Fluturasi de MarApr 2011(100)Felicitari Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Seara buna sau noaptea buna sau buna dimineata,

intru asa tarziu penru ca mi-am promis ca nu voi lasa sa treaca ziua de azi fara sa va scriu si avand in vedere ca eu inca nu m-am culcat inseamna ca ziua nu a trecut.

Am avut o perioada tare incarcata si din pacate nu prea fericita cu mult stres si griji, noroc cu puiutii mei care fac sa-mi reapara bucuria cat ai clipi.

Mi-a fost tare dor de voi, o vreme v-am citit de pe telefon cat stateam pe la semfoare sau blocata in traficdar apoi au schimbat cei de la oranje setarile si n-am mai apucat sa ma pun la punct asa ca n-am mai avut parte nici de citit.

Am avut serbari la gradi, de-a dreptul superbe, la Matia am fost si noi mamicile pe scena si am dansat, show in toata regula, copii au fost foarte fericiti sa le aiba pe mamici aproape, la cei mari vom avea saptamana viitoare in fiecare zi, cu corul cu majoretele, cu clasa, cu instrumentul.

Am reusit de am impodobit casuta, am facut si pomul care e superb si am facyut tot ce mi-am propus cu copii, adica mosi craciuni si ingerasi din trunchi de copac, bradut din cotoare de la hartia igienica e superb, maine il definitivam si va pun poze.

Am fost saptamana asta la doua concerte de craciun unul corul de la teo;ogie si altul Grigore Lese. Multumesc lui Dumnezeu ca imi ofera atata bine si bucurie.

Am avut si stres cu o prietena care dupa ce un an s-a chinuit cu copilul cu cancer ganglionar, acum e cu sotul grav bolnav si are nevoie urgenta de niste banuti. Asa ca m-am ocupat de strangerea lor si am multumirea sufleteasca ca am reusit sa strang o gramada de banuti, a fost ca un exercitiu de incredere pentru mine printre prieteni si cunostinte.

Ilinca e o scumpete, spune mama si din pacate plange rau dupa mine cand plec la lucru.

Maine sper sa intru sa va citesc sa vad pentru ce o felicitam pe Alina si sa mai raspund .





Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

naeataaaaaaaaaa

va ofer iar cafelutaaaaaaa
acu o cafeluta mai linistita si mai odihnita
desi inca m-am treziuit de n ori cu antonia
si iar a dat afara niste muci pe gura
noroc ca nu a mai vomitat
am gewstionat mai bine situatia
plus ca mancase de multa vreme si f putin
a luat si a doua doza de cedax
speram sa fim superbi de maine seara dupa a treia doza
offffffffff
si febra vad ca aciu la 8 tre sa ii dau supozitor si vad ca e bine
sper sa nu mai faca nici diseara
offffff

fug sa spal biberoane
si sa fac mancare lui pietricica mea

miki multe imbratisari
voi cum ati dormit azi noapte?

somleac ma bucur ca ai reusit sa ne scrii
ce serbari descrii tu acolo

aaaaaaaaaaa
si noi am facut bradutul
si poate mai pun cateva poze noi
sa vedem daca azi sau maine ma ajuta cineva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

doamneeeeeeee
unde sunteti fetelor?
chiar nu e nimeni prin zona?
vorbesc singurica?

strumph cum mai e vremea la voi?
mai ninge?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Cami, sunt eu pe aici.
Ma bucur ca sunteti mai bine. Ce frumis ca ati facut bradutul! Ce zice Petra de el? Antonia e deja obisnuita cu bradutul, nu?

Eu sunt un pic suparata ca sotul mi-a spus ca nu doarme deloc bine cu Daria in pat cu noi si ma pune sa aleg: el sau ea! Acum nu stiu daca Daria vrea sa se intoarca in patutul ei
Va pupam

Aaaa... Multumesc ca ne-ai admirat in poze. Am vazut ca mi-ai scris!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

'Neata, fetelor!

Fetelor voi ce fel de apa dati bebelusilor sa bea? Mie mi-a zis pediatra sa-i dau apa de la robinet fiarta si racita, dar dupa ce am gustat-o ieri din intamplare si am vazut ce oribila e (se concentreaza tot clorul in ea cah! cah! )am decis sa-i dau apa plata nefiarta!

Cami ma bucur ca se simte bine Antoina, bine ca ati aflat cauza febrei!

Miki multa sanatate!

Catank ce face pitica scumpa? Are dintisori?

Strumphy ce mai gatesti tu bun?

Viss recunosc ca si eu m-am tot uitat pe Picasa dupa poze cu piticii tai

Ally ce nazdravanii mai face Edy?

Yasmi spor la cumparaturi si rabdare!

Madutza un w-e in doi asa aprecia si eu!

Ailed, Alina, Alexina, Mandreac, Roxy, Simo

Eu n-am cumparat cadouri, n-am facut inca bradul si nici nu m-am hotarat inca asupra meniului de sarbatori si timp nu prea mai am... Am o stare ciudata, sint cam trista, ieri a murit tatal finutei mele, om tanar, sanatos, s-a imbolnavit si a murit intr-o saptamana...nimeni nu se astepta...viata e scurta, azi esti, maine nu mai esti

Gata pupici tuturor, sa nu ne intristam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Morning de la Londra inghetata

A fost o noapte foarte rece , dimineata cand m-am trezit era totul alb inghetat, acum se simte mai bine atmosfera de Craciun

Ieri nu am facut prezenta pentru ca nu am avut net, cred ca au inghetat undele pe seara si-a venit dar am avut o aventura cat casa si am avut la ce ma gandi si numa la forum nu mi-a stat mintea

Vecinilor nostri de la stanga, deci perete in perete, daca stiti cum sunt casele victoriene terasate, li s-a spart casa, la ora 5 dupa amiaza, intr-o sambata Noi tocmai iesisem afara ca la 4 s-a trezit piscoata si era gata imbracata si eu la fel si am tras o fuga pana la un outlet mothercare sa cumpar niste hainute piscoatei ca sunt reduceri de 50% si am lipsit doar vreo ora si jumate si intimpul asta li s-a spart casa vecinilor numa bine se lasase noaptea si au si dat atacul Cand am ajuns in fata casei, vedem toata strada politie si in locul unde parcam noi de obicei numa masini de politie si o duba mare de politie si o duba de la "crime scene"... ne-a inghetata inima si mintea, ne si gandeam, ce s-o fi intamplat si parcam noi mai incolo un pic masina si scot piscoata din scaun, eu speriata ma uit in jur nu pricepeam ce se inatmpla... ia si nick sacosele din portbagaj si dam sa intram pe alee la casa si vine un politist si ne spune, cica sa ne informeze ca vecinilor nostri le-a fost spart geamul de la living care da spre gradina , si e in perete in perete cu noi, nu sunt nici 3 metri distanta intre usile livingurilor noastre, este gard intre noi dar o bucata nu e batuta in cuie, e pusa numa de forma , pentru ca grecul de la care am cumparat noi casa era bun prieten cu vecinul si mergeau rapid de la unul la altul la gratare si bere ... si nici noi nu am mai batut in cuie gardul... deci daca eram acasa ma intreb, oare se mai intampla asta? daca spargea la noi? cum reactionam? ce s-ar fi intamplat? off... numa scenarii am avut in cap azi noapte si m-am zvarcolit pe toate partile !!NOi avem alarma dar nu o punem deloc , platim abonament 40 lire degeaba, ni s-a mai confirmat inca odata ca ar fi cazul si timpul sa incepem sa punem alarma pe casa cand plecam si nu numai, si noaptea cand plecam la nani... Noi nu am pus-o pentru ca, consideram zona una foarte sigura si fara probleme, e o zona buna cu unele dintre scolile cele mai bune din Londra , de asta ne-am si luat casa aici sa mearga copii la scoli bune ca aici se merge la scoala in functie de codul postal unde stai... deci, nu pot sa exprim cat sunt de speriata, daca au indraznit sa sparga o casa intr-o sambata dupa amiaza, pai eu in timpul saptamanii cand sunt singura in casa si se inopteaza asa repede pe la 4 si nick ajunge dupa 6-7 mai mereu ?? pai ce fac? imi tin inima in chilori mereu ? De la sistemul de alarma am cateva telecomenzi de panica de SOS si sunt 2 butoane daca le apas concomitent, in acelasi timp, da alarma direct la politie si in 2 min sunt la usa ta si intra peste tine chit ca nu raspunzi, deh e buton de panica si nu stii niciodata ce se intampla in casa si doar n-or sta la usa sa le deschizi frumos usa ...am sa incep sa port cu mine o telecomanda de asta de panica, i-am spus lui Nick ca mi-o pun in chiloti sa fiu sigura ca e la indemana rad eu rad dar nu-mi arde a rade sincer ... off nu mai stiu, Nick cica sa incerc sa ma calmez , ca oricum chiar de ne-am si muta intr-o zona mai exclusivista de milioane de lire o casa tot asa e, peste tot e criminalitate mare pentru ca economia e de asa natura acum si acum mai ales inaintea sarbatorilor se dau mai multe spargeri, cica ar cauta cadouri ca stiu ca lumea deja a cumparat si poate dau peste laptopuri, telefoane, obiecte scumpe
Curios e faptul ca vecinii nostri nu-s acasa si bradul are luminile aprinse, doar nu hotul le-o fi pus in priza nu? sau politia ca doar nu aveau ei ceva mai bun de facut decat sa puna luminile in brad nu ? au batut in cuie si izolat usa sa nu mai vina si a 2a oara hotii... dar eu de pe geam de la bucatarie aseara cand gateam cina vedeam pe politisti cu lanternele si cautau amprentele, ca-n filme, aveam pielea de gaina si prin gradina cautau tot felul de urme si vecinul care a auzit cand au spart geamul , era cu polistii, ca am uitat sa va spun ca vecinul asta a pus pe fuga hotul ca a auzit geamul zdorbindu-se si el era in gradina si nu stiu ce i-o fi spus dar hotul a luat-o la sanatoasa prin gradini

Uff... mi-e frica sincer, nu stiu, de fiecare data cand cobor in bucatarie ma intreb oare nu oi avea invitati nepoftiti? sunt si un pic paranoica dar nu-mi pot scoate din cap chestia asta... am sa ii spun lui Nick sa inceapa sa armeze alarma noaptea si sa ma invete si pe mine cum sa o pun cand plec de acasa .. off chiar credeam ca nu avem nevoie de ea in zona asta ca e o zona buna si cu case bune, nu e zona "posh", exclusivista cu case de la 2-3 mil lire in sus dar de un milion asa tot e, deci nu conteaza ..nah, cica nick m-ar muta si in zona mai scumpa dar nu avem nici acolo siguranta ca nu s-ar putea intampla asa ceva ... deci Am plecat din ro unde nu avea lumea pistoale si nu era criminalitatea asta, dar deh, sunt la Londra acum si nu Bucuresti, trebuie sa ma obisnuiesc nu ?

Ma duc sa pun piscoata la nani ca se maraie de numa pe aici pe langa mine, a terminat de demolat rafturile

O duminica frumoasa va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata,

madutza, cum a fost la concert ?
somleac ma bucur ca ai reusit sa faci un lucru asa frumos pt prietena ta si ca ai intrat pe aici..te pup si abia astept sa vad pozele
bbyasmi ati terminat cumparaturile ? ce ati mai luat ?
cami ma bucur ca sunteti mai bine
yvyana si eu tot apa plata dau, si laptele tot cu asta il fac..nu stiu cat e de bine

noi suntem mai bine, vlad a dormit binisor, cocotat pe 2 perne ca nu putea respira dar vad ca asa am reusit sa pacalesc mucii care nu-l lasau sa doarma am aruncat antibioticul dat de medicul de familie si nici aerosoli nu i-am facut, ci am mers pe mana dr homeopat care m-a sunat ieri dupa ce i-am trimis mesaje..si ne-a dat eurespal si influcid si niste picaturi garasone si antitermice la 4 ore..deja eu zic ca isi face efectul tratamentul pt ca febra nu mai face iar infectia care zacea pe undeva pe acolo ( ca el nu avea muci ci doar tusea ) a inceput sa iasa, curg mucii acum galbeni de infectie ceva de groaza..si expectoreaza la greu dar eu zic ca e de bine..ma bucur ca nu m-am aruncat sa-i dau antibiotice..si pana sa vorbesc cu medicul i-am tot dat eu homeogene si coryzalia, asa ca la carte, adica destul de des..si cred ca a avut efect..
azi il astept si eu pe sot in sfarsit acasa.. e plecat de miercuri
nici noi n-am facut bradul, il pastrez pentru sambata in ajun sa-l facem toti impreuna..dar poate ajung totusi sa-l cumpar azi..
cu meniul nici eu nu stau bine , nici cu timpul daca va trebui sa-l tin pe vlad acasa..sper macar niste biscuiti cu forme de bradut, stea si ce mai am eu sa fac..cred ca il cooptez si pe el sa ma ajute ca sa reusesc sa-i fac..
andra e bine, zice ma-ma, ma, ba si o multime de alte sunete de ea intelese..si de vlad care o imita de zor si a inceput sa escaladeze scarile, am gasit-o intr-o zi pe treapta 5 si ma striga de zor de acolo..ca si cum vin-o mami sa ma vezi..radea in hohote..e asa o veselie fata asta de nu-mi vine sa cred..

gata despre noi, astept sa mai citesc vesti si despre voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:



Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Cami, sunt eu pe aici.
Ma bucur ca sunteti mai bine. Ce frumis ca ati facut bradutul! Ce zice Petra de el? Antonia e deja obisnuita cu bradutul, nu?

Eu sunt un pic suparata ca sotul mi-a spus ca nu doarme deloc bine cu Daria in pat cu noi si ma pune sa aleg: el sau ea! Acum nu stiu daca Daria vrea sa se intoarca in patutul ei
Va pupam

Aaaa... Multumesc ca ne-ai admirat in poze. Am vazut ca mi-ai scris!

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



ups irinuca, asta e o problema..eu zic sa incerci sa o duci pe daria la ea in patut chiar daca vei face ture noaptea..
iar pt confortul cuplului de noapte eu zic ca trebuie sa munceasca ambii parinti..asa ca faceti cu randul, implica-l si pe sot in turele de noapte la daria..sper sa nu te superi de sfatul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

miki ma bucxur ca sunteti bine
noi suntem pe antibiotic
asta e
decat 5 zile de febra
offf
si toate remediile incercate
ma saturasem


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

tot eu

nu a dormit piscoata decat 40 min si acum am sarit repede pe laptop ca imi recitisem mesajul de pe telefon si scrisesem cu multe greseli din viteza ca ma tragea piscoata de pantaloni ca ii era somn si voia la nani si scriam repede sa termin ce aveam de zis si am scris cu picioarele

Andreeeeeeeaaaaaa am primit felicitarea de la tine !!! pe 14 ai trimis-o si ieri pe 17 a si ajuns am ramas gura casca pentru ca cea de la madutza a durat o sapt sa ajunga si a ta a si ajuns in 3 zile, rapida posta asta din ro , dar numa cand vrea Iti multumim de felicitare si eu iti multumesc de scrisorica, mi-a placut la nebunie sa citesc ...am sa iti scriu si eu cand oi avea ceva timp Pupici lui Buda cel voinic si frumos


Cami, multa sanatate si sa va faceti bine repede ca acusi vine Mosul si nu-i plac copii mucosi glumesc, sper sa fiti bine sanatosi toti pana la Craciun

Irinuca ... grea alegere, nu stiu ce sa spun, dar te pup si imbratisez si sper sa rezolvati situatia convenabil de ambele parti

Somleac ma bucur ca ai aparut, te-am strigat la catalog de cateva ori dar nema semnale, decat dup avreo sapt asa imi imaginam eu ca tre` sa fii super ocupata cu trupa in perioada asta, asteptanm pozici

Scrish , tu de shopping online nu ai auzit? pai nu iti era clar ca o sa fie omor pe la mall uri in ultimul weekend de dianinte de Craciun ? si cica e criza nene....da da ...super cadouri, poate imi dai si mie o idee ce sa ii cumpar lui Nick ca pana in prezent nu i-am luat nimic, doar o felicitare sa ramana cu atat ??

Lidia ce preocupatiuni ai tu la miezul noptii nu ti-am trimis felicitarea din strainezi ainca, sper maine dimi daca am timp intre fructele picoatei si pranz, nu cred ca ajunge in timp util pana la Craciun dar macar pentru Anul nou

Madutza sper ca te-ai distrat super la concert si dupa , bineinteles pana cand sunteti home alone? cum stai cu manichiura, sper ca e inca intacta

Yvyana, imi pare rau ca si-a stricat iar somnul Lari, sper sa isi reia bunul obicei cat mai curand Ieri nu am gatit nimic, am mancat in oras de pranz bine bine si apoi pe seara eram asa de plini ca nu ne-a mai trebuit nimic, doar niste popcorn in fata tv ului cand am vazut finala de la "strictly come dancing" azi vreau sa gatesc ceva si nu stiu ce, cred ca bag o musaca de cartofi ca tot e inebunit barbatu dupa ea si poate si niste gogosi, da mai vad eu daca am chef si de asta

Yasmi, gata cumparaturile? gata banii ? voiam sa iti spun, bravos pentru soacra, ditamai pachetul, in cati saci/cutii au incaput 86 kilograme? cu ce l-a trimis? autobuz? posta? cred ca a rupt-o la vama mai ai ceva panetone si pentru mine?

Ailed, unde esti? cum te mai simti ? sper ca esti ok si doar busy ca e weekend si e hubby acasa a venit Maria din tabara?

IOny, sa stii ca am varguta pentru tine, pai eu te strig la catalog sa vii mai des si tu ce faci? intri scurt si cuprinzator si gata iar ai disparut ? hai treci la semnat condicuta

Simona imi pare bine ca sunteti mai bine cand ne mai arati pozici cu flacaii tai ? bradutul l-ai facut ? ceva pregatiri? serbarile cand le aveti ?

Roxy, lasa soricul, ca te ingrasi si mi-e ca dupa aia nu mai ai nevoie de caramizi si eu ce fac ? nu mai am pe cine sa tachinez hai pe unde esti? tot cu pretenii espanioli? la o porcheria?

Gimihaela, vad ca si tu stai numa dupa soba si scoti nasul cate-un pic, ti-e teama ca-ti ingheata ? hai vino pe la noi mai des sa ne spui de voi si sa ni-l arati pe david cum si cat a mai crescut

lalely ai rezolvat problema cu picasa ? ca nu mai retin din ce am citit, imbatranesc si ma prostesc ...ah parca ai rezolvat da, am si vazut poze noi cu David, da da...un scump, am si spus ca mi-a placut colajul facut, off batranetile

Persi mai rarut ca-i mai dragut ? vreau poze noi cu nazdravanul tau

Ally , unde-s pozele promise?

Pisuc ma bucur ca ai mai trecut si pe la noi nu numai pe la feibuchiste ai mila si de noi astea mai oropsite, ca si noi mai vrem sa stim ce mai faceti

Moulineta vazut zanuta scumpa si dulce cel mai tare imi place cum o duce tati de salopeta

Ioana, gata , tot pregatit pentru Mosu` cand incepi a gati papa bun bun pentru Craciun ?

Alexina, nu am primit pachetu mai astept, ori ai mancat tu toti carnatii aia buni ? hai sa ne mai spui ce mai faceti bun

Gata, mi-a exprirat timpul la laptop, ma duc jos la gura sobei

Va pup si mai trecu eu pe aici mai tarziu

Mergi la inceput