Fluturasi de MarApr 2011(100)Felicitari Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Uite ca ne-a facut Madutza sa intram cu toatele urgent de pe FB!!!
Alina felicitari!!!! sa ai o sarcina usoara, frumoasa si sa fiti toti bine si fericiti!!!
Tu stii ca eu am emotii de parca eu as fi, fiindca esti de-a mea, cu sarcina greu obtinuta... Dumnezeu e mare!
Ma bucur enorm pentru tine!

Noi suntem foarte bine, saptamana asta a fost mare agitatie cu cumparaturile de Craciun, dar ieri am terminat cu totul si parca e mai bine. Mai am doar un laptop nou sa-mi iau fiindca asta ma omoara, s-a prostit de tot...
Aaaa, si am coborat patutul lui Petru care se ridica in genunchi de bare si se uita curios peste balustrada...
Va imbratisez pe toate cu drag


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

salutari si pupicuti!!! nu da-ti cu bata ...
cand am citit ca a aparut burtica la una din mamici nu m-am putut abtine...FELICITARI ALINA!!!!! MULTA SANATATE SI O SARCINA USOARA ...CA MINUNATE-S TOATE,IN FELUL LOR!!!!!


toate mamiciile si puiutii lor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Alina, felicitari mami!!!11Sarcina usoara, copilas sanatos si frumos precum luca!Ma bucur enorm pt voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Felicitari Alina!
Sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!
Mi-ai dat sperante ca poate la bebe 2 o sa asteptam si noi mai putin.

Pitica a dormit toata noaptea asa ca sunt fresh

Fetelor, voi va laudati cu dietele iar eu aseara pe la 23:30 mancam sarmale Si, avand in vedere ca sunt groaznic de sarate, m-am gandit sa mananc ceva sa mai treaca gustul de sarat, asa ca am mai mancat o felie de paine cu branza. Nu ma intrebati unde imi era capul cand am incercat sa dreg sarat cu sarat. Se mai cerea deci inca ceva si am mai mancat si o lipie cu humus. Asta dupa ce ieri am balotat toata ziua la bomboane Chokotoff. Ei, ce ziceti de regimul meu alimentar?



la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Neata

Felicitari Alina !!!!multa sanatate si o sarcina uasoara!!!!ma bucur mult ,te pup
Cami buna ideea cu listuta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna dimineata!

Nu pot sa cred ca Duracell mi-a apasat pe un sing buton si s-a anulat tot mesajul meu!

Iparpala , nici eu nu sunt departe, la ora 23 mancam pui la punga cu gogosari in otet . Am dat accept pe Fb.
Madutz, sta in carut de obicei cu multe in brate si isi face de lucru sau il smotocesc fetele de acolo si lui tare rau ii pare ca este rasfatat si dragalit.

Dau send ca a venit iarasi peste mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gimihaela spune:

buna dimineata tuturor!
Alina, sa/ti dea Dumnezeu sanatate tie si puiutului din burtica ta. felicitari si sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Felicitari Alina!
Ce emotii m-au luat! Imi aduc aminte de Craciunul de anul trecut, cand aveam burtica!

Fetelor, eu sunt la tara, la taiatul porcului! Bine, eu stau in casa si veghez somnul copilului!

Sa stiti ca fac si eu parte din mamicile tunsulici! M-am tuns bob scurt. Ceva in genul Amalia Nastase! Nu am mai fost tunsa asa de scurt din liceu! Pun poze cand am timp. Daria acum vrea sa faca pasi sprijinita de manute si toata ziua sunt dupa ea, de aceea nu am avut timp sa intru pe aici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

neatza, am adormit in sfarsit gandacul! vrea doar joc, mers in 4 labute si ridicat in picioare...asa ca a adormit in 4 labute cu capul sprijinit de picioarele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

FELICITARI ALINA!!!!!!!!! SA AI O SARCINA CAT MAI USOARA SI UN BEBE SANATOS TUN!!!

mada stelutele alea le avem prinse de perdea de vreo 2 ani, de la craciun le-am luat la vremea respectiva de la ikea si nu ne-am mai indurat sa le dam jos chiar se vad dragut si sunt de efect si vara, ca mai stam pe terasa la un pahar de ceva cu luminile stinse si lumanari aprinse si se face o atmosfera foarte "pe suflet" asa, ca sa nu zic romantica

eu sunt chiauna azi, am stat ieri cu niste prieteni sa ne uitam la vocea romaniei, sunt dezamagita maxim ca a iesit irina si nici nu ma mai intereseaza finala si pe urma n am putut sa adorm pana la 4 dimineata, la 5 s-a trezit luca plangand de dinti iar la 8 pt lapte...noroc k la 8 s-a ocupat sotul de el...azi dimi vroiam sa mergem sa ne uitam dupa cadouri dar eu sunt ca o leguma plecam dupa ce papa luca pranzul, sper sa avem spor ca nu am cumparat nici un cadou

va

Mergi la inceput