Fluturasi de MarApr 2011(99) Felicitari Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

daca tot e loc de stat pe net sa mai scriu....
stefy cu tasu la film si eu cu terorista....azi am cam fost numai noi doua si parca e mai naspa..sa stau numai eu cu okii pe ea....si a avut o energie si incepe sa faca niste crizute doamne-doamne sa te fereasca sa stai in calea ei

Yasmi da tu cum credeai mai ca a mers..asa 1-2 pasi ....distantza nu a fost cu mult mai mare de lungimea mainii ei....a facut un pas si al2lea a pus mana pe canapea....de mers pe marginea patului merge de ceva vreme...felicitari pt L!!!....
mi-a placut si m-a amuzat tare faza cu maitatul/insuratul mai devreme..lasa Yasmi ca-i casatorim de tineri...ha ha..mie imi place L mai ales decand l-am vazut bagat in masina de spalat sunt ..am zis ca vreau gineri care sa stie sa faca de toate in casa

tiii, nu-mi mai amintesc nimic
A, Roxy,Roxy iar ma iau de tine..pai tu nu o sa fii soacra...ha ha....stiti ce mi-ar placea sa citim si noi peste ani pe dc cum ne barfesc copii....si s-o citesca Yasmi pe fimea cum zice:vai fetelor m-a inebunit soacra mea cate dulciuri mananca


Mada ai grija de tine
Ally m-ai dat gata cu cozonacul
andreea l-am vazut si eu pe buda..super tare ce grasun e si ce mocutza serioasa are
viss esti o norocoasa cu picii..ai calatorit super ....
off nu imi mai amintesc nimic...


a sa va zic de anna ce a facut acum inainte sa adoarma....
dupa ce mi-a lustruit parterul si ma stresase la maxim am zis sa ma inchid in camera cu ea ca multe nu are ce sa faca...bonn....
o pun tot pe jos si isi face de lucru cu cablul de la veioza....eu imi amintesc de un colt rebele de la o unghie.si cum am o pedichiura jalnica ma mai zgarm si pe la alte unghii.anna mea cumintica ,tocmai se mutase la sertarele cu lenjeria intima a sorasii...zic ca nu bai..daca tot sta cuminte si nu isi prinde unghiile sa-mi vad de treaba numai ca la un momentdat aud o frecare de picioruse...vai ,cand am ridicat capul si m-am uitat se urcase intr-un sertar..nici nu stiu daca sa rad sau sa plang
acum am si dovezi....o iau . .o pun in patut fug repede si iau camera si imi zic lasa ca o mai prind eu .nu ma gandeam tot in seara asta...dar cum o dau jos din patut..tzusti la sertare nici nu s-a mai uitat ce e in ele ...l-a deschis pe altul si intr-o secunda s-a urcat....i-am facut poze..dar nu le pot descarca acum ca am camera in camea la ea si nu am chef sa o trezesc...e de scris in jurnal..la 9l+1s ce poza a facut...parca cei cativa pasi de ieri sunt neinsemnati pe langa ce a facut acum..sorasa nu era asa ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

am ajuns si noi acasa, am papat si am culcat copiii.

Fetele, voi va faceti pb si cand nu aveti, roxy , mami nu te mai stresa atat de kk, e pb atunci cand e apa, cand e diaree, nu atunci cand face ceva mai moale. Iar culoarea asa cum a spus si mandreeac difera in functie de ceea ce mananca. Iar la Anastasia care e alaptata difera si in functie de ceea ce mananci tu..deci sunt multe variabile. Nu-ti mai face griji degeaba

Despre laptele praf s-au spus si se vor spune multe si in continuare, la fel ca despre oricare alt produs..ca ouale nu sunt bune ca sunt gainile stresate, ca porcul nu e bun pt ca il injunghiem, ca painea alba nu e buna ca nu are valoari nutritive, ca buna doar cea neagra..etc, etc, etc.

In alta ordine de idei nici eu nu pot pune poze pe picasa..imi apara ce Firefox a blocat o "pop-up window" am umblat eu pe acolo Optiuni -Content..dar nu am reusit sa rezolv pb.
Fetele mai pricepute..ce tb sa fac? am poze de la serbare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, eu nu stiu sa te ajut..dar macar impresii sa ne spui si noua daca ne tii in suspans cu pozele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, cel/cea care si-a dat cu parerea despre sedintele de masaj avea o baza? ..sau doar asa din auzite? eu zic sa mergi pe ce ai inceput si apoi in timp daca vezi ca nu merge asa schimbi metoda. Eu personal cred ca e destul 1 data pe saptamana. iti dau exeplu un bebelus prematur care era fff rigid(al prietenei mele) tb sa mearga la kineto de 3 ori pe sapt..deci era un caz destul de dificil. La voi care nu e asa o pb grava cred ca e destul 1 data /sapt

deea, asa imi place cum scri tu..parca am sta pe banca in parc si iti mai aduci aminte cate ceva sa ne spui
aa, a facut minuni tratm pt Cristi, nu mai tuseste deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

mi-au venit cinefilii..parca asa se zice

oau cat avocado...eu nu am mai cumparat ca nu prea-l nimersc

BravoDODo!!!!...si eu ar trebui sa merg la ortoped ca si mie mi-a zis cand merge sa o mai vada ..

Miki sunt firme care fac ghetute frumoase de piele,daca nu-i nevoie de cele ortopedice,doar de gheata care sa tina glezna.....sunt unii chiar in complexul alela din militari....prin fata pe la dm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

miki, cel/cea care si-a dat cu parerea despre sedintele de masaj avea o baza? ..sau doar asa din auzite? eu zic sa mergi pe ce ai inceput si apoi in timp daca vezi ca nu merge asa schimbi metoda. Eu personal cred ca e destul 1 data pe saptamana. iti dau exeplu un bebelus prematur care era fff rigid(al prietenei mele) tb sa mearga la kineto de 3 ori pe sapt..deci era un caz destul de dificil. La voi care nu e asa o pb grava cred ca e destul 1 data /sapt

deea, asa imi place cum scri tu..parca am sta pe banca in parc si iti mai aduci aminte cate ceva sa ne spui
aa, a facut minuni tratm pt Cristi, nu mai tuseste deloc

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


e kinetoterapeut..cred ca in sinea mea nu sunt linistita pt ca nu vad imbunatatiri, iar ce mi-a spus a venit la fix si mi-a mai zis si de operatie sau ghips pt 6 saptamani.. cred ca ma duc si ii cumpar ghete medicinale..
ce tratament ai dat pt tuse ca nu mai retin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

madutza, eu nu stiu sa te ajut..dar macar impresii sa ne spui si noua daca ne tii in suspans cu pozele

mami de 2 prichindei


impresii: o aglomeratie, o agitatie vai, vai. Toti baieteii in camasa alba si cu o fundita rosie la gat pusa de "doamna" aka "dana" , toate ftitele in bluze albe si rochite rosii. Niste dulceti! Cand au intrat in sala jumatate au inceput sa planga..s-a smiorcait si Cristi putin dar nu a iesit din rand Nu a vrut ca cante nimic, in schimb a repetat poezia dupa educatoare si a participat si la dans.. Au avut in sectacol poezii, 3 cantecele si 2 dansuri. La final a aparut Mos Craciun..cam tanar si cam slab..dar totusi...mos. si-au primit toti darurile, am papat fursecuri, am baut suc si am plecat acasa. Totul a durat cam 1 ora. Donsoara mea a facut senzatie si s-a imprietenit cu toate femeile din jur..vroia la toate in brate Am facut mai multe poze, am si filmat, dar nu am facut si eu o poza cu baiatul ..asta e acum..la serbarea urmatoare

mai incerc sa vad ce pot face cu pozele alea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

mi-au venit cinefilii..parca asa se zice

oau cat avocado...eu nu am mai cumparat ca nu prea-l nimersc

BravoDODo!!!!...si eu ar trebui sa merg la ortoped ca si mie mi-a zis cand merge sa o mai vada ..

Miki sunt firme care fac ghetute frumoase de piele,daca nu-i nevoie de cele ortopedice,doar de gheata care sa tina glezna.....sunt unii chiar in complexul alela din militari....prin fata pe la dm

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



no, nu sunt bune alea ortopedice care se gasesc in magazine, ci cele medicinale..se fac pe comanda ..stiam un site dar acum imi scapa..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

madutza, pai cred ca trebuie sa schimbi browserul... ori scoti pentru o perioada blocarea pop-urilor
Sus la mozilla- unelte (tools)/optinui/continut si debifat blocheaza ferestrele pop-up. Si gata... si cand te enerveaza reclamele de pe bifezi iar casuta cu blocheaza.
Sau urci direct din picasa de pe calc



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

madutza, eu nu stiu sa te ajut..dar macar impresii sa ne spui si noua daca ne tii in suspans cu pozele




impresii: o aglomeratie, o agitatie vai, vai. Toti baieteii in camasa alba si cu o fundita rosie la gat pusa de "doamna" aka "dana" , toate ftitele in bluze albe si rochite rosii. Niste dulceti! Cand au intrat in sala jumatate au inceput sa planga..s-a smiorcait si Cristi putin dar nu a iesit din rand Nu a vrut ca cante nimic, in schimb a repetat poezia dupa educatoare si a participat si la dans.. Au avut in sectacol poezii, 3 cantecele si 2 dansuri. La final a aparut Mos Craciun..cam tanar si cam slab..dar totusi...mos. si-au primit toti darurile, am papat fursecuri, am baut suc si am plecat acasa. Totul a durat cam 1 ora. Donsoara mea a facut senzatie si s-a imprietenit cu toate femeile din jur..vroia la toate in brate Am facut mai multe poze, am si filmat, dar nu am facut si eu o poza cu baiatul ..asta e acum..la serbarea urmatoare

mai incerc sa vad ce pot face cu pozele alea...

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!


dragii de ei ce de emotii pe capul lor..al meu cred ca va fugi in brate la masa

Mergi la inceput