Fluturasi de MarApr 2011(99) Felicitari Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

felicitari celor care inca alaptati eu am bocit de numa cand vedeam ca nu mai vrea san, era asa frumos cand o vedeam cum suge.

Sa trecem la lucruri mai frumoase ieri am citit despre mancaruri mi-ati facut pofta de fasole cu ciolan si mi-am facut am mancat ca o sparta. Am incercat si prajiturile lui Mada_Bra au esit super, si ma mai intreb cum de nu slabesc.


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

nu mai e nimeni intru si eu si vb singura

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Fetelor, caca are culoare in functie si de ce papa bebe. Cel putin la Rares asa este.

Acum , nu stiu ce sa zic despre lapte, eu d-aia i-am luat lapte praf Lactana, ca se spune despre el ca e bio, Acum nu stiu eu cat e de bio, dar ....... nu mai stiu ce sa zic.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

nu mai e nimeni intru si eu si vb singura

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)


Sunt eu mami, ti-am lasat comentarii la poze, dar acum fug sa ii fac apa lui Rares, sa ne balacim si noi putin.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mary eu ma refeream la gluten ca si la gluten este parca, nu?
acum nu te lua dupa ce scrie acolo cu laptele, am citit si eu si zic ia sa va zic si voua. este prea de tot sa fie asa...nu cred totusi.

lparpala daca sunt sarate nu vin ca nu imi place sarat. dar sunt bune, nu?
da, cu caca moale si deschis eu citisem la intoleranta la gluten, ca ma tot gandeam eu ce tot face Anastasia caca moale si stii ca te gandesti la tot felul de minuni dar sunt sigura ca de la dintisori este ca nu mereu face asa.

eu merg la baita apoi sa o pregatesc si pe Anastasia de culcare.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Fetelor, caca are culoare in functie si de ce papa bebe. Cel putin la Rares asa este.

Acum , nu stiu ce sa zic despre lapte, eu d-aia i-am luat lapte praf Lactana, ca se spune despre el ca e bio, Acum nu stiu eu cat e de bio, dar ....... nu mai stiu ce sa zic.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




Asa, din cate stiu eu si Hipp si Humana sunt bio.
Mama lor de produse daca mai stii ce sa le mai dai copiilor ca sa fie bine



Ghiciti ce face pitica mea.....STA SINGURA IN PICIORUSE SPRIJINITA DE CANAPEA SI SE UITA CE SCRIU EU



S-a suparat ca apicat si nu mai poate sa se ridice Lasa ca citeste mai tarziu ce am scris

la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donna_Ly spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

ce ziceti de treaba asta? cum poate fi posibil asa ceva? ca eu nu cred ca se poate sa fie asa mai ales ca este pentru bebelusi.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)


Cred ca si articolul ala exagereaza. De fapt, Catalina a facut alergia de la lapte de vaca (branzica, iaurt), nu de la lapte praf (ea e inca alaptata). Asa ca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

donna aha, deci asa ti-ai dat seama. dar dupa 1 an ii poti da, nu?

mandreeac

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Multumesc mandeac de comenturi si tu ai un ursulet scump ce ftumos zambet are.

Roxy tot nu imi aduceam aminte ce vream sa iti spun dar mi-a revenit memoria, veram sa spun ca si a mea a reusit sa se dea jos din pat singura o schimbam de pampers si am lasat-oo un pic sa se usuce si m-am intors cu spatele si deodata o aud chicotind cand ma intorc sa lesin nu alta era in picioare se tinea de de pat si radea, a mai incercat faza asta si cand era imbracata dar nu i-a esit si a facut buf cand e imbracata aluneca si cade.deci eu te cred
ghici ce face andra acum sa bagat sub masa si trage de cabluri era sa imi dea jos braduletu(am unul mic pe masa) numai prostii face

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

nu luati in seama greselile ma grabesc

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput