Fluturasi de MarApr 2011(99) Felicitari Alina06!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

miki, pt tuse am dat Rhinathiol 2.5ml cate 3/zi si Aerius 3.5 ml 1 data pe zi seara inainte de culcare. Tratam a coincis si tratam pt rosu in gat cand aluat si antibiotic Klacid. Combinatia a fost numai buna pt el..si stat 1 sapt acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Mad, am dezactivat, am pus pozeee nu am chef de stat sa micsorez asa ca nu le las mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

yasmi cred te pui la congelat avocado....

Selectionare si depozitare
Fructele de avocado nu se coc inainte de a fi culese, astfel ca cele proaspete sunt tari ca piatra. Cautati fructele netede si fara pete, uniform de tari sau moi pe intreaga suprafata. Ar trebui sa para suficient de grele pentru marimea lor. Alegeti-le pe cele fara julituri sau pete, si fara spatiu intre pulpa si coaja. Verificati fructul prin scuturare. Intrucat fructele de avocado se zgarie usor la manevrarea prin piete, este de preferat sa le coaceti acasa.

Nu depozitati fructe de avocado necoapte in frigider. Fructele coapte pot fi tinute pana la 10 zile in frigider. Pentru a prepara piure din pulpa de avocado pentru congelare, adaugati 2 linguri de zeama de lamaie la 2 fructe de avocado si pastrati-l vidat si ambalat etans. Avocado congelat poate fi pastrat intre 3 si 6 luni

deea mor dupa ce povestesti de Anna nazdravana.

La mine serbarea s-a terminat cu urleteeee... ca lui nu-i place cadoul, ca el nu vroia masini, ca vroia tren . Greu de inteles cand sunt mai multi mosi
In rest, frumusel - au facut sceneta nasterii domnului. Lu a rezistat eroic, nici macar nu i s-a auzit glasciorul, desi obosise de atata zgomot si blitzuri.



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Mad, pai nu au primit acelasi lucru toti? La noi baietii au primit masini toti la fel si fetele papusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Mada, eu de aia le urc prin picasa de pe calculator... ca am optiunea de ale urca direct micsorate .

Dulci foc gradinarii... si ce bine ca au avut la final de ciugulit si baut.



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

oau Mada ce m-a emotionat mesajul tau....abia astept sa intru la poze

Miki stiu despre ce vb....si stefy a purtat....eu i-am facut la o firma care avea sediu sau lua doar masuratorile , in curte la spitalul 9..undeva la capatul aleii...faceau si taloneta dar cu amprenta talpii ..nu din aceea ghipsata..adica un pumn de ghips pus intr-o parte....
dr. lui Dodo are dreptate, in tot ce a zis....si incas o terapie tare buna pt copii..poate si pt vlad...gimnastica in apa....calcatul apei...

miki iti recomand dr.ortoped stefan tudor..a fost la o emisiune pe antena2 mi-a placut tare mult cum a vb ....a studiat mult in fr...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Mada, eu de aia le urc prin picasa de pe calculator... ca am optiunea de ale urca direct micsorate .

Dulci foc gradinarii... si ce bine ca au avut la final de ciugulit si baut.



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



da asta cu finalul nu a fost gandita din timp si ne-a rugat educatoarea sa ducem fiecare ce putem fursecuri, suc etc. Si cred ca jumatate din noi au adus, au fost destule oricum. Cineva a avut inspiratie sa duca si sampanie de copii si pahare noi am duc un platou de fursecuri si 2 sticle de prigat.
Chiar a mers bine, pt ca la gustarea de dupa-amiaza au avut fruct pe care il aveau in ghiozdan si erau lihniti de foame copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Ba da, toti au primit masini, iar fetele plastelina.
Dar Robert isi doreste ca mosul sa-i aduca un tren lego cu telecomanda... sau macar tren(ca mosul i-a spus ca a citit in scrisoare, ca isi doreste tren ).
Asa ca ii este mai greu sa inteleaga ca mosul asta de la gradinita, nu e mosul care ii aduce trenul . Deci a fost tare dezamagit. Offff... si acum cine se joaca cu pista si masinile .




Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ma bag la tv pe canapea..sunt obosita..maine duc copii la mama, iar Sambata..ta-na-na..concert

ca era sa uit..

10 Days Until Christmas!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Doamne,ati terminat celalalt capitol si lucrati de zor la asta...

Va multumim din suflet la toate pt urari.Nu am mai apucat sa intru azi,caci a venit mama pe lanoi,am degustat tortul..
Fetelor,este delicios!!!MIKI saru'mana!!Daca mai faci si altceva si iese bun spune-ne si noua.Este bestial.Ceva de genul comandam la o cofetarie din Campulung,dar asta cred ca il intrece..
Il fac si de Anul Nou..toata lumea a ramas impresionata..nu credea ca l-am facut eu..cu "manutele astea doua"...vb lui Calinescu..

Viss..mamica la dublu..iti trimit si eu pupicei pt dulcetile alea mici!!!daca vreodata ai drum,noi suntem aici..Oricum la anul cand mergi la Olanesti nu scapi pana nu treci sa ne vizitezi..Promiti,da???
Cred ca te strig mai des ca sa intri alaturi de noi!!!

Madutza..si eu tot Nan dau..Bine ca ai scapat de durerea de cap..este oribil sa te doara capul,parca nu ai dispozitie nici sa te misti!!

Strumfy
..multumesc de urari!nu am intrat inca sa instalez/dezinstalez picassa,dar vreau in seara asta sa fac ceva,...Vreau sa va arat poze de azi cu feciorul meu..dar si cu tortul!!

Mai citesc din urma..sunt la capitolul celalalt si REVIN!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput