc momentele de la nastere si imi aduc aminte ca la ora x faceam aia, la ora y faceam aialalta....pe la ora asta de ex trecuse de tot anestezia si ii disperam cu telefoane pe sot si pe mama ca pe mine ma doare rau , atseptam sa treaca timpul sa ajung sa-mi iau comoara in brate
felicitari pentru baiatul vorbaret, istet si voinic care merge singurel abia astept sa mearga si bulanoasa mea, dar cred ca mai am de asteptat..sper doar sa mearga singurica la turta

deea, cumnatul..hmm..un fustangiu..cred ca se vede pe fata lui...dar nu e treaba mea asta...pb mea este de cum s-a purtat cu noi si cu copiii. Acum a stat si s-a mai jucat cu ei..cred ca sa o impresioneze ve viitoare sotie ..oricum tipa mi s-a parut ok. Mi-ar placea sa ne inteleg bine pe viitor.
felicitari pentru dintisori

fetele am o gramada de treaba si eu nu mai plec de la calc tb s afac bagaje si pt noi si pt copii. maine plecaaaam!!!

pupici, sper sa mai pot intra si pe seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

MADA, drum bun si distractie placuta!..Ai dreptate cumnatul are fata de smecheras,saraca fata!
Yasmy, eu in locul tau in noaptea de anul noua sau pe 1 m-as duce cu o sticla de sampanie sa beau cu sotzul din dotare in casa cea noua
Andreea, sa ne spui si noua cum a iesit curcanul...
eu fac oua umplute si ciuperci cu maioneza si o praji care am facut-o si pt mos in ajun: http://www.click.ro/lifestyle/retete/click-castigatoare-cititori-prajitura-scortisoara_0_1309069107.html si incerc tortul egiptean deci: miki, lalely, sfaturi ceva?, altcineva o sa fac curcanul si niste peste si salata, o sa fie salata de beuf, icre si piftie de curcan si inca un tort de cioco si o placinta cu branza si mai vedem.... de abia astept, sunt f mandra ca m-am pastrat la greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Madutza spor la bagajit, eu credeam ca petreceti de zor sau mai pe seara ? plecati cu masina in Bucovina sau cu trenul ? Distractie placuta !!! stiu ca o sa fie minunat si in plus daca aveti si zapada, superrrrrrrr!!!

Yasmi, deci pe saptamana viitoare, an nou, casa noua nu ? spor la impachetat si ai grija ca sa lasi casa luna asa spune si maica-mea, a trait si ea in Banat multi ani pozele am dat eu link aici, la pagina 11, sper contul meu de picasa , e scris cu verde

Ioana, pupici la gogo mica sa ii treaca repede bubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, ne petrecem pe seara la mama cu tortuletul lui cristi . In vacanta plecam cu masina noastra. Asa consideram noi ca e cel mai bine, ne laum si placile cu noi, booti, plus bagaje destle pentru 5 zile Ma gandesc ca daca ma cheama mama mai devreme sa pot pleca repede sper sa nu se intample nimic in lipsa noastra..stau asa cu stres..daca ar fi fost copilasii perfect sanatosi as fi plecat mai linistita...

..o necajeste cristi pe cata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Delia,si eu fac tortul de revelion.
Deja am facut foile,maine fac cremele...
ce recomand eu este ma mai pui o lingurita de faina in plus la foi..atat!!Deci in loc de 1/2 lg de faina sa pui 1/2 lg faina + 1 lingurita.In rest respecti reteta intocmai.

Si eu vroiam sa fac ciuperci cu maioneza si am uitat cum se fac.Tu cum le faci?Chiar vroiam sa caut pe net!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput