Floricele de liliac de mai-iun 2010 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna seara!

Avem si noi brad , artificial.. nu f inalt (1,80 m) si prima zapada.
Pacat ca s-a topit.


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata!
Poftiti la www.ghizbi.ro/poze/produse/363_1220444780.jpg" target="_blank">cafea
Alina macar la voi s-a asezat pt cateva secunde.



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata !
Cris : multumim de cafeluta !

Inca mai avem zapada, m-am uitat la prognoza si cu regret am vazut ca nu o sa mai ninga decat pe luni ... pacat ... inca nu avem destula zapada .
Avem in sfarsit brad ( natural ) ... il asteptam pe tati sa incepem impodobitul .
Al meu copil face figuri ca nu o las la calculator ... tocmai ce i-am inchis cantecele ei ca nu le mai suportam si acum nu-i convine ca am pus colinde ... problema ei !

Ieri m-am simtit si eu putin insarcinata .... am fost la consultatie si am vazut bebele la ecograf ... i-am zis doctoritei ca ma intrebam daca mai sunt insarcinata sau nu avand in vedere starea mea de bine , a inceput sa rada , cred ca s-a gandit ca imi lipseste o doaga . Trebuie sa recunosc ca atunci cand l-am vazut cum da el din manute si se misca prin burtica, mi-a fost drag ... mi-am adus aminte de Sofia cand era ea asa de mica .

Unde este Nicoleta ? Astazi e joi si trebuia sa fie prin preajma !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 12 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Rocsy nu am ce sa-ti fac dar eu cred ca e baiatPrea te simti bineDoctorita nu ti-a zis nimic,macar o parere?

Copilul meu a plans aseara de parca s-ar fi oparit,de ce credeti?
Ca am tras din priza instalatia de la bradI-am dat drumu din nou si s-a culcat linistit



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Ba da ... a spus ca i se pare ca ar fi vazut un mot dar nu este sigura si ca poate avem noroc data viitoare ... ca nu vrea sa il dezamageasca pe al meu sot .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 12 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

[quote]citat din mesajul lui cris_09

Copilul meu a plans aseara de parca s-ar fi oparit,de ce credeti?
Ca am tras din priza instalatia de la bradI-am dat drumu din nou si s-a culcat linistit



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010[/i]



Dragutul de el ... bine ca nu doarme cu el in pat .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 12 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Aicea sunt, ca tot intrebati de mine...
Am mancat o pizza si asa imi vine sa ma rostogolesc......

Cursurile au fost Advanced IFRS (consolidari si contracte de hedging), iar acum astept sa treaca si ziua de maine caci pana pe 3 ian voi fi in concediu.

Eu am brad artificial de vreo 5 ani, d-ala natural taiat nu cumpar nici picata cu ceara. Am in curte si vad cat de greu creste. Gandul ca ma un brad care se chinuie sa creasca 10-15 ani si apoi taiat sa-l tin eu in casa 2 saptamani imi taie elanul. In schimb nu am aceleasi sentimente cand e vorba de taiat Ghita

Cam atat de pe aci. Ah mi s-a pus pata sa-mi iau un aspirator Rowenta Silence, iar acum as vrea unul d-ala fara fir. Are careva merita? Ma refer la alea in jur de 500 ron si nu la maturicile alea chinezesti la 100 RON, ca am avut.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Fetele mele dragi ,

Nu stiu cand mai apuc sa intru pe net - maine e marea mutare, sambata despachetat (ce ramane de vineri), mancare , brad si altele; asa ca intru sa va colind de pe acum:

Craciun de vis!!!

Nana, mamica de iubirice dulce , Adelina Ioana- 11 mai 2010, si 19+ cu DPN 16 mai 2012
povestea stelutei de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neatza fetelor!

Nana- Craciun fericit si voua! Sar batorile sa va aduxca pace in suflet si lumina in casa! Va doresc o viata frumoasa plina de intelegere in noua casutza!


Eu m-am culcat la 00.30 caci am fost la cumparaturi. Mi-am luat un aspirator Rowenta super extra dotat. Banii au fost conform descrierii aspiratorului, azi cand voi ajunge acasa o sa-mi dau seama exact cat valoreaza


Va doresc si eu un Sarbatori fericite, sanatate, intelegere si un an mult mai bun ca acesta! Toate visele sa vi se implineasca!



Eu mai intru azi pe forum, daca am cu cine ma conversa, daca nu, sa ne reauzim cu bine la anu'!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui NicoletaB

Neatza fetelor!

Nana- Craciun fericit si voua! Sar batorile sa va aduxca pace in suflet si lumina in casa! Va doresc o viata frumoasa plina de intelegere in noua casutza!


Eu m-am culcat la 00.30 caci am fost la cumparaturi. Mi-am luat un aspirator Rowenta super extra dotat. Banii au fost conform descrierii aspiratorului, azi cand voi ajunge acasa o sa-mi dau seama exact cat valoreaza


Va doresc si eu un Sarbatori fericite, sanatate, intelegere si un an mult mai bun ca acesta! Toate visele sa vi se implineasca!



Eu mai intru azi pe forum, daca am cu cine ma conversa, daca nu, sa ne reauzim cu bine la anu'!


Mamica unui buburuz
Neata!
Sunt aici Nico,cu www.ghizbi.ro/poze/produse/124_poza_1220107416.jpg" target="_blank">cafea fierbinte
Credeam ca sunt singura oropsita la sapa azi
Sa stapanesti sanatoasa aspiratorul

Nana



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput