Fluturasi de MarApr 2011(100)Felicitari Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

salutare din nou

bineinteles ca nu am dormit
ci am trebaluit de cand am scris mesajul
odfffffffff
sunt chioara de somn
da asta e
momentan rezist
nu stiu mai tarziu

ama ce bine imi pare ca ai intrat
de voi nu ne mai zici nimic?
doar asa scurt mesaj ai avut?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

neata!

cafea vrea cineva?

azi sunt maxim de bucuroasa. M-am culcat cu zambet pe fata si m-am trezit la fel. Si stiti de ce? Nu, nu e (numai) la ce va ganditi voi Aseara la 2 noaptea faceam shopping in sifonier . Fetele imi vin vre-o 4-5 perechi de pantaloni/blugi pe care ii purtam inainte de sarcina cu cristi Unii chiar imi sunt largi
Mai am 1.8 kg pana la targetul de Craciun..pe care nu cred ca-l ating dar oricum ma apropii f mult de el.
It's time for some lingerie shopping!

Azi tragem o fuga prin ikea si apoi.....s-o facem lata , inca o data...concet Banicaaa!!!!

Copii sunt bine la mama, Cristi ma striga noaptea dar ziua e totul ok, nu mai protesteaza si nu zice ca vrea acasa cum facea acum cateva dati. Doar noaptea o vrea pe mami, Cata e zambareata si misunatoare. Ieri facuse din nou febra , azi i-a scazut...m-a terminat cu febra asta fara alt simptom..poate pana la urma e de la dinti...

Ma bucur ca au mai intrat pe aici fete care de obicei activeaza doar pe FB. Va asteptam mai des fetele

Va urez un week-end placut!
Pup mammicile si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Alina te felicit din suflet!!!


Sarcina usoara, bb sanatos...si poate va fi o fetita, de ce nu un baietel?!

Aveti grija ce va doriti, ca s-ar putea sa se implineasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Alina06: felicitari!!! Esti a doua mamicca pe care o stiu si are bebe dupa bebe cu FIV. Chiar ca e o minune.Nu te ingrijora ca e diferenta mica de varsta intre ei, te vei descurca sigur , si inca foarte bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns persi spune:

Sautari!!!

Alina,felicitari din suflet pentru sarcina!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Alina draga mea, te felicit din suflet ne-ai facut Craciunul mai frumos
sa va ajute Dumnezeu sa duci cu bine sarcina la final, sa fie un bebe sanatos care sa va intregeasca familia si sa va umple sufletele de bucurie..e minunat, divin cu doi ( sau mai multi ) copilasi, e o binecuvantare pentru familia voastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Fetelor iar am facut o alegere la echipamente pt bebe de imi vine sa ma dau cu capul de pereti
Am luat scaun de masina Mothercare, model Madrid, care este pt 0-18kg. Pe etichetavdein magazin scria 9-18 kg, acasa cand am intrat pe siteul lor am vazut adevarul.
Sunt total nemultumita: spatarul sta un pic aplecat pe spate, exact ce nu-i place Dariei, pernutele de la umeri, prinse de centuri, sunt din cauciuc, deci la vara va fi teroare!
La aspectele astea nu am fost atenta in magazin. Oare il pot returna?
L-am luat din Mothercare Afi Cotroceni cu 450 ron.
Partea buna e ca are 5 pozitii de inclinare pt somnul bebelusului.
Daca as putea sa-l returnez, va rog recomandati-mi un scaun pt 9-18kg sau 9-36, care se poate inclina, pret cuprins intre 400-600 ron!!!

Vedeti daca plec total nepregatita la cumparaturi si cu un sot nerabdator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

cami, nici eu n-am inchis un oki azinoapte, vlad a facut febra si a tusit toata noaptea din cauza mucilor, la 6 dimineata a adormit pana la 11..deja avem antibiotice prescrise dar mai aman pana maine, sper sa dau de dr homeopat pe al caruit tratament eram, ca nu stiu cum sa procedez..m-am saturat aaa, si nu v-am zis cireasa de pe tort, si eu am antibiotice prescrise, abia mai inghit..dar asta nu mai e o noutate, creed ca pot sa intru in cartea recordurilor la nr de antibiotice luate in ultimele 3 luni
madutza felicitari pt noua garderoba, cred ca e un sentiment tare placut eu intru in toate fara probleme, dar nu ma incanta cu nimic ca sunt toate asa de vechi, nu mi-am mai luat nimic de 3-4 ani si parca mi-e si jena sa port ceva de pe acolo..asta si pt ca nu mai stiu nimic din ce e prin magazine si ce se poarta, nu ca as respecta eu moda prea mult, dar am asa un sentiment ciudat..parca am stat inchisa mult timp o sa incep servicul si nici nu stiu cu ce sa ma imbrac, daca rade lumea de mine ca sunt demodata
aa, si apropo de comentariile voastre la poze, sa stiti ca nici cei apropiati nu s-au hotarat inca cu cine seamana copilasii..parerile sunt inca impartite si se schimba de la o zi la alta..deci e sigur ca i-am bagat in ceata, ori semanam noi ori combinatiile sunt asa reusite la vlad si eu am inca dubii dar andra eu zic ca e toata tacsu'
si mandreac, parul nu l-au mostenit nici unul de la mine desi era singurul lucru pe care mi l-am dorit, eu cand eram mica aveam parul negru negru si cret ca o negresa..cu timpul si din prostie mi l-am stricat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Fetelor iar am facut o alegere la echipamente pt bebe de imi vine sa ma dau cu capul de pereti
Am luat scaun de masina Mothercare, model Madrid, care este pt 0-18kg. Pe etichetavdein magazin scria 9-18 kg, acasa cand am intrat pe siteul lor am vazut adevarul.
Sunt total nemultumita: spatarul sta un pic aplecat pe spate, exact ce nu-i place Dariei, pernutele de la umeri, prinse de centuri, sunt din cauciuc, deci la vara va fi teroare!
La aspectele astea nu am fost atenta in magazin. Oare il pot returna?
L-am luat din Mothercare Afi Cotroceni cu 450 ron.
Partea buna e ca are 5 pozitii de inclinare pt somnul bebelusului.
Daca as putea sa-l returnez, va rog recomandati-mi un scaun pt 9-18kg sau 9-36, care se poate inclina, pret cuprins intre 400-600 ron!!!

Vedeti daca plec total nepregatita la cumparaturi si cu un sot nerabdator

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



pai vezi ca poate poti sa-l schimbi la ei cu unul 9-18..asa mi se pare cel mai usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

am vazut si eu poze frumoase, v-am admirat pe toti si toate asa ma bucur cand vad poze noi, ma incanta de fiecare data cu aceeasi placere..
viss eu inca astept cu nerabdare sa pui si tu niste pozici cu piticii scumpi, sunt sigura ca multe fete s-ar bucura.

Mergi la inceput