Fluturasi de MarApr 2011(100)Felicitari Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

nu mai stiu ce sa mai zic, v-am citit dar am uitat tot

aaa, happi, imi pare nespus de rau..n-am cuvinte si totusi speranta moare ultima, nu-i asa ? trebuie sa continuati sa sperati la o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Alina06...asa este noi suntem oarecum surori,acelasi diagnostic de endo,DPN-ul la fel..soarta a facut sa ramanem insarcinate,eu natural tu prin FIV..dar uite ca Dumnezeu nu ne-a lasat.
Vestea pe care ai dat-o tu mi-a umplut sufletul de bucurie si m-a facut sa sper ca si celelalte fete aspirante de la endo vor avea bebei,poate ca si eu voi mai ramane inca odata gravi...cine stie!!!Crede-ma ca am adormit asa fericita si cu o bucurie imensa in suflet!!!Nu te ingrijora ca nu te descurci...te vei descurca..Dumnezeu a facut o mare minune de Craciun pt voi!!!

Viss..si eu vreau poze cu bebelusii cei simpatici.Hai ca daca te strigam tot trebuie sa apari intr-un final...Vreau sa vad ce prostioare mai fac ei,asa in grup...!!!!

Madutza..multam de link...sa vedem daca se aproba bugetul,desi este tare scumpa..cred ca amanam pt la anul.Chiar ma uitasem eu pe preturi si vazusem in mare cam care era intervalul..dar mai speram si la ceva mai ieftin...

Strumfy..multa sanatate!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Happy..,eu recunoasc ca dupa vestile tale am evitat sa iti scriu.Si asta pt ca stiu ca aveati atatea sperante...de fapt si eu credeam ca va fi bine...Cuvintele sunt de prisos,dar iti spun din suflet ca suntem alaturi de tine.
Minuni se intampla tot timpul,nu trebuie sa le asteptam dar nici nu trebuie sa incetam sa speram...

Poate vei intra alaturi de noi si iti vei varsa offul...te imbratisez pe tine si pe A!!!!

Miki..multa sanatate!!!
Cred ca trebuie sa faci ceva si pt tine,sa nu se agraveze situatia...
Legat de imbracaminte,si eu ma uitam in sifonier zilele trecute si ma uitam la hainele mele pt serviciu.Mi se pareau oribile..Trebuie sa reinoiesc oarecum cate ceva inainte de a pleca...Acum ce i-am mai achizitionat a fost de zi cu zi,dar office nimic!!!
Si mai este atat de putin si plecam la munca...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Hello, din nou!

Am tras s eu o fuga pana in AFI astazi sa vad ce cadouri as putea cumpara de craciun, dar nu am gasit nimic Voi ce le cumparati parintilor, socrilor, cumnatilor?

Pitica mea facea precum girofarul in mall si acum doarme dusa, de cand am plecat de acolo. Mai nasol este ca la 14 ar fi trebuit sa-i dau papa.
Gataaaa, s-a trezit.

Fug sa hranesc copilul

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna mamici si burtici!

Felicitati Alina!!!

[left]Ma bucur din suflet pt tine si ma bucur ca a aparut prima graviduta ce cadou frumos ai primit de mos craciun

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

helloo!

si eu am ajuns acum acasa, sunt terminata. am fost in baneasa sa cumpar cadouri, doamne, era arhiplin horror a fost, l-am trimis pe sot acasa cu luca pentru ca mai rau ne complicam si am ramas eu sa mai cumpar una alta...

asta ca tot intreba lparpala ce cadouri am cumparat...azi am luat mai mult pt prieteni, prietenei cele mai bune i-am luat niste cercei de la swarovsky foarte finuti, cumnatei si nasei mele portofele de la follie follie, iar cumnatului si nasului nostru cate o cutie in care sa pastreze ceasuri, butoni si ace de cravata de la zara home. am scapat usor ca am noroc k ei intre ei nu prea se vad asa de mult incat sa isi compare cadourile dar sunt chiar dragute, imi plac tare mult. mai am de cumparat cadouri pt ai mei si pentru soacra. o sa le facem cate un album cu cele mai frumoase poze ale lui luca (ne-au tot cerut si din lipsa de timp nu ne-am ocupat), lui mama vreau sa ii cumpar un ser antirid de ochi de la la prairie (cam scump dar e mama si merita), lui tata o masca cum sunt cele de ski pentru ca la tara sta toata ziua pe atv si il bate vantul in fata, iar soacrei mele...inca nu stiu exact la fiecare se mai adauga si cate o craciunita, de efect... sper sa le placa...

ufffff mor de somn



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

ALINA, FELICITARI MAMI DINTOT SUFLETUL.SA DEA DOMNUL SA AI O SARCINA USOARA SI UN BEBE SANATOS SI LA TERMEN.pupici dulci, dulci de tot

SIMO ce m- a amuzat mesajul tau.Da,Rares e un frumos ca doar e ingerul meu .Te astept la o clatita si te invit si acumla masa cartofi cu friptura de vitel si mujdei.

Fetelor sa ma laud si eu ca am primit de la fini un aparat de facut cafea , de fapt e vb de Tassimo.Sunt atat de incantata face o ciocolata calda delicioasa sicappuccino e f bun

Maine mergem sinoi la nasi, asa ca nu stiu daca mai apuc sa intru.

Multa sanatate tuturor belusilor bolnaviori

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

SIMO se pare ca puiutii nostri seamana ca si Rares de vreo saptamana face bravo in continuu.L- am si filmat, ca asa de dulce este.Pupici dulci pentru o mamica frumoasa si slaba si pentru cele 3 acadele delicioase

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

helloo!

si eu am ajuns acum acasa, sunt terminata. am fost in baneasa sa cumpar cadouri, doamne, era arhiplin horror a fost, l-am trimis pe sot acasa cu luca pentru ca mai rau ne complicam si am ramas eu sa mai cumpar una alta...

asta ca tot intreba lparpala ce cadouri am cumparat...azi am luat mai mult pt prieteni, prietenei cele mai bune i-am luat niste cercei de la swarovsky foarte finuti, cumnatei si nasei mele portofele de la follie follie, iar cumnatului si nasului nostru cate o cutie in care sa pastreze ceasuri, butoni si ace de cravata de la zara home. am scapat usor ca am noroc k ei intre ei nu prea se vad asa de mult incat sa isi compare cadourile dar sunt chiar dragute, imi plac tare mult. mai am de cumparat cadouri pt ai mei si pentru soacra. o sa le facem cate un album cu cele mai frumoase poze ale lui luca (ne-au tot cerut si din lipsa de timp nu ne-am ocupat), lui mama vreau sa ii cumpar un ser antirid de ochi de la la prairie (cam scump dar e mama si merita), lui tata o masca cum sunt cele de ski pentru ca la tara sta toata ziua pe atv si il bate vantul in fata, iar soacrei mele...inca nu stiu exact la fiecare se mai adauga si cate o craciunita, de efect... sper sa le placa...

ufffff mor de somn



Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


Super ideea cu albumele

Mandreeac, sa inteleg ca de acum incolo tu dai cafeluta/ciocolata calda/cappuccino dimineatza?

Noi petrecem cu niste prieteni acum cu un joc de societate "Saboteur", Dar eu m-am sustras ca sa vacitesc si sa va mai scriu cate ceva.

Am dat si eu add la unele dintre voi pe facebook, sa nu va suparati pe mine.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Acum am intrat si pe facebook si am vazut ca majoritatea mi-ati confirmat deja prietenia.

Va multumesc!

Acum mai ramane sa ma prind cine, ce user are pe desprecopii.

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput