Floricele de liliac de mai-iun 2010 (9)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Nana, multumim de capitol nou

Noi suntem in mutari (Nana, intelegi cred...) insa vreau sa "votez" si eu pentru numele celui ce va fi cel mai iubit baietel din familie, fratiorul Adelinei:
Codrin / Horia

Plec (iar) la despachetat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

Nana, multumim de capitol nou

Noi suntem in mutari (Nana, intelegi cred...) insa vreau sa "votez" si eu pentru numele celui ce va fi cel mai iubit baietel din familie, fratiorul Adelinei:
Codrin / Horia

Plec (iar) la despachetat.

Ioana & Arturicii'SBiblioteca Romaneasca din Canada





Ma bucur pentru voi ... sa fiti fericiti si sanatosi in casuta noua .
Spor la treaba !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 11 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


La multi ani, tuturor celor care poarta numele Sfantului Mucenic Sebastian!
In special lui Sebi de cris!


ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata!
www.coffeechat.ro/uploads/tiramisu.jpg" target="_blank">Cafea cu frisca pentru toata lumea!
Multumesc Alina!
Recunosc,sa-mi fie rusine ca nu stiam ca e ziua miezosului azi,insa sunt acasa,asa ca s-a nimerit "chiuleala"
Asadar,poftiti la o felie de www.partydelivery.ro/poze/offer_9515_0_mare.jpg" target="_blank">tort



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Donati o picatura de viata pentru Bibi cu un sms la 848-2 euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Hahaha .... vin Sarbatorile .... se vede , prezenta slaba. Sunt ofticata ca nu am primit inca bradul, in fiecare an imi propun sa achizitionez un brad artificial si de fiecare data pica de pe lista de prioritati ( nu de alta , dar unul pe palcul meu e de la 400 de lei in sus si nu stiu cum se face dar mereu il tai de pe lsita si spun .... poate la anul ) .... poate o veni si anul ala si am sa imi fac pomul de moa Nicolae .

Eu cu sarbatorile sunt in plop, desi avem calendar in casa nu stiu daca imi arunc privirea pe el de 10 ori intr-un an , de cele mai multe ori dupa ce imi termin treaba imi spune sotul ... dar tu nu stii ca e sarbatoare astazi, acum ti-ai gasit de spalat/calcat etc .
Asa ca Sebi .... cu intarziere .

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 11 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Salutare
Mersi R_ocsy
Ce fel de brasoveanca ai fi cu brad artificial?
Noi l-am impodobit sambata(natural-cu 3 crengi) si e Sebi hipnotizat,ar sta numai sub el,ar dormi acolo,scoate podoabele,le pune la loc,il mangaie,admira luminitele etc)



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna!

Si eu tot brad artificial as vrea sa i-au.
Asa nu m stau cu grija bradului in fiecare an. Desi, pana acum natural am luat.
Joi are Ioana serbare, si implicit cadouri de la Mos.
Eu sunt racita.
Asa de rau am racit ca m-au durut si urechile.
Cam atat despre noi.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
Blogul fetelor!
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns R.Cata spune:

Buna fete dragi!

Nu am mai trecut demult pe aici si cred ca voi intra sporadic.
De joi pana sambata am fost intr-o mini-vacanta la Sibiu (Rasinari) unde ne-am simtit f bine toti 3 :). Am urcat si la Paltinis dar era un vant de te lua pe sus. Am stat putin si cat eram acolo a inceput si o fulguiala zdravana.
Am citit acum rapid ultimele noutati. Ziceam ca voi intra mai rar deoarece mi-am pierdut telefonul si deci nu mai am acces la net decat la calculator. Ceea ce a inceput sa fie destul de dificil de accesat avand-o pe Miruna in preajma.
Rocsy, felicitari ca ati prins curaj si ati anunat familia
Nana, hai mai ca nu e d**cu chiar atat de negru. Eu cred ca e bine si un baietel la casa omului
Alina, sanatate multa...sa nu ia si fetele raceala!
Sonia, bine ai venit! Speram sa mai treci pe la noi, chiar daca am ramas o mana de fete care scriu pe aici
Cris...cu intarziere La multi ani pt Sebi poznas
Artu...v-ati mutat intr-o casa mai mare? (dc nu te supara sa raspunzi)
Eu sunt pentru brad artificial...asta pentru ca de 3-4 ani avem unul. Dar nu contest mirosul de brad natural ceea ce-mi face mare placere si-mi aduce o bucurie aparte...imi aminteste de copilarie!
Discrodia...parca tu ma intrebai dc am cont pe FB. Da, am ...dar nu vreau sa pun poze acolo sa le vada chiar toata lumea (inclusiv colegii de serv)
Nico, spor la cursuri si baga un rezumat aici despre ce au fost cursurile

Fetele....sotul meu s-a apucat sa faca sapun natural si eco
Pup si noapte buna!

www.mirunailinca.blogspot.com/" target="_blank">Miruna-Ilinca www.eticker.co.za/tickers/0d3lbs4fa7l4py2f.png" target="_blank">28.04.2010
26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neata!
Cafea
Sonia am uitat sa-ti urez si eu bun venit.Sa ne mai scrii cate ceva despre voi,sa ne cunoastem mai bine
Cata pe FB poti restrictiona accesul la poze,pentru cine vrei tu,colegi,necunoscuti,dusmaniSau daca vrei,poti posta poza in grupul secret de pe FB,al floricelelor
Sa va fie de bine plimbarea



Cris,mami de Sebi,copil poznas,din www.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">14.05.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Salut !

In sfarsit avem zapada ... tocmai ce ne-am intors de afara, Sofia a fost super incantata . Ninge frumos si linistit .... de cand am asteptat !!!

Pai la noi in familie e asa : Florin "fan" brad natural , eu "fan" brad artificial si am zis ca atunci cand vom avea amandoi castig de cauza bradul natural va sta in holul de jos iar cel artificial in holul de sus ... si atunci va fi fiecare multumit ( fiecare cu bradul lui ).

Cata : distractie placuta !
Eu de maine sunt in concediu, sa vad ce fac bun de mancare si ceva de regim pentru al meu sot ca i-au iesit analizele nu foarte bune si la pus doctorul la regim acum de sarbatori( fericire mare pe capul lui ) . Am taiat deja multe de pe lsita, am sa fac pentru restul ceea ce imi doresc eu, nu vreau sa saliveze prea tare al meu sotulache.
De Craciun stam acasa, vine fratele meu in vizita. De revelion tot acasa cu vecinii .... vom avea sarbatori foarte linistite anul asta ... poate jucam si noi un remy ca nu am mai jucat de cand eram insarcinata cu Sofia .

pe toata lumea !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 11 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput