Fluturasi de MarApr 2011(99) Felicitari Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

ce scump tigrut ai mandeac

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

sal fetele..ca nici nu mai stiu ce fornula de salut sa zic ..e al 4lea mesaj pe carel scriu...1. citesct tot cap trecut fac un rezumat frumos aproape scrisesem tuturor fetelor..vine o amica-n vizita eu cu anna ea ca intra pe net la nu s ce joc....nu apucasem sa trimit mesajul..mi-l sterge
al2lea in scriu ..anna imi tot dadea tarcoale se supasra rau zic s-o iau putin din premergator ca asa apasat zicea ma-ma,de mi-a si fos frica cand am ridicat-o sa nu-mi dea si vre o 2 palme ca nu ma executam mai repede...si bang atinge tastatura si se duce mesajul meu
al3 lea bineinteles ca tot ea....dar bine ca nu era decat un salut ..renuntasem sa mai scriu mult cu ea in preajma mea

acum ca a adormit sper sa apuc sa-l trimit pe asta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

.....continuare
hai mai Roxy ce pusesi si tu mesajul ala despre lp...pai eu o htanesc pe pice de la nastere cu lp ..ce era sa o tin sa moara de foame..totusi zic ca nu si-o bate joc astia asa de noi..ca daca e s-o iau logic si lm e plin de e-uri si alte porcarii sa zic asa..ce voi care alaptati mancati bio....
apropos de bio..am luat oo pt fata,ca nu mai aveam de tara...si pe primul l-am fiert pt ea...insa surpriza cand sa fac ochisor pt stefy vai avea un galbenus galben spre alb....pai cum puii mei e bio ca un ou bio are galbenulsul galben galben...deci doar cuita era verde si bio..bine ca am mai primit acum 10 de tara si stiu ca sunt hranite pasarile cu grau sau porumb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

fetele am venit de la dr... bine am si lalait-o pe drum si acum aam intrat in casa si a inceput sa fulgere si sa tune si sa ploua ca vara, zici ca suntem la tropice
It's a totaly healthy baby, asa a zis dr. ortoped, a zis ca: in casa sa o tin desculta/ciorapei si pe cat posibil la vara sa mearga desculta pe teren accidentat gen nisip, pietris, pamant etc.. si pe bicicleta cand se poate tine, ca pantofii tb sa fie tari si pe glezna, inclusiv sandalele, dar ca talonetul care e la pantofii de copii e pur comercial si nu e exact ce tb (in conditiile care tipul face si talpi de pantofi)si ca de abia dupa 5 ani chiar dr isi poate da seama daca are copilul platfus sau nu, pana atunci i
tesutul adipos te poate insela..a si ca singura pb picioare este greutatea excesiva, ca nu e bine sa fie grasa, ceea ce nu e cazul la 74 cm si 7710g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heelppppp!!!!!!


am primit cateva kg de avocado. cum il pot pastra??? cum se poate congela?



mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

punctele in plus si enterul sunt e la Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

heelppppp!!!!!!


am primit cateva kg de avocado. cum il pot pastra??? cum se poate congela?



mamica implinita cu 2 comori !!



nu ma pricep, dar ma gandesc ca facut piure in pungute la congelator?zic si eu ca merge la fel ca alte legume..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

fetele am venit de la dr... bine am si lalait-o pe drum si acum aam intrat in casa si a inceput sa fulgere si sa tune si sa ploua ca vara, zici ca suntem la tropice
It's a totaly healthy baby, asa a zis dr. ortoped, a zis ca: in casa sa o tin desculta/ciorapei si pe cat posibil la vara sa mearga desculta pe teren accidentat gen nisip, pietris, pamant etc.. si pe bicicleta cand se poate tine, ca pantofii tb sa fie tari si pe glezna, inclusiv sandalele, dar ca talonetul care e la pantofii de copii e pur comercial si nu e exact ce tb (in conditiile care tipul face si talpi de pantofi)si ca de abia dupa 5 ani chiar dr isi poate da seama daca are copilul platfus sau nu, pana atunci i
tesutul adipos te poate insela..a si ca singura pb picioare este greutatea excesiva, ca nu e bine sa fie grasa, ceea ce nu e cazul la 74 cm si 7710g

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


bravo andra
eu iar ma stresez cu mersul lui vlad, mi-a spus cineva cum ca o seditna de kineto /pe sapt e apa de ploaie, ca mai bine n-o mai fac nici pe aia ca oricum e prea putin ca sa conteze..si ca ghetele medicinale sunt cele mai indicate le urasc, sunt asa urate dar normal ca nu e loc de mofturile mele..
acum iar trebuie sa ma gandesc incotro o iau cu el, alti medici, alte pareri..nici nu mai stiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

heelppppp!!!!!!


am primit cateva kg de avocado. cum il pot pastra??? cum se poate congela?



mamica implinita cu 2 comori !!


il cureti de coaja si miez , il bagi in folie si il pui in congelator...
daca vrei iti dau o reteta de crema de cioco cu avocado

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

miki, si Mariei i-am pus ghete inalte pana la 3-4 ani
, dar nu ortopedice

Mergi la inceput